Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 47

Thread: Filtru extern Sunsun 403B cu UV de unde sa-l cumpar

  1. #31
    Member skorpion2009's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Ploiesti
    Posts
    294
    Post (Dis)Likes
    Merg pe mana lui Varol, si eu am skimmer dennerle de la cristi si sunt multumit de el

  2. #32
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes
    Eu tot modelul de la denerle il am dar varianta chinezesca luata de la cristi ...acu 4 ani???? sau 5???nu mai stiu la uriasul pret de 32 sau 34 lei ,acu e cam stirb de vro 2 dinti de la mici accidente suferite dar tot treaba aia o face....
    De modificat skimerul original cu care vine sun sun-ul nu am mai continuat pt ca diferenta dintre luciul apei si culisa skimerului e prea maresi in loc sa stea pe pozitie iese din teava pe care culiseza, trebe adaptata o prelungire ceva ... strict pt bazinul meu, asa ca am pus chinezismul si nu ma mai doare capul

  3. #33
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes
    Daca ma tot inteaba lumea despre debit , ieri la schimbul de apa am facut un filmulet,filtrul are 2 sertare cu spartura lava si 2 cu burete foarte fin si duce inclusiv reactorul de co2, are aprox o luna de functionare timp in care a mai scazut debitul si am putut sa il dau in sfirsit la maxim,,, spreybarul e legat la retea, stinga sun sun , dreapta ,tetratec ex 1200 care abia chisa pe linga sun sun


  4. Likes Bobi Brasov liked this post
  5. #34
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    un mail primit de la un client .... nu e filtru extern, dar e tot SunSun ...



    si videoclipul:
    https://www.youtube.com/watch?v=UEnrvxLK2M4
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. Likes blu liked this post
  7. #35
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti - Militari (Metro)
    Posts
    142
    Post (Dis)Likes
    sincer 1200 al tau are o problema, el nu trebuie sa mearga asa. Iti spun din propria experienta ca 1200 are debit mai mare.
    Eu am cumparat un sunsun 1400 l/h (Sunsun 403B cu UV) si are debit mai mic decat Tetra ex 1200. Eu tot sunt multumit, face fata, si mai are si UV. Atat ca nu are 1400 l/h cum declara chinezul. Cred ca are in jur de 900-1000 l/h
    Revenind la filtrul tau, Mihai2002, e normal ca ala de 2000 sa fie mai puternic decat ex1200. Zice chinezul ca are 2000, o avea debit mai mic, dar cu cat? Macar un 1500-1600 tot are si e normal sa fie mai puternic
    Last edited by Ossiris; 16-03-2015 at 22:53.

  8. #36
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Bucuresti Stefan cel Mare
    Posts
    42
    Post (Dis)Likes
    toate companiile trec debitul pompei, fara medii filtrante chiar si cosurile din canistra. asa ca da, sunt debitele mai mici dar la tot ansamblul nu la pompa

  9. #37
    Junior Member CercelaruBogdan's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Post (Dis)Likes
    Am cumparat si eu un filtru SUNSUN HW-402B de la domnul Cristi si sunt foarte īncāntat ! Sa amorsat foarte repede fara probleme si este foarte silențios ..nici nu ma așteptam ! Iar in legătura cu clipoceala l am pus pe o bucata de burete si l am zgālțāit pana a iesit aerul din el, nu se mai aude absolut nimic ! Skimmerul este ok nu trage aer deloc si vad ca isi face treaba foarte bine si culisează usor pe tija reglāndu-se singur ! Īntr-adevăr in-ul si out-ul sunt lipsite de aspect aici ar m-ar trebui sa lucreze domnii producători, dar asta nu poate fi considerat un minus! Iar de calitate preț numai vorbim ca este imbatabil luānd in considerare ca are si uv ..! Una peste alta recomand ! L am montat la un acvariu de aproximativ 126 l !

  10. Likes blu, cristi_ionescu_79 liked this post
  11. #38
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    5
    Post (Dis)Likes
    Filtru extern SunSun 403B cu UV precum si alte modele SunSun poti cumpara de aici: http://www.petshop-aquazoo.ro/14-filtre-externe. Sunt varianta de la Wiltek germania si primesti factura + garantie.

  12. #39
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by acvaristica.info View Post
    Filtru extern SunSun 403B cu UV precum si alte modele SunSun poti cumpara de aici: http://www.petshop-aquazoo.ro/14-filtre-externe. Sunt varianta de la Wiltek germania si primesti factura + garantie.
    Direct de acolo sa cumperi. Un 603B cu 222 de lei cand in alte parti e 129 de lei. Un 402B e 427 de lei si in alte parti e 347 lei.

  13. Likes sefer jesirah liked this post
  14. #40
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    5
    Post (Dis)Likes
    Vezi ca vei avea surpriza ca produsele sa NU fie in stoc din sursele la care faci tu referire! Iar cand vor fi, vei constata o majorare de preturi deoarece cu siguranta nu sunt actualizate!

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •