PDA

View Full Version : comanda creveti



pricopi
10-12-2007, 13:38
s-au adus saptamana trecuta la 2x2 creveti red cherry cu 3,9 lei.din pacate aduce creveti numai cu comanda si toti crevetii s-au dat.pentru a face comanda am inteles ca trebuie o comanda de minim 20 de creveti.deci,poate vrem mai multi ,facem nr de 20 de creveti si putem da comanda.eu unu as vrea vreo 5-6 creveti .

mYrYa
10-12-2007, 16:54
4 Ron bucata?...trece`ma si pe mine cu 1 pereche

mYrYa
10-12-2007, 17:14
si daca o sa iau mai multi o sa te anunt intre timp ;)

BogdanHojbota
10-12-2007, 18:03
stimati colegi eu am intrebat pe toata lumea care vrea creveti de nus tiu cate ori, toti au strambat din nas cand au auzit ca e 40 de mii unu, si am facut comanda si au adus numai pt cine a fost sigur ca iau.
De la comanda pana la adus a durat 2 saptamani, dar pana la urma s-a tinut de cuvant si a adus.

Mai am o sursa de creveti , cu 6 lei , maturi, aduce cineva de la Bucale si de asta au oleak de capac, ca la bucale sunt 5 sau 6 lei..asa ca... cine vrea sa ieie legatura cu profesoru de filosofie care vinde in piata Duminica si presupun ca tot asa, comanda macar 15 -20..

P.S. Inainte de a da banii pe ei, rogu-va cititi un pik despre ei, si vedeti daca le puteti oferi conditii, ca altfel aruncati cu bani dejeaba, sunt fiinte mici si firave iar daca sunt pusi cu pesti mai agresivi(scalari, conconius si alte specii) aveti sansa de a ramane fara ei..

BogdanHojbota
10-12-2007, 18:05
4 Ron bucata?...trece`ma si pe mine cu 1 pereche

parerea mea ca nu are rost sa iti iei numai 2..nici nu o sa ii mai gasesti prin acvariu, i-a macar 6-7.
Stiu bine ce spun, am stat vre-o juma de ora sa ii gasesc si sa vad daca sunt toti, a doua zi dupa ce i-am adus...

Daniel
10-12-2007, 18:08
A facut rost Dacian de 20 ex.
Asa ca...luati legatura cu el. Repejor.

mYrYa
11-12-2007, 06:50
m`am razgandit sorry

Zytahar
11-12-2007, 18:57
eu creveti m-am gandit mai demult sa iau. da am citit ca e bine sa aiba plante printre care sa se ascunda, ori eu am doar ceva firicele de jawa moss si 3 plantute nush de care. pana imi fac un capac adevarat cu neoane pt plante, nu prea vad cum sa se dezvolte mossul. plus ca am o pereche de xipho care toata ziua is calare pe pomaceea si-i ciupesc. deci credeti c-ar supravietui vreo 4-6 creveti la mine?

mYrYa
11-12-2007, 18:59
nu... :(...si yo am vrut sa-mi iau...dar am ajuns la concluzia k e bine sa fie tinuti intr-un acvariu mai micut singure...cu multe plante ;)