Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Aveti idee de unde pot cumpara asa ceva?

  1. #1
    Base member Pavel.Cristian's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Targoviste , Dambovita
    Posts
    471
    Post (Dis)Likes

    Aveti idee de unde pot cumpara asa ceva?

    Va salut, in timp ce ma uitam pe youtube la niste acvarii,am dat peste acest videoclip din linku de mai jos.M-ar interesa de unde as putea sa cumpar un acvariu set ca acesta : acvariu propriu zis si acel filtru exterior tip hang-on foarte frumos.Am observat ca au folosit tevi transparente si filtru este un fel de mini exterior sa zic asa.Care stie mai multe detalii despre acesta va rog scrie-ti cum se numeste sau de unde pot cumpara un asemenea set cu exact acele echipamente.Din pacate nu am gasit prea multe informatii in descrierea video-ului despre acel set,decat ca este denerlle dar nimic despre filtrare si lumina.am lasat si mesaj dar nimic,din aceasta cauza va cer ajutorul voua.Va multumesc anticipat
    http://www.youtube.com/watch?v=wMEzWC7HoWI

    Pentru a vedea exact : da-ti la 0:28sec.
    Last edited by Pavel.Cristian; 02-03-2014 at 17:22.

  2. #2
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes

    later edit

    uite aici o prezentare a filtrului
    http://www.youtube.com/watch?v=VqSBnXuNHhc

    e de la denerle scaper's flow se numeste filtrul
    uite aici un review la tot pachetul : acvariu + filtru +iluminat+substrat
    http://www.practicalfishkeeping.co.u...t.php?sid=5763

    cam atat ... in tara nu l-am gasit sa iti dau un link pt el ..

    o zi buna! ovidiu/

    L.E. uite si un link in .ro http://www.acvamax.ro/product_info.php?products_id=4092 cam scump mi se pare, desi e frumusel...
    Last edited by ovidiu.cursaru; 02-03-2014 at 17:49. Reason: completare postare
    Illegitimi non carborundum.

  3. #3
    Base member Pavel.Cristian's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Targoviste , Dambovita
    Posts
    471
    Post (Dis)Likes
    Multumesc frumos OVIDIU, cum naiba am ratat acel video de prezentare nu stiu )

    wow e destul de scump...ma gandeam undeva la 500ron setul...se pare ca am subestimat multttt preturile firmei dennerle

  4. #4
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Nu uita sa verifici si lampa Si aia este o achizitie foarte buna!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  5. #5
    Base member reisz-medre's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ARAD
    Posts
    340
    Post (Dis)Likes
    Eu am două mini filtre externe de la dennerle pe care le folosesc cu succes la perechile de discuşi din cuburi. Le-am cumpărat de la un coleg din Iaşi cu 200 RON/bucata, noi, sigilate. Sunt foarte mulţumit de ele.
    "Deschide cartea, ca să īnveţi ce au gāndit alţii; īnchide cartea ca să gāndeşti tu īnsuţi."Octavian Goga

  6. #6
    High member BBogdan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    504
    Post (Dis)Likes
    Si eu folosesc la acvariul meu de 54 de litri brut un filtru Dennerle Nano External Skimfilter si sunt foarte multumit de el, fiind si foarte silentios.
    http://www.dennerle.eu/global/index....id=182&lang=en

  7. #7
    Base member Pavel.Cristian's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Targoviste , Dambovita
    Posts
    471
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by reisz-medre View Post
    Eu am două mini filtre externe de la dennerle pe care le folosesc cu succes la perechile de discuşi din cuburi. Le-am cumpărat de la un coleg din Iaşi cu 200 RON/bucata, noi, sigilate. Sunt foarte mulţumit de ele.
    Super,ma poti pune si p mn in legatura cu el?poate si niste detalii despre el.multumesc frumos ptr raspuns.

  8. #8
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Who.... cred ca ai inteles gresit: Atilla are filtre Dennerle.... dar NU are pe cel care il doresti tu! Adica cel de la Scaper....
    Setul complet de la Scaper te ajunge 250€ fara transport din Germania....
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  9. #9
    Base member Pavel.Cristian's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Targoviste , Dambovita
    Posts
    471
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Who.... cred ca ai inteles gresit: Atilla are filtre Dennerle.... dar NU are pe cel care il doresti tu! Adica cel de la Scaper....
    Setul complet de la Scaper te ajunge 250€ fara transport din Germania....
    Ahhh si eu care credeam ca am gasit la un pret bun macar filtru..200ron pe langa 350ron cat am vazut intr-un magazin online de la noi e totusi o diferenta.
    Da am vazut ca setul Scaper este 250 euro fara transport.Nu as da bani acestia si nici nu am acum,dar as baga 100 euro in filtru si iluminarea din acel set...din pacate nu am gasit ceva concret sa stiu exact.Mai caut mai caut...nu e o urgenta,am timp 4 luni


    L.E. : sau as putea sa cumpar un mini filtru exterior,ca cel din acest set,tot asa silentios si bun,dupa care as putea sa ii schimb eu IN-ul si OUT-ul cu ceva transparent,ori din plastic ori cu lily pipes...
    Last edited by Pavel.Cristian; 04-03-2014 at 14:42.

  10. #10
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    100 este putin... 78 costa filtrul si tot 78 parca... lampa.

    Intradevar... filtrul este bun, are un sistem interesant de circulare al apei iar spatiul este destul de generos. Din cate retin parca intrau 2Lt de material. Sa mai spun si de mini-lilypipe?
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •