PDA

View Full Version : Betta



Shliferd
20-11-2010, 22:43
Vreau sa imi ziceti si mie ce gresesc incerc sa inmultesc 2 betta si nu pot odata sau imbratisat au depus icrele dar a trecut o luna si icrele nu au eclozat acum am pus din nou sau imperechiat femela ia crescut burta mare aacel pct de la zona anala,apa are 25 grade colana de apa 10cm dar acum nu se imbratiseaza a fakt cuib ii am de o saptamana zicetimi si mie ce as putea sa fac :D ms mult

solomonking
20-11-2010, 22:57
sa ma ierti daca indraznesc > dar ai masacrat "lynba roman-a", daca imi pot permite o asfel de exprimare !

stima !

snakefishmike
20-11-2010, 23:19
A kezd tanulni a román
First of all learn the Romanian language
Zuerst du hast, Rumänisch lernen
Avant de tout, aprend la langue roumaine
Prima di tutto , impara la lingua romena.
Primeramente tienes que aprender la lengua rumana.
先学习罗马尼亚语
تعلم الاولى الروماني


Dupa care ... incercam sa ne intelegem si discutam despre betta ;)

Decamio
20-11-2010, 23:27
sa ma ierti daca indraznesc > dar ai masacrat "lynba roman-a", daca imi pot permite o asfel de exprimare !

stima !

Un fleac: a ciuruit-o!
Shliferd, asa o sa scrii si la bacalaureat? Scrie si tu citet... pe bune, vrem sa te ajutam, dar nu putem intelege deloc ce scrii.
Daca nu stii cum se scrie normal, gandeste-te ca esti la scoala (stiu, nasol...) si vrei sa iei nota mare la lucrarea de la roamana ca sa iti iasa nota 5 si sa treci cu brio :)))

Shliferd
20-11-2010, 23:45
Imi pare sincer rau de scris corectez imediat m-am grabit si sunt cam obosit imi cer scuze