Results 1 to 5 of 5

Thread: Bolovani localstone pentru aquascaping

  1. #1
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes

    Bolovani localstone pentru aquascaping

    Pentru ca ma tot intreaba lumea despre bolovanii cretzi din bazinele lui Paranoid Jack mai nou si iulian cioclin / mai vechi , am posibilitatea sa aduc la inceputul lunii ce vine un porbagaj de astfel de bolovani de la munte( cu conditia sa nu ninga accesul in zona fiind imposibil pe zapada)
    Pretul bolovanilor va fi cel mai probabil undeva la 5lei per kg , mai mult de atit consider ca ar fi supra pret .....ori fi ei cei de la seiryu 22lei....dar probabil pretu real e la jumate,cum chetroaiele nu se compara cu cele de la seiryu zic ca jumate fara de pretu real al seiryu , de engros e just pentru bolovanii locali
    O alta problema ar fi transportul,ideal ar fi pe rutele directe de microbuz/ autocar altfel probabil pretul transportului va depasi pretul bolovanilor/ exemplu la Jack cel paranoic au fost 2 transe de bolovani insumind aprox 60 kg cu un pret de transport de 40lei cu microbuzul
    As vrea sa stiu daca sint doritori REALI de asa ceva, ca sa nu bat drumu pina acolo si sa ma catar pe coclauri degeaba

  2. #2
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    ?
    Unde ai vazut tu seiryu cu 22 lei kg?
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  3. #3
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes
    imi cer scuze daca am spus vro gogoroata...... pafara e 2,5-2,9 epuroi /kg
    http://www.aquascape-boutique.fr/SEIRYU-STONE
    in ro nevertebratele vind cu 22,3 da nu precizeaza ca e per bucata sau kg
    oricum nu sint asa de cretze ca si seiryu
    Io nu vreau musai sa fac cine stie ce afacere din asta da macar sa imi scot si eu costurile deplasarii pina la fata locului si inapoi... musai cu ceva 4x4 altfel nu pot sa intru acum... is 3km de drum forestier obisnuit pina la ultima sonda si inca vro 5-6 drum de taf , vara pe uscat mergi incalecat dar acu cind e ud... nu prea

    cam asta ar fi zona in care tre sa ajung


  4. Likes cristi_ionescu_79 liked this post
  5. #4
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Ma panicasem ... credeam ca la TUCRADIO ai vazut cu 22.3 lei kg ...
    Stai linistit ... nu am eu treaba cu pretul tau ... nu trebuie sa-mi dai mie explicatii
    Intre noi fie vorba ca tot nu ne aude nimeni, e prea frumos si colegial ceea ce faci .... asa ca spor si baga mare
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. #5
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes
    deci un singur doritor... aka discus prime....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •