Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 91 to 97 of 97

Thread: Incalzitor de substrat

  1. #91
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    m-am lamurit cum vine treaba firele (si cele calde si cele reci).
    acu ma intereseaza daca a urmarit cineva cum functioneaza controlerul si daca nu a avut anomalii pe timpul verii sau in momentul in care apa se incalzea prea tare de la neoane.

  2. #92
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Cu controllerul original, nu am avut nici o eroare in aceasta vara. Vezi in prospectul lui Duomat Evolution DeLuxe cum gestioneaza incalzirea substratului in conditiile temperaturilor de vara.

  3. #93
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by andreic
    Cu controllerul original, nu am avut nici o eroare in aceasta vara. Vezi in prospectul lui Duomat Evolution DeLuxe cum gestioneaza incalzirea substratului in conditiile temperaturilor de vara.
    m-am lamurit pana la urma cum functioneaza si ca atare mi-am luat unul de 100 de watt marca Rena. abia astept sa refac setupul.

  4. #94
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Cred ca vorbesti de cel cu alimentare directa la 220v. Stiu pe cineva care il are si este foarte multumit de el. Poti incerca sa il cuplezi la un controller ATC300. Atentie, sa nu cuplezi HC in primul trimestru de la setup.

  5. #95
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by andreic
    Cred ca vorbesti de cel cu alimentare directa la 220v.
    da. cel la 220 il am. o sa ma uit deseara pe ebay sa caut controlerul de care zici.

    dupa instalare o sa-i dau drumul cam dupa vreo 2-3 luni sau dupa ce cresc plantele si masa verde o sa poata prelua nutrientii.

  6. #96
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Cel mai devreme dupa 3 luni. HC este un must have pentru acvariile cu pretentii, dar poate fi si un cosmar daca nu il folosesti cu grija. Apropo de controller uite aici alta scula. Asta are si posibilitatea de a controla si un chiller.

  7. #97
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    mda. e interesant si modelul acela. cand ajung acasa o sa vad si preturile de pe ebay.
    legat de chiler nu stiu daca am degand sa pun unul. acvariul va fi luminat cu leduri iar in camera am si aer conditionat.

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •