PDA

View Full Version : oua pe geam.... de unde?



fox
19-04-2011, 18:35
e a doua oara cand gasesc oua albe de aproximativ 1mm diametru(lipite de geam avand o forma semisferica, distribuite apropiat unul de celalt) prima data erau vreo 20 pe un geam, acum pe accelasi geam au aparut in doua locuri pe geam, in numar mai mare de 20 si pe reactorul de co2(format dintr-o carcasa de filtru cu burete, avand suprafata din plastic lucios) aproximativ 50 de oua
ouale sunt albe usor transparente si sparte... probabil cineva le-a spart si a mancat ce era inauntru.... la fel au fost si prima data sparte cand le-am vazut... cele care au aparut acum aseara nu erau si azi cand am venit de la munca erau acolo si erau deja sparte

in acvariu am 5 tetrazona separati(nu aveau cum sa le faca ei), 4 corry, 10 zebre, 15 neoni rosii si negri, 5 cardinali si un pomaceea plus cativa melci comunitari de care nu reusesc sa scap dar au dimensiuni infime momentan caci tocmai ce am refacut setup-ul datorita invaziei de melci comunitari si incerc sa ii starpesc si pe cei mici care mai apar

deci aveti idee cine ar putea face acele oua? caci am cam avut aceleasi specii de pesti din totdeauna, doar tetrazonele sunt achizitie noua, si oua daste nu am mai vazut

L.E.
dupa ce am cautat pe google oua de la toate speciile din acvariu am gasit... sunt oua de cory
multumesc

geo13
20-04-2011, 08:05
Probabil de la cory. Au depus cand ai schimbat apa, cumva?