PDA

View Full Version : Fotbal



neouber
10-03-2006, 08:31
One again..am dat clasa Europei
Bravo Rapid
Haide Steaua

steff
10-03-2006, 14:38
:lol: bravo mai...
Pe cand un topic cu matrimoniale cu decese si de ce nu si nunti, botezurii, cumetrii :lol:

razvan
10-03-2006, 18:18
lasa mai steff, nu-i bai, nu-i rau sa ne mai simtim si noi bine, cind se vorbeste "de bine" de romania "pe afara" , sa mai tremure un piculet simtamantul patriotic ca suntem romani ;) ca prea ne-am europenizat, americanizat, mecanizat, manzat, si alte zatzuri ;) :D :))

HAI ROMANIA!!

steff
10-03-2006, 20:41
A fost o gluma..... sunt de acord sa vb si de altceva ;) oricum am demostrat de mult ca suntem mai buni decat multi care sunt in UE si in .... altele ;) , suntem buni in informatica , matematica, chimie-biologie, proiectare si multe altele .... numai la politica suntem VARZA.... pana si acvaristica o stapanim bine. bafta multa romanilor de pretutindeni.

sorel
17-03-2006, 11:11
One again..am dat clasa Europei
Bravo Rapid
Haide Steaua

Ca stelist ce ma aflu, acum scot si eu nasul si spun si eu :

Bravo Rapid;
Bravo Steaua.

Ce-ati zice de o finala Rapid - Steaua ? :partyman:

BaLZAQ
17-03-2006, 13:10
PDT_Armataz_01_42 haide STEAUA hai RAPID................si la anu hai si POLI TIMISOARA!!!!!!!!!!!!!!

BaLZAQ
17-03-2006, 13:12
PDT_Armataz_01_37 :fball: PDT_Armataz_01_37
ce sa zic??? AVEM VALOARE!!!!!!!! asta conteaza

yonutz
17-03-2006, 13:34
Bravo lor ... era timpul ca "buba neagra de ghinioane" de la nationala sa fie sparta de echipele de club ...tin cu craiova dar pot sa spun ca mercuri am fost rapidist si joi stelist ... si mai ales ... mandru ca sunt roman...

neouber
18-03-2006, 09:30
Ba eu nu sunt microbist deloc si probabil ca daca nu era UEFA nu ma uitam la meciuri (la cele interne nu ma prea ma uit)..ieri am vazut tragerile la sorti...ce ziceti? manareala sau nu?

sorel
18-03-2006, 10:51
Manareala sau nu, clar este ca e pacat. La ce echipe au ramas in faza asta, aveau sanse mari sa se intalneasca mai sus. 8)

Johnny
18-03-2006, 11:48
Manareala curata :cry: pacat ca n-o sa apuce si Rapidul sa joace in semifinala ;)

mona
18-03-2006, 12:10
Pai le murea business-ul, ce spectatori mai aveau la meci? Pe Becali si pe Lucescu?!? Cati romani isi permiteau sa cumpere bilet la meci si sa se depaseze pana acolo?

neouber
18-03-2006, 17:52
Cel putin ajunge una in semifinale...si eu cred ca Steaua..sa vezi ce prime le baga pe gat Ciobanu' ca sa bata pe Rapid

lupul-sur
26-03-2006, 14:58
Nu ma omor dupa fotbal insa de dragul lui razvan care la ora actuala este cel mai ... cum sa ma exprim.. civilizat antrenor din Romania sper ca Rapidul sa mearga mai departe. Hai Pandurii!

Johnny
07-04-2006, 01:15
PANA LA MOARTE , CU STEAUA PANA LA MOARTE !!!!!!!

NO offence , au jucat bine ambele echipe ,a fost un meci crancen dar a castigat una singura.

steff
07-04-2006, 09:36
Steauaaa....Romaniaaa....Europa.... Steaua, Steaua
hai in finala..


Una peste alta a fost un meci nerecomandat cardiacilor...am fost la un pas de .... ;)

neouber
07-04-2006, 20:27
Felicitari ecipelor....treaba de la golden Slit e penibila

mona
07-04-2006, 22:36
Dovada ca ala care a spus primul ca "cine se aseamana se aduna"...la Golden Blitz...a stiut el ce a stiut! :lol: :lol: :lol:

neouber
08-04-2006, 08:49
Pacat ca au umbrit oarecum bucuria calificarii

sorel
08-04-2006, 14:33
Dovada ca ala care a spus primul ca "cine se aseamana se aduna"...la Golden Blitz...a stiut el ce a stiut! :lol: :lol: :lol:

Poate dupa finala ii invita la filarmonica, la un concert de Shopin. As fi curios sa vad atunci ce comentarii aveti.

razvan
09-04-2006, 07:52
cunoscind personajele despre care se discuta ... cred ca shopin este TOTAL incompatibil cu nervul auditiv al ambilor ;) :D :D

Skyje
09-04-2006, 09:48
Eu cred ca aceasta treaba de la Golden Blitz a ajutat presedintele sa-si apropie un numar mai mare de simpatizanti eu asa vad lucrurile.Cred ca a
fost o chestiune de imagine.

sorel
09-04-2006, 11:04
Eu cred ca Basescu este om ca si noi, si ca se bucura asemenea unui om ca noi. Impresia mea este ca asta este secretul simpatiei pe care si-a apropiat-o din partea unora. Este mai aproape de trairile unui om obisnuit si mai departe de aroganta celor ce se autointituleaza " elitisti ".

