PDA

View Full Version : incepator...sau nu....



meebo
15-08-2007, 21:13
incep prin a va spune ca acum sunt in sfarsit fericit ...mi-am cumparat un acvariu de 110 l (in sfarsit ce imi doream de mult) si arata si el cam cum imi doream eu (cu mici exceptii).Desii am acvariu de foarte mult timp( de la 12 ani) inca ma consider un incepator.Am inceput cu un acvariu de 10-15 l primit de ziua mea cu 4-5 gupi in el si de atunci nu m'am mai dezlipit de acvariu.am progresat am luat acvarii din ce in ce mai mari si am avut o gramada de pestii (gupy neoni sanitari fosilis tetrazona conconius zebre carasi mulinezi xifo...si altii cred dar nu mai imi aduc aminte) dar din pacate nu am stiut atat de multe lucruri....credeam ca e de ajuns o pompa de aer un incalzitor si un filtru si in cel mai rau caz un neon si gata acvariul....pana am aflat ca nu e chiar asa....acum incerc sa recuperez ce am pierdut si sa invat cat mai multe.Desii nu sunt chiar un "noob" care sa nu stie nimic ...inca ma consider incepator ....

Vreau sa multumesc pe aceasta cale tuturor care m-au ajutat de pe acest forum pentru ca de cand am intrat aici am invatat mai multe lucruri decat in cei 6 ani de cand am luat primul acvariu si oamenii sunt de treaba si te ajuta :D:D

sper ca nu v-am plictisit cu toate povestiile.... :roll:

FishMiky
16-08-2007, 01:35
Bine ai venit

Juwel
16-08-2007, 03:17
Toate bune si sa-ti traiasca pestisorii. Toti avem de invatat cate ceva...

hobbydiscus
16-08-2007, 05:54
stai linistit ca toti avem inca de invatat de asta si exista acest forum sa ajuti si sa primesti ajutor atunci cind ai nevoie!

metallicus69
16-08-2007, 07:59
Bine ai venit!

dany_guppy
16-08-2007, 09:07
salut, bine ai venit!!! ;)

meebo
16-08-2007, 10:21
multumesc pentru incurajari :D