PDA

View Full Version : Caras parlit



yoyolino
05-05-2008, 13:52
Sal. Am si eu un carasel "ghebos" de 6cm rosu ... puiut vai de capul lui...
Acum doua saptamani o ciclida i-a mancat inotatoarele (my mistake ca erau impreuna). Problema e ca de atunci a inceput sa se innegreasca pe burta si pe inotatoarea codala ... ce a mai ramas din ea. Este destul de activ cu toate ca nu inteleg cum m-ai poate sa inoate fara inotatoarele laterale si de pe burta.
De la ce s-a innegrit si oare ii mai cresc inotatoarele?

yoyolino
05-05-2008, 19:18
nu mai sariti atatia cu raspunsuri ca nu am timp sa le citesc

harry-ab
05-05-2008, 20:38
S-or fi saturat si oamenii cumsecade sa zica la fiecare nou venit sa foloseasca functia search.....

andreic
06-05-2008, 07:46
@yoyolino, modul acesta de adresare nu este de natura sa te ajute. Te sfatuiesc sa nu insisti cu el. ;)

yoyolino
07-05-2008, 16:22
Din pacate nu prea am timp sa caut. Acuma sa fim seriosi .... forumul e vast tare de tot si pana gasesti ceva s-ar putea sa dureze nu gluma.
In concluzie as aprecia un raspuns cumsecade care sa ma ajute.

andreic
07-05-2008, 16:29
Si noi trebuie sa cautam. Deci, al cui este interesul?

yoyolino
07-05-2008, 20:46
Daca ai de gand sa dai un raspuns care sa ma ajute ar fi o treaba ... dar doar asa sa scrii si tu ceva acolo nu ma intereseaza si nici nu esti interesant.

zfcristian
07-05-2008, 20:59
Daca ai de gand sa dai un raspuns care sa ma ajute ar fi o treaba ... dar doar asa sa scrii si tu ceva acolo nu ma intereseaza si nici nu esti interesant.
Ai citit si tu ceva PE AICI? Regulamentul iti spune ceva?

Humbert
07-05-2008, 21:04
Din pacate nu prea am timp sa caut. Acuma sa fim seriosi .... forumul e vast tare de tot si pana gasesti ceva s-ar putea sa dureze nu gluma.

functia search stii s-o folosesti? intreb pt ca mi se pare ca nu.
eu nu stiu raspunsul la intrebarea ta, ca ti-as zice. oricum innegreala aia nu suna prea bine.

iti pot oferi un link unde poti diagnostica vizual niste boli (in caz ca e o boala) si daca dai click pe poza iti spune si cum se trateaza

http://www.jbl.de/factmanager/index.php?lang=en

in stanga ai online hospital, apoi alegi diagnostic through pictures

andreic
07-05-2008, 22:14
@yoyolino, te cam obraznicesti. Ai grija ce scrii.

yoyolino
08-05-2008, 11:27
Ms Humbert. Am gasit eu ceva ceva pe acolo.

Functia Search stiu sa o folosesc dar nu am gasit nimic interesant apropo.
Da in fine ... unii se cred foarte destepti. Nu consider ca a fost obraznicie ce am zis mai sus asa ca nu am de ce sa am grija. Amenintarile nefondate nu ma sperie deloc.

editat de razvan
??nefondate?? cu ce se poate fonda o "amenintare" ?? cu o blocare de cont de o saptamana?? se poate considera fondare ??calm... te rog

andreic
08-05-2008, 12:20
Multi pe forumul asta, nu se cred, chiar sunt destepti. Faptul ca tu nu consideri obraznicie un lucru evident nu ma mira tinand cont de modul tau de adresare anterior care nu denota prea multa......, completeaza tu cuvantul lipsa. De amenintat nu te-a amenintat nimeni si este bine ca esti curajos.

Chitzuproevo
14-05-2008, 11:24
unde ai auzit tu de o compatibilitate caras-ciclida?boala care o ai se poate trage mai mult ca sigur de la ciupituri...ai un acvariu adecvat pt caras?regula este de minim 50l/bucat caras...totusi functia search te poate ajuta,decat sa astepti pana iti va da cineva un raspuns concret...mai cauta...si fi un pic mai politicos...''vorba dulce,mult aduce''