PDA

View Full Version : fiecare femela de guppy, dupa nastere, a murit



New-in-this
09-06-2007, 13:40
de ce mi-au decedat femelele de guppy a doua zi dupa nastere? nu au simptome si pur si simplu a doua zi sunt gata.
de 2 ori mi s-a intamplat asta (precizez ca am si schimbat apa din acvariu - asta fiind vorba de ultima femela- apa declorata fiind -ceilalti nepatind nimic) si printre altele ultima femela care a patit treaba asta a avut un nr redus de pui, fata de cealalta + un pui care avea burtica mare si verde, cred ca inca nedezvoltat(neviu), si unul mic si negru care a murit dupa 2 zile
daca aveti idee, va rog sa ma informati!

andrei_fisher
09-06-2007, 15:01
http://www.acvarist.ro/forum/viewtopic.php?t=3141

New-in-this
11-06-2007, 12:19
andrei_fisher multumesc mult!
am incercat sa citesc si eu toate topicurile despre guppy, deoarece eu asta cresc + corry si pomaceea, dar acest topic mi-a scapat, probabil mi s-a parut ceva mai putin realizabil sau poate am crezut ca femelele guppy se incovoaie datorita consangvinizarii
Sa auzim numai de bine!

miliadrian
30-01-2012, 09:12
Salut tuturor,scz daca sunt OffTopic,dar si eu am aceiasi problema in legatura cu moartea Guppy(femela),dupa aproximativ 2 saptamani dupa ce a nascut femela mi-a murit fara nici o cauza anume chiar nu stiu de ce in caz ca ma poate ajuta cineva sa imi spuna si mie de ce s-a intamplat acest lucru si eventual care ar fi cauza.Multumesc frumops si o zi buna.

MrKuka
30-01-2012, 11:49
Nu cred ca nasterea are vre-o legatura.
Nu ai specificat simptome, parametrii apa, etc.

Nimeni nu poate sa raspunda la intrebarea ta fara minim de info... Poate fi orice.. inclusiv ca a imbatranint..