Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 43

Thread: Cyrtocara moori

  1. #31
    Very high member darius_ciprian's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,107
    Post (Dis)Likes
    Ai mei au depus pe la un an dar din imagini femela ta pare a avea gusa, probabil nu va tine pui fiind la prima depunere.

    Off topic: Eu zic ca este pacat sa ne certam ,daca lui Vidockq ii place acvariul asa cum este nu vad care este problema.
    Eu nu am postat pe forum foarte mult timp tot datorita unor neintelegerii si acum imi pare rau, eu zic ca ii pacat sa nu ne comportam civilizat, avem toti de pierdut.

  2. #32
    High member vidockq's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    618
    Post (Dis)Likes
    Multumesc Darius, sa revenim la subiect.
    Nu am gasit pe net o varsta exacta de cand isi incep ei maturitatea lor sexuala.
    Chiar astazi cand am ajuns acasa m-am mai uitat la ea inca 15 minute si e la fel acelasi comportament.

  3. #33
    Very high member darius_ciprian's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,107
    Post (Dis)Likes
    Eu am mai multe rase cam de aceeasi varsta si cytocara -moori au depus ultimii pe la un an.
    Acuma au un an jumate si trei depuneri la activ,chiar acuma femela are trei saptamani si trebuie sa ii scot puii din gura.
    Ai tai au fost mai harnici.

  4. #34
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Am fcut eu curatenie pe aici. Aviz amatorilor, daca putedi da un sfat faceti-o, daca nu mai bine taceti. Nu va place ceva, ignorati atata timp cat nu se ia nimeni de voi. Considerati acvariul unui coleg o ''manea'', sunteti liberi sa nu o ascultati. E dreptul fiecaruia sa faca cu banii lui ce il taie capul.

  5. #35
    High member vidockq's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    618
    Post (Dis)Likes
    Dam viata postului:

    Moori mei care au undeva la 14 cm masculii.


  6. #36
    Very high member Remus Spataru's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,168
    Post (Dis)Likes
    Frumosi sa iti traiasca,intradevar este o specie deosebita din punctul meu de vedere,cred ca ma voi gandi serios ca pe viitor sa tin numai acesta specie in acvariu sau de ce nu poate voi construi un acvariu numai pentru ei

  7. #37
    Member habar_name's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    IASI
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes
    Neavind decit 2 masculi, unul isi lua capace si l-am separat in propriul sau acvariu. Achizitionindu-mi azi 3 femele, mi-am zis ca e cazut sa il reintroduc si pe respectivul, care ,cind a vazut plasa in acvariu s-a ingropat in nisip. Ce era mai mult decit caraghios e ca asta a facut-o la marginea unei laturi a acvariului, fiindu-i vizibila din afara acvariului burtica...
    De nu as fi citit despre acest comportament, as fi banuit cu siguranta ca a fost instruit de celelalt ocupant al acvariului, un Bunocephalus...
    Pe acest thread si in celelalte jurnale nu am citit la nimeni despre asta... Nu a observat nimeni asta ori celor care au facut-o nu li s-a parut haios?

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1
    Post (Dis)Likes
    Buna!sunt si eu posesorul a 5 femele de morii.Dorinta mea este de a le achizitiona si masculi,dar problema e ca in Brasov de unde sunt eu nu gasesc.Ma poate ajuta cu inforatii referitoare la zona sau orasul unde pot gasi?sau daca are cineva de vanzare?

  9. #39
    Member adiradu's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    113
    Post (Dis)Likes
    Moorii mei, sambata trecuta, intr-un colt al acvariului.

    Atentie, film interzis minorilor


    Nu te certa niciodata cu un prost! Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!

  10. #40
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Foarte fain, sa ai parte de cant mai multi puiuti.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •