Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 161 to 169 of 169

Thread: Baia Mare

  1. #161
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    S-a mutat langa Butoiasul cu bere.
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  2. #162
    Member andy3526's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    229
    Post (Dis)Likes
    mersi mult !
    Pestele care lupta impotriva curentului.. . moare electrocutat

  3. #163
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Cu plecere.
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  4. #164
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    romania, Baia Mare
    Posts
    16
    Post (Dis)Likes
    este careva ciclidar din baia mare ??

  5. #165
    Base member alexandru2010's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Baia Mare
    Posts
    309
    Post (Dis)Likes
    vrea cineva 10 poturi de stringy moos in schimbul cu niste creveti ??
    ma poate ajuta cineva
    Ramane sa ne auzim cu bine !

    Semnat :Grad Mihai Alexandru

  6. #166
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Baia Mare
    Posts
    33
    Post (Dis)Likes
    Salutare natiune! Dupa o pauza mai mare dedicata indeplinirii scopului in viata (esti un om implinit daca: plantezi un copac, cresti un copil, construiesti o casa), timp in care acvariul a fost tras pe linie moarta, zilele trecute am reactivat acvariul. Copilul meu este incantat si curios de tot ceea ce fac si asteapta cu nerabdare pestii in casuta lor. Dupa ce am rezolvat partea de setup (filtre noi, fertilizanti si conditioneri, substrat plante si nisip mediu, roca, radacina si nuca cocos), m-am dus la Galapagos de pe Iorga sa incep sa populez acvariul. Si tristete deplina: Galapagos nu mai era acolo. Am strans din dinti si m-am dus la shop-urile din centrele comerciale. Dar nu m-am lasat cu una cu doua si am reintrat pe forum. Si aici veste buna de la Angelina cum ca Galapagos si Pety s-au mutat; a doua zi eram acolo cu zambetul pe buze - multumesc voua acvaristilor baimareni. Daca la celelalte petshop-uri, pustiul meu era curios, la Galapagos era intr-o lume de basm si fericit la culme caci l-a gasi pe Nemo. Ar fi vrut sa il duca acasa, dar i-am explicat ca cel putin acum altele sunt planurile noastre. Cel putin, ca in mintea mea mi-am spus ca poate mai incolo, cand mansarda este gata, nu strica inca un acvariu marin (sper ca Pety sa aiba vanzari multe si sa iasa la pensie de la Galapagos ). Asa ca cel putin pentru perioada urmatoare ne vom axa pe vivipari, mai exact doar guppy. Sunt prima mea dragoste, ii plac si sotiei si vrem sa fie un acvariu populat. Momentan am 4 cory si 4 pomaceea, plus vreo 3 tipuri de plante (le-am uitat numele dar ma voi stradui sa le regasesc) iar saptamana viitoare ma duc la Pety sa iau vreo 20-30 gupyy urmand ca luna viitoare sa achizitionez niste red cherry sau alti creveti si moss. Cu acvariul meu nu vreau sa particip la concursuri, nici nu vreau sa fac business, binenteles ca nici nu vreau sa imi bat joc de el si locuitorii sai ci vreau sa fie un loc de relaxare placut privitului, o incantare si lectie de viata pentru copii si un obiect de decor ce se incadreaza in locuinta noastra. De aceea nici nu am pretentii prea mari (nu ca nu mi-ar place un acvariu de vis) si nici nu vreau sa stau toata ziua langa el.
    Si acum 2-3 intrebari: Cati guppy as putea sa tin in acvariu (Juwel Rekord 800 - 100l) fara sa il suprapopulez? E OK sa tin guppy impreuna cu creveti? Ce creveti imi recomandati si care sunt cerintele minime pentru a-i detine (calitate apa, mancare, plante, numar, etc). Ce mai imi recomandati sa pun in acvariu?
    Multumesc inca o data tuturor si un an nou mai excelent decat 2015.

  7. Likes unicmob liked this post
  8. #167
    Member andy3526's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    229
    Post (Dis)Likes
    la multi ani ! cauta pe forum ca gasesti raspuns la toate intrebarile tale , crevetii o sa fie mai greu sa i gasesti la Baia Mare
    Pestele care lupta impotriva curentului.. . moare electrocutat

  9. #168
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Salut, ma bucur ca ti-a fost de folos informatia mea. Daca doresti creveti e preferabil sa ii tii singuri deoarece sunt mari sanse ca Guppy sa ii manance (mai ales puii crevetilor, vor deveni o gustare delicioasa pentru Guppy).
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  10. #169
    High member geneuul's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Cluj Napoca - Baia Mare
    Posts
    667
    Post (Dis)Likes
    salutare,

    are cineva ceva creveti de vanzare?

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •