Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 24 of 24

Thread: xipho depune icre

  1. #21
    High member focus's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Salaj
    Posts
    691
    Post (Dis)Likes
    Asta stiam si eu, de aia mi s-a parut dubios...

    mersi de raspuns

  2. #22
    High member danco79's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Codlea/ Roma.
    Posts
    820
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by focusdesign
    Nu am vrut sa deschid topic nou, uitati ce am patit si eu. Femela xipho avea burtica prea mare deja, am pus separat in fatatoare si uitati ce a iesit :( Chestiile alea sunt transparente, de aia nu se vad bine in poza

    Oule nefecundate sunt cauza unui mascul slab din punct de vedere genetic, sau chiar femela sa aibe ceva "hiba"...

  3. #23
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Pestii se streseaza cumplit in fatatori , se streseaza si pentru ca ii muti , etc. E destul sa ai plante multe , mai ales de suprafata , si sa lasi pestoaicele in pace in acvariul comun. Scapa pui ascunzandu-se printre plante. Daca ai vrea sa obtii pui de la 20 vivipare ce ai face ? 20 de fatatori ?
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  4. #24
    High member focus's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Salaj
    Posts
    691
    Post (Dis)Likes
    E drept ce spui Angelina. Dar mi-ar fi cumva mila de 10-20de pestisori care sa fie prada celorlalti. Dar daca ma gandesc mai bine, am primit de la @sorela pui de guppy si de molly si era un guppy care nu avea saracu cam 0,5cm, am pus pe toti in acvariul comunitar unde la inceput a fost fugarit de ceilalti si se ascundea intre plante si acum e destul de maricel Pe principiu ista pot supravietui si puii de xipho.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •