PDA

View Full Version : Adrian Mani



Juwel
24-12-2007, 16:53
Fain omul, faine acvariile - iar fara pic de alge, pesti vioi si colorati si plante frumoase.

Tranzactie incheiata cu succes, riccia e la mine si plasa suport. Am discutat multe, legate mai ales de lumina si fertilizanti.
Acvariul cu covorul de riccia prezentat in fotografiile de pe forum este uluitor. In realitate efectul este de cateva ori mai impresionant Un tablou acvatic de exceptie, intr-un nanoacvariu cochet.

Adrian, la multi ani si sarbatori cu bine tie si sotiei!

PS Am fost La Berze si am luat neritine. Era deschis. Am fost si la reprezentanta Osram de langa si am comandat tuburi.

Adrian_Mani
24-12-2007, 18:41
La multi ani si sarbatori fericite.
Bafta multa cu riccia si pune neritinele la treaba. Ai sa fii surprins cat de bine rod algele. La mine schimbarile au fost vizibile de la o zi la alta.
Inca o data Sarbatori fericite.

cosmin_olteanu
24-12-2007, 21:21
unde e reprezentanta Osram? In Galati sau in Braila?..pe langa "La berze" ..? apropo, ce neoane ti-ai comandat Cristi? ...si unde o sa pui Ricia?

cosmin_olteanu
24-12-2007, 21:23
La multi ani si sarbatori fericite.
Bafta multa cu riccia si pune neritinele la treaba. Ai sa fii surprins cat de bine rod algele. La mine schimbarile au fost vizibile de la o zi la alta.
Inca o data Sarbatori fericite.

Neritinile ..rod mai bine decat pomaceea? ....

Juwel
24-12-2007, 21:57
Le-am pus in acvariu de cateva ore. Pe unde trec straluceste geamul parca e spalat cu Clean. Nu-mi vine sa cred.
Pomaceea? Niste puturosi. Noroc ca sunt frumosi.

cosmin_olteanu
24-12-2007, 22:01
citeste si un pic mai sus ? unde e reprezentanta Osram? ce tipuri de neoane ai comandat, si la ce bani?

Juwel
24-12-2007, 22:07
citeste si un pic mai sus ? unde e reprezentanta Osram? ce tipuri de neoane ai comandat, si la ce bani?

Cosmine suna-ma. Fara continuarea cu "sunt fierbinte" :lol: Si vorbim cat vrei...
Oricum am "lasat loc" la comanda pentru toata lumea. Confirmarea in ianuarie.

master_alexut
24-12-2007, 22:39
Neritinile...? ce sunt astea?

Gabi Dan
24-12-2007, 23:00
Niste melci pe care ii caut demult si ma uit acum cu invidie la fericitii astia.
Eu care nu am invidiat pe nimeni in viata mea.
Am aruncat odata pomaceea in gradina vecinului, am adus altii dar o sa-i arunc in zapada. Is puturosi in draci!!!!

nsdamian
25-12-2007, 11:36
"Juwel " este adevarat ceea ce spui despre neritine ? Daca pomacea sunt lenesi pe langa neritine ,atunci ne facem rost de neritine.Intrebarea a fost pentru ca nu cumva sa fie o gluma de sarbatori.Oricum "Sarbatori fericite "si sa ne "auzim "cu bine.LA MULTI ANI!

LittleJ
25-12-2007, 11:40
confirm treaba cu neritinele!

cosmin_olteanu
25-12-2007, 17:46
neritinele se impaca bine cu scalarii si labirinticii(guramii) ...? sunt ciupiti de acestia? ..care aveti configuratia asta,sa imi raspundezi si mie?!

Va multumesc !

Juwel
26-12-2007, 01:11
"Juwel " este adevarat ceea ce spui despre neritine ? Daca pomacea sunt lenesi pe langa neritine ,atunci ne facem rost de neritine.Intrebarea a fost pentru ca nu cumva sa fie o gluma de sarbatori.Oricum "Sarbatori fericite "si sa ne "auzim "cu bine.LA MULTI ANI!

Nu mi-as permite glume de astea cu voi...
Mai ales ca neritinele sunt scumpe, si la un acvariu de 200 eu cred ca ai nevoi de 8-10 bucati ca sa se vada efectele. Daca gasesti cu 5 lei buc, asta inseamna 40-50 lei. In Galati au fost si cu 7 lei buc.
Nu sunt asa mari ca pomaceea, deci si suprafata acoperita de acestea este sensibil mai mica.

@cosmin> guramii nu au nici o treaba cu ele. De scalari nu stiu, nu cresc asa ceva.

Sarbatori fericite!

realoz
26-12-2007, 01:28
am 4 scalari in acvariul in care am si neritine si pot spune ca nici nu se vad unii pe altii,cred ca depinde su de marimea neritinelor daca sunt mai mici e posibil sa fie tentante !

FishMiky
26-12-2007, 02:28
Nu vreau sa supar pe cineva dar ati deviat rau de la Feedback .Cred ca se poate continua la Nevertebrate cu melcii .

Juwel
26-12-2007, 05:13
:lol:

Foarte adevarat ce zici, si nu se supara nimeni ca n-are de ce.
Dar ce vrei, asa e de sarbatori - o mai iei pe langa subiect.... :santa

Oricum daca subiectul merita discutat in continuare, sunt pentru ce spune FishMiky - sa-l parasim pe Adrian la feedback si sa mergem ori la sectiunea pe regiuni (magazinul e din Braila), sau la nevertebrate.

master_alexut
07-01-2008, 19:48
ce sa mai ....am imnteles ca omul e fain acvarile frumoase ,nu mai e nimic de spus asa ca va rog, ca sa continui totusi firul povestii incepute mai sus ,cum se numesc stintific neritinele ?Am cautat pe net sa vad cum arata dar nu am gasit nimic.

razvan
07-01-2008, 19:50
link (http://images.google.ro/images?q=neritina&ie=UTF-8&oe=UTF-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi)
chiar neritine se numesc

master_alexut
08-01-2008, 14:17
Mersi Razvan...asa da, sunt chiar frumoase si deosebite...daca nu ma insel parca YOGHI de pe forum avea de vanzare.