PDA

View Full Version : De cichlidae africane ii interesat cineva sa discute .....?



biotec
03-06-2006, 19:12
Am si eu niste africane de malawi si asi dorii mai multe informatii despre ele:
-Cum se reproduc.
-cate se pot tine intr-un acvariu de 200l.
-ce mananca.
si alte lucruri pe care le puteti spune despre ele....

MULTUMESC.

ioanide
03-06-2006, 19:27
Am si eu niste africane de malawi si asi dorii mai multe informatii despre ele:
-Cum se reproduc.
-cate se pot tine intr-un acvariu de 200l.
-ce mananca.
si alte lucruri pe care le puteti spune despre ele....

MULTUMESC.

Veazi ii putin mai mult de lucru cu astea .... o vad eu pe pielea mea, am 6buc. si nu ma mai descurc cu ele am un acvariu de 80l DAR LE DAU INIMA DE VITA >>>>DAR NU POT SA ITI DAU RETETA CA II SECRET :) imi pare rau dar pt. inceptu poti sa le dai doar inima de vita fara nimic sau poate o sa iti dea alti RETETA. ii exact ca la discusi bafta.
Inca nu i-am reprodus dar cica nu ii prea usor si o sa o faca ei ca stiu ei mai bine...

Sa speram ca o sa ne ajute careva inainte sa invatam noi pe pielea noastra.

Astept raspunsuri....

Bafta.

razvan
03-06-2006, 20:13
stimabile, ai chef de circ???
observi ca am vorbit la singular..

DanIonita
03-06-2006, 23:21
Baieti... cititi aici : CLICK (http://www.aquarium.ro/forum/viewtopic.php?t=208&start=0)

Johnny
03-06-2006, 23:40
@ biotec & ioanide(2 useri dar acelasi ip) - daca vrei sa mai activezi pe forumul asta alege unul din cele doua usere de mai sus , spune-mi pe care vrei sa-l pastrezi , CTIESTE REGULAMENTUL SI RESPECTA-L, altfel o sa le sterg si o sa-ti dau ban ip .Daca vrei sa discuti tu cu tine fa-ti pe messenger doua id-uri si cand te plictisesti vb singur.Astept raspuns la ce te-am intrebat , nu te stresa sa raspunzi altceva , pt ca la orice alt raspuns vei ajunge tot la ban ip :!:

yonutz
04-06-2006, 12:24
Exista doua posibitati si doua solutii:

1. Sa intre doi useri pe acelasi ip (firma/persoana) sau o sala de net ... si atunci au o scuza ...
2. Caterinca fara gust - si merita BAN IP fara somatie ...
Diferenta intre mesaje e de 15 min ...

Johnny
04-06-2006, 13:45
Eu mizez pe varianta 2 , numai dupa modul cum scrie iti dai seama ca e acelasi user.Dar am zis sa-i dau o sansa , ca noi nu suntem Inchizitia , si am fost si eu incepator sau nou venit pe forum candva.

yonutz
04-06-2006, 13:54
Da e clar, acum am citit mai cu atentie posturile - este acelasi individ ...