PDA

View Full Version : a new setup ciclid aquarium



redfish000
27-03-2012, 17:10
Buna ziua si multe salutari iubitorilor de ciclide africane , americane si nu numai .
Vin si eu cu o modificare de acvariu cu ciclide africane . Acvariu de 250 litri cu ciclide africane. decor 3d facut tot de un coleg de al nostru iubitor de ciclide , Ceva pietre mari si mici rotunde, nisip de mare si inca un fel de nisip cu granulatia intre 0,5 - 1,5 mm amestecat , o planta taiata in doua pentru ca arata bine in acvariu { si in mediul lor natural sunt ceva plante nu multe dar sunt } filtrare : un tetratec de 700 extern cu medii filtrante adica inele ceramice { siporax } ceva bureti , bioballs , si zeolit , si inca 2 filtre interne de 1400 litri/ora unu cu siporax si unu home made adica pompa e inauntru si filtru e afara incarcat cu zeolit . pesti am 3 caeruleus maturi un mascul si doua gagici si 2 pui , 7 acei ngara superbi , 4 pseudotropheus ob cred si un kribensis care nu pot sal prind .
Mai am un acvariu mic de 15 litri cu 10 pui de caeruleus care le merge super bine mananca cresc bine , astept sa mai creasca sa pot sai bag in acvariu.
Astept pareri pro si contra va rog ...nu va sfiiti.

sper ca nu am gresit undeva

http://www.youtube.com/watch?v=ZeCElK_1Rco