mona
09-04-2006, 11:16
Pai tocmai, chestiune de imagine a fost, dar... :thumbdown PDT_Armataz_02_42
Nu stiu a cui simpatie o fi atras-o, dar in nici un caz pe a mea!

neouber
09-04-2006, 13:52
E clar ca pentru imagine...dar avand in vedere apelativele lui Becali la adresa premierului, care de altfel e numit de presedinte, plus categoria pe care o reprezinta Becali..e naspa...daca privim din punct de vedere al anticipatelor, n-a fost o miscare rea..oricum Basescu a pierdut...BECALI a castigat si imagine si usi deschise

steff
09-04-2006, 14:01
Si eu care credeam ca ...Romania este o tara libera in care poti sa mergi unde vrei sa vii de unde vrei sa iesi cu cine vrei. Nu va inteleg, era mai bine daca dupa victorie treceau pe la **Gina Pistol** sau pe la alea XXX ?. Eu cred ca presa romaneasca este de kk si ca manipuleaza opinia publica, ca dovada ca....
Voi stiti ce inseamna cantonamente?, stiti cat efort se depoune la un astfel de meci? stiti...?.... stiti? ....se pare ca nu. Sa-mi explicati ce era asa de grav , de rusinos?, ori daca aveti ceva inpotriva lui Basescu sau a lui Jiji e altceva....e bine sa nu generalizati, ori sunte-ti Rapidisti sau Dinamovisti?
Singurul lucru pe care l-am vazut in Romania si se practica este ...: sa moara si capra vecinului.

neouber
09-04-2006, 14:07
@ STEFF
1. Nu am nimic cu nici unul
2. Nu sunt deloc microbist...cred ca daca nu erau meciurile pentru Uefa nici nu ma uitam la fotbal...de fapt nici nu stiu nimic despre campionatul intern.
3. Nu am absolut nimic cu fotbalistii.
4. Despre cantonamente de fotbal habar nu am dar am jucat tenis de camp la nivel profesionist si stiu ce eforturi se depun si in pregatire, si in meciuri si in general in sport...prin urmare nu te impacienta.
5. Daca tu crezi ca mass-media manipuleaza opinia romanilor in cazul Becali/Basescu/Golden Slitz....ai bine...fie acorzi prea multa importanta presei, fie ne consideri prea prosti..hotaraste-te care e valabila...or fi amandoua

steff
09-04-2006, 15:14
@ STEFF
1. Nu am nimic cu nici unul
2. Nu sunt deloc microbist...cred ca daca nu erau meciurile pentru Uefa nici nu ma uitam la fotbal...de fapt nici nu stiu nimic despre campionatul intern.
3. Nu am absolut nimic cu fotbalistii.
4. Despre cantonamente de fotbal habar nu am dar am jucat tenis de camp la nivel profesionist si stiu ce eforturi se depun si in pregatire, si in meciuri si in general in sport...prin urmare nu te impacienta.
5. Daca tu crezi ca mass-media manipuleaza opinia romanilor in cazul Becali/Basescu/Golden Slitz....ai bine...fie acorzi prea multa importanta presei, fie ne consideri prea prosti..hotaraste-te care e valabila...or fi amandoua


Sa le luam pe rand

1. aici e bine. ;)
2. daca nu esti microbist si nu stii nimic despre campionat si te uiti doar de dragul de a te uita ..pacat mare,
3. daca nu ai nimic cu fotbalisti si cu sportivii in general nu vad ce te-a deranjat ,
4. se pare ca totusi nu esti strain de sport ;)
5. daca presa nu servea pe tava Golden Slitz noi nu mai discutam pe tema asta, presa in general manipuleaza fie ca iti place sau nu, eu asta cred, iar la faza ca va cred prosti ...imi pare rau nu vad unde am scris asta, nu imi permit sa fac astfel de afirmatii. Eu doar am intrebat unde-i rusinea? unde-i penibilul?....[/quote]

sorel
09-04-2006, 20:43
Fratilor, basescu este sustinatorul echipei steaua. Daca insistati sa legati chestia de la golden blitz ca pe o afinitate a lui basescu pentru becali , inseamna ca de fapt nu aveti treaba cu fotbalul ci cu politica.
Eu sint stelist de la virsta de 6 ani. Mie imi place fotbalul si echipa steaua si ma duc la meciul cu englezii pentru steaua si nu pentru becali.
Eu ca stelist nu sint incantat deloc de faptul ca a ajuns becali patron la steaua, dar ce sa fac, sa tin cu dinamo pentru asta? NEVER ( adica niciodata ).
Daca vreti sa faceti politica, deschideti alt topic. Asta se numeste " FOTBAL ".

steff
09-04-2006, 23:17
Sorel, despre fotbal vorbeam si eu, nici mie nu-mi place de Becali de Basescu nici nu mai vorbesc dar de la a scoate echipa la un spritz si pana la a face politica e o cale lunga. Sunt Stelist si Stelist am sa mor. Daca am deranjat cu intrebarile mele va rog sa ma palmuiti. Si iar am sa ma repet UNDE-I RUSINEA SI PENIBILUL?. Daca nu sunt de acord cu voi nu inseamna ca sunt impotriva voastra. Din acest moment nu am sa mai spoun nimic ...

Johnny
10-04-2006, 02:53
Ok ,hai sa ne calmam un pic ,ca aici toti suntem acvaristi si mai putin politicieni sau fotbalisti.Eu zic sa inchidem subiectul putin si sa asteptam urmatorul meci al Stelei :fball: :drinkers: