Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 51 to 60 of 62

Thread: rahaturi de la pond

  1. #51
    Senior Member roshadow's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Bucuresti - Filaret
    Posts
    1,860
    Post (Dis)Likes
    Bilti... nu o sa te mai sfatuiasca syso despre iaz ! Neseriosulee...
    Sa va manince "rechinii" din acvariu !

  2. #52
    High member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Timisoara
    Posts
    656
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by syso
    salut bilti.
    mai moderezi cumva acest forum?tu vezi ce se intimpla?cum e permis sa lasi sa te faca mincinos, cu capul, hot si toate alea?
    sincer iti spun ca sunt total dezamagit de modul in care lasi sa se petreaca lucrurile.orice scriu sunt atacat de 2-3 persoane.nu e evident pt tine inca?

    te rog sa iei masuri si multumesc.
    acesta este un mesaj privat catre bilti.

    la care nu am primit nici un raspuns desi este facut de o saptamina.

    aceasta este ultima postare a mea pe acest forum. va multumesc celor care ati urmarit ce am scris aici si ne vedem in alte locuri mult mai civilizate.

  3. #53
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Presupun ca civilizat ai vrut sa spui la modul la care cel care ti-a luat apararea, ovidiualn,
    a vorbit, nu? Aia e pentru tine civilizat si inseamna atitudine, nu?

    La revedere domnu' comerciant syso. Si spor la vanzari.

  4. #54
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    ok. succes!

  5. #55
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Sa vorbim cu baietii aia care organizeaza olimpiada sa introduca o noua disciplina, vad ca a aparut un nou sport national: "hai sa-l vanam pe kirucd"
    Nea Dragos, nu stiu cum iti mentii calmul, eu pana acum mergeam cu raketii peste ei

  6. Likes kirucd liked this post
  7. #56
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Dan, Dragos: la faza asta cu Ovidiualn... Syso chiar nu are nici o treaba: Fiecare e responsabil de ceea ce spune personal, nu? Ca e influentat... e alta treaba.

    Referitor la pasajul de mai jos Syso:

    Quote Originally Posted by syso View Post
    bilti imi pare rau sa iti spun dar esti foarte neserios. adica permiti unui neica nimeni sa vorbeasca cum il taie capu, sa faca nesimtit, mincinos, hot un om care nu a vrut decit sa invete pe cei mai putin cunoscatori iar cind un om ia atitudine fata de mizeriile si atacurile nesfirsite pe care 2-3 persoane de aici le fac la adresa tuturor de pe forum imediat te grabesti sa il banezi. iti urez succes in activitatea ta si sa auzim numai de bine.
    Hai sa delimitam 2 chestii Syso, poate intelegi diferenta: Mereu eu cu tine, SI TU CU MINE... am avut un limbaj cat de cat civilizat.
    Ceea ce a postat Ovidiualn... este marlanie si limbaj ca la usa cortului care nu cred ca este tolerat pe nicaieri! De aceea a fost "banat".

    Bilti a spus CLAR ca nu se baga in chestia respectiva (dintre mine si tine) nu din cauza ca sunt pilos... ci din cauza ca intradevar Bilti stie sa "medieze": daca ar fi sa analizeze strict balanta, procentul injuriilor dintre noi 2 este egal: si eu ti-am zis... si tu mi-ai zis.
    Diferenta este ca noi doi vorbim comform fotografiei de mai sus... nu ca la usa cortului. Nu mai injurat niciodata de mama... nu ti-am spus niciodata nimic despre "organe". Asta este o diferenta!

    Revenind la "acuzatii" si cuvintele "urate" folosite de mine: sesizeaza faptul ca am zis: AS PUTEA LA FEL SA ITI SPUN.... MINCINOS. Nu am zis ca ESTI MINCINOS.... am spus ca LOGICA MEA NU IMI DA PACE.... si nu imi da pace pana nu imi arati o factura platita la apa (stiu ca nu e treaba mea cat platesti tu apa.... dar tocmai datorita acestei probe, ma lamuresc si eu daca minti sau spui adevarul in legatura cu schimbul de apa.
    Schimb de apa datorita caruia intradevar: te-am facut nesimtit.

