Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: Intrebare

  1. #1
    Very high member cristinucu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Berceni-ilfov
    Posts
    1,192
    Post (Dis)Likes

    Question Intrebare

    Nu mai exista acvaristi care sa aiba de vanzare guppy in Bucuresti?
    Ca vad ca nu mai prea vinde nimeni guppy in Bucuresti.
    Astept raspuns.
    acvarist batran

  2. Dislikes radu_dragan disliked this post
  3. #2
    Senior Member roshadow's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Bucuresti - Filaret
    Posts
    1,860
    Post (Dis)Likes
    dar ai o leneee... tu vrei sa vina si sa ii puna in acvariu. nu cumva sa te uiti pe forum... http://forum.acvarist.ro/showthread.php?83422-Pesti
    Sa va manince "rechinii" din acvariu !

  4. Likes dandumitru liked this post
  5. #3
    Very high member cristinucu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Berceni-ilfov
    Posts
    1,192
    Post (Dis)Likes
    Pai ma uit mereu dar nu sunt ce vreau eu.
    Astia ce vinde acest om sunt la 3 cm nu la 4-5 cm zic de guppy.
    Si mai de mult gaseai de multe ori la vanzari si la donatii guppy dar de ceva timp e saracie mare.De asta vreau sa stiu unde au disparut lumea care vindea mai mereu guppy si care donau in Bucuresti.
    acvarist batran

  6. Dislikes radu_dragan disliked this post
  7. #4
    Base member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Vārteju- Magurele
    Posts
    324
    Post (Dis)Likes
    am o singura curiozitate, total deplasat-stiu, dar de cate ori ne mai intrebi despre guppy si cine ii mai creste deschizand de fiecare data cate un nou subiect? unul nu e deajuns?? banuiesc, bazandu-ma pe faptul ca foarte multi useri te-au indrumat corespunzator si tu ai niste pretentii exagerate, ca tu vrei sa primesti si bani pentru pestii pe care urmeaza sa-i cumperi.

  8. Dislikes cristinucu disliked this post
  9. #5
    Very high member cristinucu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Berceni-ilfov
    Posts
    1,192
    Post (Dis)Likes
    Ce intrebare ciudata pui.
    Eu dau bani pe guppy dar sa fie mai mari de 3 cm ca aia la 3 cm sunt fate mici.
    Si in al doilea rand nu ai raspuns la intrebarea mea.
    Mi-se pare ca postezi aiurea si te rog sa te abtii ca refuz sa mai raspund la postari aiurea.
    Daca nu poti sa raspunzi fara intrerbari stupide te rog sa te abtii.
    acvarist batran

  10. Dislikes radu_dragan, dandumitru, marianmarian disliked this post
  11. #6
    Base member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Vārteju- Magurele
    Posts
    324
    Post (Dis)Likes
    vad ca ai obrazul destul de gros. anul trecut ai intrebat acelasi lucru, iar eu ti-am dat un link de pe alt forum, link catre o vanzare de guppy MATURI- adicatelea fix ceea ce intrebai in gura mare aici. raspunsul tau a fost ca vrei sa cumperi din Militari si ca e prea mult 10 ron un guppy half-black.

  12. Likes xr1140, dandumitru, Kittie liked this post
    Dislikes cristinucu disliked this post
  13. #7
    Very high member cristinucu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Berceni-ilfov
    Posts
    1,192
    Post (Dis)Likes
    Se poate inchide acest post.
    Oricum ne stresam fara nici un rost aici.
    Va multumesc.
    acvarist batran

  14. Dislikes radu_dragan disliked this post
  15. #8
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Salut Cristinucu !
    Si pe alte forumuri ai aceeasi atitudine, aceleasi mofturi, daca ai plati pretul corect te-asi intelege insistenta si pretentiile dar chiar la botul calului, de lux, crescuti gata si moca, moca, moca nu se poate. Fiecare lucru are pretul lui, si necesita depunerea unui minim de efort.
    Cat de mult ai insista, aici sau pe alte forumuri vei observa ca Guppy nu mai sunt de actualitate, pentru ca acvaristii au creat un alt trend, care duce catre bazine plantate, aquascping, biotopuri, unde o specie ca guppy in majoritatea cazurilor nu isi are rostul. Bineinteles ca inca sunt multi pasionati de aceasta specie dar mai greu de gasit pe forum. Uitate la rubrica destinata acestei specii si vei vedea ca nu sa mai deschis un topic din 2012, ce sa mai discutat a fost pe topicuri vechi dezgropate din cand in cand.
    O seara placuta Cristinucu !
    Dan
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  16. #9
    High member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    bucuresti
    Posts
    559
    Post (Dis)Likes
    eu stau foarte mult pe forumurile de la noi,am gasit si aici si in alte parti guppy,si maturi,si pui,si la donatii.ce sa mai zic de petshopuri,sunt pline ochi de guppy,Hornbach are o varietate mare....sa mai continui? nu inteleg ce doresti de fapt

  17. #10
    Very high member cristinucu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Berceni-ilfov
    Posts
    1,192
    Post (Dis)Likes
    Deci eu am pus doar o intrebare de ce pe forumuri nu mai gasesti la vanzari si la donatii cum gaseai pe vremuri in fiecare zi,
    Inainte nu era o zi sa nu posteze cineva ca vinde sau doneaza guppy.
    Referitor la Hornbach guppy costa 5 lei si cine nu are multi bani nu isi permite decat sa isi ia decat o pereche nu mai multi.Pe forumuri cand se vinde un guppy la 1 leu,2 lei sau 3 lei iti puteai cumpara vreo 10. Referitor la postul lui dandumitru eu nu am scris ca vreau moka dar ca pot da si bani pe iei dar sa nu fie fate mici la 2-3 cm ci sa fie cam la 4-5 cm si inmultiti de un acvarist care a avut grija sa nu aiba vreo boala cum sunt in unele Petshopuri bolnavi, Am luat de multe ori din Petshopuri si cam mereu au avut gris si au murit asa ca acum prefer sa cumpar de la cineva care 100% vinde guppy care au fost in carantina si sa nu aiba vreo boala.
    Deci sper ca a-ti inteles ca eu nu cersesc donatii de guppy dar cand se iveste ceva moka e bine venit.
    acvarist batran

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •