Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 19 of 19

Thread: Gest incalificabil al lui pasi_une (aka Mihai)

Maestru Biotop rick's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Eiiii inca odata ma felicit ca nu am dat pesti gratis decat prietenilor.

Member
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by rick View Post
    Eiiii inca odata ma felicit ca nu am dat pesti gratis decat prietenilor.
    Rick eu incerc sa-mi fac prieteni pe forum tocmai dand pesti gratis . Pana acum nu am regretat deloc pentru ca am avut ocazia sa intalnesc o groaza de oameni extraordinari cu care chiar mi-a facut mare placere sa interactionez. Dar orice padure mai are si...
    Dar se pare ca nu am explicat bine intamplarea cu pasi_une...Motivul pentru care am postat acest feedback nu este ca am luat teapa trei zile la rand cu pestii pregatiti in punga ci pentru ca mi s-au cerut pesti pentru un acvariu nou facut (acelasi acvariu nou facut ca in luna aprilie) si care se doreste a fi populat (iarasi). M-am prins de faza cu acvariu "nou facut" si pe care iar doreste sa-l populeze cu ciclide si am zis pas. Apoi, la refuzul meu, pasi_une a inventat un pesonaj Catalin si, contactandu-ma dupa alt nr de telefon, si-a urmarit scopul si a luat pestii. M-am prins ca e el doar cand mi-a dat nr lui "bun" de telefon in ideea sa-i dau din viitoarea ponta de multispinosa si din puii de JD pe care ii am (dupa ce se alege o pereche). Sincer asta m-a deranjat cel mai tare nu faptul ca in luna aprilie am asteptat 3 seri cu pestii in punga...Am observat ca pe voi v-a deranjat mai mult modul in care colegul a incercat sa-mi raspunda decat gestul lui si am zis sa clarific.
    Sper ca am lamurit mai bine ceea ce m-a deranjat in toata treaba asta

High member glasforex's Avatar
    Post (Dis)Likes
    :| urat de tot...
    https://www.youtube.com/user/glasfor...ag_id=&sort=dd
    Isaac Newton: 'Gravity explains the motions of the planets, but it cannot explain who sets the planets in motion.'

I'm Nobody
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by scarabell View Post
    Am observat ca pe voi v-a deranjat mai mult modul in care colegul a incercat sa-mi raspunda decat gestul lui si am zis sa clarific.
    Nu Scarabell... gestul deranjant a fost tocmai cel de fair-play: intarzii... nu reusesc sa ai iau de 3 ori (eu, ca om, in locul lui "mihai") dar sun din nou peste 2 luni... ma dau drept x-lescu..... si vad ca pestii tot ai mai ai...
    In conditiile in care mii doresc.... in momentul in care reusesc sa ajung la usa ta... si stabilesc un contact fizic (fara a mai fi refuzat la tel)..., eu ca om iti spun cine sunt, MA SCUZ ptr dati-le trecute, iti dau si explicatii si motivatii cat mai plauzibile... pentru situatiile precedente si continui sa ma arat interesat de donatie!
    Iar tu... ca OM.... din moment ce sunt la usa ta si ti-am explicat problemele si cauzele din trecut ptr care nu am reusit sa ajung.... nu cred ca ma vei refuza din moment ce DEJA sunt la usa ta! Stiu sigur ca asa ai fi facut!

Deranjant a fost faptul ca a continuat "sarada" pana la final... si probabil ar fi plecat cu pestii ca fiind "Catalin". Dar avarizia din el... a facut sa pluseze si sa spere la o noua "captura" de viitor.... asa ca a cazut in propria cursa ptr prima data!
    A2a oara... a cazut tot singur, prin raspunsul zeflemist care l-a dat... si care indirect: A confirmat istoria ta si bineanteles: caracterul lui Toate bune si cat mai putine neplaceri pe viitor!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

Base member
    Post (Dis)Likes
    Am si eu o simpla rugaminte..!
    Cei ce nu ma cunosc vreau sa nu ma acuze de nimic altceva decat de replica data.. (pe care o regret)
    Am ceva ani de cand sunt pe acest forum si sincer sa spun, mai sunt si unii care o merita din plin.

PS. Mii de scuze pentru cei ce au citit "prostia" pe care am scriso desii trebuia sa ma abtin...

Base member
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by pasi_une View Post
    Am si eu o simpla rugaminte..!
    Cei ce nu ma cunosc vreau sa nu ma acuze de nimic altceva decat de replica data.. (pe care o regret)
    Am ceva ani de cand sunt pe acest forum si sincer sa spun, mai sunt si unii care o merita din plin.

PS. Mii de scuze pentru cei ce au citit "prostia" pe care am scriso desii trebuia sa ma abtin...
    Lasa-ne, lasa-ne .....poti sa iti ceri tu mii de scuze ca ambele gesturi sunt dezgustatoare.....

Senior Member catalos's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Mihai era mult mai respectabil si mai omeneste sa postezi cerandu-ti iertare pentru tot, si doar atat.

Prin Interventia ta de acum nu faci decat sa "maresti raul" deja facut afirmand ca sincer sa spun, mai sunt si unii care o merita din plin

Iar scuzele ulterioare devin nule pentru oricine parcurge randul scris de dta mai sus.

Eu personal te cunosc (nu stiu cat de bine), insa stiu ca "NU ESTI TU" asa din totdeauna.

Si sincer as vrea ca si celorlalti sa le dovedesti asta.

Daca ajuta cu ceva, doresc sa imi cer iertare in numele tau colegului scarabell, si totodata sa ii multumesc pt gestul de a-ti fi donat deja niste pestiuci.

Toata stima pentru gestul sau.
    cătălos

Member adrian t's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Dupa gestul care l-ai facut nu este necesar sa te cunoasca cineva ca sa isi dea seama de caracterul tau.
    Faptul ca esti de mult timp pe forum nu justifica cu nimic asemenea comportament.

Member
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Nu Scarabell... gestul deranjant a fost tocmai cel de fair-play: intarzii... nu reusesc sa ai iau de 3 ori (eu, ca om, in locul lui "mihai") dar sun din nou peste 2 luni... ma dau drept x-lescu..... si vad ca pestii tot ai mai ai...
    In conditiile in care mii doresc.... in momentul in care reusesc sa ajung la usa ta... si stabilesc un contact fizic (fara a mai fi refuzat la tel)..., eu ca om iti spun cine sunt, MA SCUZ ptr dati-le trecute, iti dau si explicatii si motivatii cat mai plauzibile... pentru situatiile precedente si continui sa ma arat interesat de donatie!
    Iar tu... ca OM.... din moment ce sunt la usa ta si ti-am explicat problemele si cauzele din trecut ptr care nu am reusit sa ajung.... nu cred ca ma vei refuza din moment ce DEJA sunt la usa ta! Stiu sigur ca asa ai fi facut!

Deranjant a fost faptul ca a continuat "sarada" pana la final... si probabil ar fi plecat cu pestii ca fiind "Catalin". Dar avarizia din el... a facut sa pluseze si sa spere la o noua "captura" de viitor.... asa ca a cazut in propria cursa ptr prima data!
    A2a oara... a cazut tot singur, prin raspunsul zeflemist care l-a dat... si care indirect: A confirmat istoria ta si bineanteles: caracterul lui Toate bune si cat mai putine neplaceri pe viitor!
    In primul rand as vrea sa va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat in fata evidentelor. Raspunsurile voastre (mai ales ale lui Nimeni si Catalos) au fost formulate in asa fel incat nu as mai putea adauga nimic langa ele. Deja imi vine mie sa-mi cer scuze pentru postarea lui...O sa va rog sa incheiem acest feedback pentru ca nu imi place deloc starea asta de polemica si sincer protagonistul nu cred ca merita sa ne obosim degeaba. Asa cum ati spus si voi o simpla scuza petru gestul lui era mai mult decat de ajuns insa nu numai ca nu-si recunoaste greseala, regretand doar limbajul folosit in raspunul lui de pe forum, ci pluseaza spunand ca pe acest forum "mai sunt si unii care o merita din plin...". Cat despre mine o sa donez in continuare pui de ciclide, guppy sau plante cu riscurile de intalni si astfel de oameni.
    Toate cele bune si ape limpezi!

Page 2 of 2 FirstFirst 12