    Adica: ESTI UN OM FARA BUN-SIMT.... ptr ca ai omis voit aspectul respectiv.
    Si asta consider ca nu e asa strigator la cer: si eu pot fi nesimtit in anumite cazuri: atunci cand nu am bun-simt sau diplomatie.... lucru care nu ma supara, atunci cand este real.

    In rest... daca vrei sa scrii sau nu: e optiunea ta, cum ti-am spus si in privat si public: apreciez faptul ca ai inceput sa vorbesti despre tine si nu mai dai exemple din alte parti. Faptul ca Ovidiualn a simtit nevoia sa se erijeze in avocatul tau.... e strict problema lui si suporta consecintele. Tu ai stiut sa fii cu 2 minute mai destept...
    l-ai "montat bine"... ai tacut... si de vre-o saptamana "uiti" sa citesti rugamintea mea din topicul tau.

    In stilul specific.... ai facut un pic de razmerita... ca sa se umple pagini... si astfel peste ceva timp vei posta cu siguranta: "Si acum sa trecem la ale noastre... sa va mai prezint din iazul meu...."

    Poti face oricand asta.... chiar am incetat sa iti mai urmaresc activitatea, asa cum am spus si acolo: aceea era ultima mea postare in ce te priveste: restul pot sa gandeasca altii, eu unul nu am nici un interes.

    O zi buna!

    Quote Originally Posted by kirucd View Post
    Auzi prietene syso la cine faci referire cand spui "neica nimeni"?
    La mine se referea Dragos. Il rugasem intr-o postare sa imi arate o factura la apa, daca tot zice ca foloseste 200mc lunar, iar in completare adaugasem ca AS PUTEA sa zic ca este mincinos sau hot. Nu cred ca ai citit-o.. de asta nu ai inteles la ce se referea.
    Last edited by Nimeni; 12-05-2014 at 14:30.
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  8. #57
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Nicaieri ca la rubrica IAZURI/POND ... stau si ma intreb: "Ce-i mana pe ei in lupta/Ce-au voit cei ce au iaz?"
    Nu ca nu as savura momentele cand cate unul e depasit de situatie si face show :P... e nevoie si de d'astea, macar de exemplu "asa NU"... dar de ce la sectiunea asta e regula, pe cand la altele e exceptie deosebit de rara? Mai multi bani in jocul asta, banuiesc. Poate banuiesc gresit, dar nu cred ca e doar coincidenta...
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  9. #58
    High member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    611
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Tatanka View Post
    Nicaieri ca la rubrica IAZURI/POND ... stau si ma intreb: "Ce-i mana pe ei in lupta/Ce-au voit cei ce au iaz?"
    Nu ca nu as savura momentele cand cate unul e depasit de situatie si face show :P... e nevoie si de d'astea, macar de exemplu "asa NU"... dar de ce la sectiunea asta e regula, pe cand la altele e exceptie deosebit de rara? Mai multi bani in jocul asta, banuiesc. Poate banuiesc gresit, dar nu cred ca e doar coincidenta...
    Man,nu mai rascoli si tu....abia s-au calmat apele.
    Normal ca sint mai multi bani in joc iar piata de desfacere este foarte restransa!
    http://forum.acvarist.ro/showthread.php?5537-Regulamentul-forumului-Acvarist.ro - punctul q)

  10. Likes ovidiualn liked this post
  11. #59
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Goodmans, eu sunt ca o floare in ce priveste domeniul asta si interesele/orgoliile adiacente ... Oricum, nu cred ca mai pot declansa ceva, fie si din naivitate. Gata, mi-ai confirmat, nu ma mai bag !!
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  12. Likes kirucd liked this post
  13. #60
    User banat
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    IASI
    Posts
    421
    Post (Dis)Likes
    Ce sa zic? Unul dintre cele mai bune thread-uri de la la pond ! Toti dobitocii cu doua borcane cu/de pesti in bucatarie,
    dau sfaturi si lectii crescatorilor de koi - despre koi ! Bine stam...
    Last edited by ovidiualn; 18-02-2015 at 18:03.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •