PDA

View Full Version : Centre de reincarcare si service butelii cu CO2, in judetul Arges



Kin
15-03-2011, 11:55
Salutare,

Hai sa facem o lista cu centrele la care ne putem incarca buteliile de CO2, sa fie de ajutor userilor care locuiesc in judetul nostru. Mie inclusiv, pentru ca zilele acestea am facut rost de un extinctor si trebuie sa merg cu el la un centru sa-i pun robinet, sa-i fac revizie si sa-l incarc.
Daca dam si mai multe detalii despre servicii, preturi, adrese, etc, va fi cu atat mai bine.
Banuiesc ca-s putine centre si putini acvaristi in zona noastra interesati, dar poate reusim sa ne ajutam intre noi.

Incep eu. Cautand pe internet am gasit urmatoarele doua locatii, in Pitesti si Campulung:

Campulung - Eurotehnic Gaz - Drumul Godeni nr 270;
Pitesti, Bascov - Super Eurogaz Comercial - Str Serelor Nr. 15.

Atat am, doua adrese. In curand voi vizita una din ele, si ma voi intoarce cu informatii.
Intre timp, daca aveti orice informatie, nu va sfiiti. :)

Kin
17-03-2011, 18:59
In Mioveni cunoaste cineva un centru de incarcare ?

cary
12-03-2012, 12:28
Multumesc Kin..o informatie intotdeauna utila in perspectiva, sper sa mai fie si acum in 2012. Desi postarea e veche, pentru mine ca nou venita e foarte valoroasa ca habar n-aveam de asemenea centre. Oare sunt asa putini acvaristi in Pitesti:(

Kin
12-03-2012, 18:53
Noroc c-ați postat aici și m-am adus aminte să mai actualizez informația.
Adresa inițială pentru Pitești nu este folositoare acvariștilor. Firma respectivă primește butelii, dar le trimite la București pentru īncărcare, durează mai multe zile și este foarte costisitor.

Īn schimb, am găsit alt centru de īncărcare, undeva pe lāngă brutăria din Bascov. Nu am văzut un preț afișat, eu am īncărcat acolo o pitică de 0,5kg și mi-a zis să-i dau cāt vreau. Revizii nu fac pentru butelii mici (mici īnsemnānd probabil sub 10kg). Dinspre Pitești spre Curtea de Argeș, la 2-3 km după sensul giratoriu este o intersecție cu o brutărie. Acolo se face dreapta, se trece calea ferată și la 1 km īn față este centrul de īncărcări.

cary
12-03-2012, 19:29
Minunat, va multumesc foarte mult

cary
08-04-2012, 11:53
Am trecut ieri (7 aprilie 2012) pe la centrul de incarcat butelii de co2 de care zicea Kin, e f aproape de barajul de la Budeasa printre altele. Poarta era deschisa dar nimeni pe acolo, nici macar cainele;;)... probabil plecasera la pescuit. Am reusit sa vad preturile pe geam si sa notez telefonul. Deci: revizie butelie 125 ron butelia, incarcat co2 2,50 ron/kg, ei tin de grupul messer cu pagina web www.messer.ro , tel. 0248/206096 sau 0248/206095. Daca mai are cineva relatii despre alte centre de incarcare prin Pitesti ar fi nemaipomenit daca ar actualiza informatiile in continuare aici. Multumesc inca o data Kin pentru informatii, cine stie cat timp pierdeam pana sa descopar centrul asta :)

Kin
08-04-2012, 14:17
Bravo, mă bucur c-ai postat mai multe detalii.