PDA

View Full Version : Cum arata puii de guppy?



Blue Mermaid
19-08-2008, 15:46
am gasit in acvariu acu' 2 seri trei pui mici-mici de abia i-am vazut. am in acvariu doua guppytze gestante si nuj care din ele a fakut pui.m-am mai uitat si aseara si nu am mai vazut.e posibil sa ii fi mankt? :cry:

Angelina
19-08-2008, 15:49
Asa arata puii de guppy http://johnbokma.com/mexit/2007/05/03/less-than-one-day-old-guppy-fry-poecilia-reticulata.jpg . Acestia au mai putin de o zi de cand s-au nascut.Guppy isi mananca puii,si femelele si masculii fac asta.Insa nici alti pesti din acvariu nu spun nu la niste hrana vie ...

dinescu
19-08-2008, 17:21
Puii de guppy sunt ca niste gupi dar mult mai mici si nu sunt colorati.

dan_c
19-08-2008, 18:54
Daca acvariul tau este bine plantat, inclusiv cu plante de suprafata, sunt sanse ca o parte din pui sa scape si sa creasca.

Juwel
19-08-2008, 18:55
@Sireno> Daca mai zici una de aia ca pe la voi cu MANKT, se inchide fara alte explicatii. Nu de alta dar prea multi cad bacul la limba romana.

razvan
19-08-2008, 19:30
... pisikutza mikutza si frumushika, mamy, te roaga nenea yo, in continuare la ceeace a scris nenea juwel.
dack te krezi la "mondenii", faaaaataaaaaaa, hai zi sa-i zici, vezi tu ca sunt niste alte forumuri unde iti poti etala plenar vocabularul...

yo te rog, sa-ti revizuiesti modul de scriere si exprimare, or else...
vezi ca pe miresici.ro este un subforumel dedikat akvaristelor cu pestisori si plantutze, cu pietrisor coloratel, aeras de la vibratorel (adik acea pompita kre introduce aier in acvarel, sa nu te gindesti la cine stie ce alta ... minunatie pentru masaj), in care pestisoreii frumusici dau din koditze...

atentionare!!! respectivul post, initial a fost scris corect (in limitele uman acceptabile), dupa care a fost editat in litera si spiritul limbajului mult hulit pe aceste meleaguri, pentru simplul motiv ca degetelele mele proprii si personale, nu reusesc sa raspunda impulsurilor de haotism primite din partea neuronului.

AirBoy
20-08-2008, 18:59
@razvan:
Mi-a trebuit 5 minute sa citesc ce-ai scris, ma uitam ca ai luat-o si tu razna, cand am vazut explicatia din josul raspunsului :)

Blue Mermaid
31-08-2008, 16:18
Eu am intrat pe miresici.ro acu intra si tu pe boshorogi.ro. Cand o sa dau eu bacul limbajul acela o sa fie baza,apropo eu scriu cum vreau deoarece sunt fiica sefului de la CNA,faaaattaaa. La pensie cu voi!

Juwel
31-08-2008, 16:30
Pana una alta, se pare ca n-ai luat nici examenul final la cei 7 ani de acasa.
Asa ca pana dai bacul, faaaattoooo, se inchide si ramane aici pentru distractia vizitatorilor.

seya (adica see you pentru cei care au luat bacul)

Ia-o ca pe un avertisment.

razvan
31-08-2008, 18:34
Eu am intrat pe miresici.ro acu intra si tu pe boshorogi.ro. Cand o sa dau eu bacul limbajul acela o sa fie baza,apropo eu scriu cum vreau deoarece sunt fiica sefului de la CNA,faaaattaaa. La pensie cu voi!
1- puiu, cu parere de rau pentru tine, insa pentru mine titulatura de bosorog nu constituie o injuratura, ci o realitate ;)
2-scri, cum vrei, dar nu aici...;)
3-daca juwel ti-a spus sa o iei ca e un avertisment, eu ti-l dau deja ;) ca sunt cna-ul acestui forum !!!
4-la prima "iesire in decor", contul se va dezactiva si te invit sa-ti expui flatulatiile mentale pe orice alt forum vrei.