Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 43

Thread: Facem sau nu acvariu de 350 litri in dormitor de 4m pe 4??

  1. #11
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Eu cred ca are o problema majora: ori e "nevorbit"... ori intradevar "nu e major"....
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Vanatorii Mici
    Posts
    48
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Eu cred ca are o problema majora: ori e "nevorbit"... ori intradevar "nu e major"....
    Nevorbit,major sunt.Am de 13 ani acvarii,sute,dar nici unul mai mare de 60 litri.

  3. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Vanatorii Mici
    Posts
    48
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by laur_hunter View Post
    uite unul tare, a reusit sa deschida 2 posturi noi fara a avea macar un acvariu. esti tare juniorule
    Ba am acvarii,sute,cum am zis mai sus.Dar nu asa mari.Si eu v-am intrebat ceva:Va deranjaza acvariul la renovari,etc in camerele voastre???Nu cate acvarii am.Daca nu am mai postat pe aici nu inseamna ca nu sunt cunoscut in hobby.

  4. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Vanatorii Mici
    Posts
    48
    Post (Dis)Likes
    Nu voi mai posta niciodata aici.Nu vad de ce cum apare cineva nou ii sariti in cap.Sunt major si cunosc bine acvaristica.Daca nu am 1t acasa nu inseamna ca sunt neica nimeni al dvs.

  5. #15
    Base member aLLLx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Sute! Cate sute?

  6. #16
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    69
    Post (Dis)Likes
    Nu fi suparat, mai glumesc oamenii din cand in cand, nu are nimeni ceva de impartit cu tine. Legat de condens, ti-am raspuns ca nu e nicio problema daca acvariul va avea capac. Totusi aerisirea camerei trebuie facuta zilnic, indiferent ca ai sau nu probleme cu umiditatea. Revenind la capac, iti trebuie un capac in genul celor din comert. Daca pe langa capac, o sa ai si o filtrare ca la carte, nu o sa simti miros de balta sau alte mirosuri deranjante. Succes!

  7. Likes aLLLx liked this post
  8. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Vanatorii Mici
    Posts
    48
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by aLLLx View Post
    Sute! Cate sute?
    Am multe.Unele cu betta,cu pui de africani,am unul de 60 in care tin un sinodontys salbatic,adus din lacul Tanganiyka,mai am unul de vreo 20 care a fost plantat,acum se odihneste gol prin casa,si tot cam asa.

  9. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Vanatorii Mici
    Posts
    48
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dan_flo View Post
    Nu fi suparat, mai glumesc oamenii din cand in cand, nu are nimeni ceva de impartit cu tine. Legat de condens, ti-am raspuns ca nu e nicio problema daca acvariul va avea capac. Totusi aerisirea camerei trebuie facuta zilnic, indiferent ca ai sau nu probleme cu umiditatea. Revenind la capac, iti trebuie un capac in genul celor din comert. Daca pe langa capac, o sa ai si o filtrare ca la carte, nu o sa simti miros de balta sau alte mirosuri deranjante. Succes!
    Multumesc mult.Acvariul va fi filtrat de 2 canistre si un intern.Daca nu reusesc cu asta mare fac un nano reef,o parte din echipamente le am deja.

  10. #19
    Base member aLLLx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    454
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Adiacvaristu60 View Post
    Am multe.Unele cu betta,cu pui de africani,am unul de 60 in care tin un sinodontys salbatic,adus din lacul Tanganiyka,mai am unul de vreo 20 care a fost plantat,acum se odihneste gol prin casa,si tot cam asa.
    Pune-ne si noua niste poze, mi-ar placea sa vad asa ceva!

  11. #20
    Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Campulung Moldovenesc
    Posts
    265
    Post (Dis)Likes
    Nu ne deranjeaza nicidecum, doar ne amuza. si nu iti sarim in cap suntem curiosi sa vedem citeva poze cu acvariile tale, pe post de prezentare.bafta in cuntinuare si vezi sa nu le stivuesti prea tare ca se poate strica zugraveala.

  12. Likes aLLLx liked this post
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •