PDA

View Full Version : Poecilia



teosi
27-12-2009, 21:30
http://www.youtube.com/watch?v=gGP_lzJiin0 / http://www.youtube.com/watch?v=9Q0_nxuFT24

liviuemanuel
29-12-2009, 07:39
Cati litri are acvariu? :lol: :grin:

razvan
29-12-2009, 09:31
... ;) =)) niste pocnitori de ... "guppy degenerati" ... ;)) au pedigree, sau i-ai adunat cu manuta ta din cismigiu =)) =))
glumesc, desigur ;)

pacat ca nu am/avem cum sa dam ochii in direct sa-ti exemplific cum sa te "joci" cu camera aia video...
nu mai "abuza" de zoom, sau daca se poate, dezactiveaza-i autofocusul.
nu este in stare sa faca focus rapid, iar filmarea pierde ENORM din valoare.

teosi
29-12-2009, 11:48
Tinind cont de locatia ta (dobroiesti - lotul F fig. 4 din data de-03 Dec 2005) este si greu sa dam ochii in direct acum.Ai rabdare pana la data de-03 Dec.2012 cind ai sa faci 7 ani si te vor putea deshuma.Apropo, un incalzitor de substrat.

razvan
29-12-2009, 14:14
ha ha ha ha ha !!!=)) super ..
nu-i problema, astept, astept ... eternitatea este luuuunga si graba nu este =)) in ceeace priveste incalzirea de substrat, beneficiez de o cirpaceala din pinza de apa freatica, cuplata la un putz cu apa termala de ma simt mai ceva ca la baile felix =)) insa cum bacteriile descompunatoare mi-au consumat receptori termici si nu-mi fac probleme...

avind in vedere ca se apropie noul an, nu-mi ramane decit sa-ti urez o cit mai indelungata activitate pe suprafata pamantului si implicit pe forum, o cit mai indepartata data de intrare in rindurile armatei subterane si sa ne incinti si pe mai departe cu filmulete care mai de care mai interesante.

un an nou cu impliniri acvaristice !!

Angelina
29-12-2009, 14:20
Frumoase salbaticiunile...masculii doar :mrgreen: Bine ... fie , is dragutele si fantomele de culoarea vantului :alien

teosi
29-12-2009, 15:02
Multumesc Razvane pentru urari si primeste aprecierile mele pentru multitudinea de idei(asa zise" cirpaceli")pe care le ai.(alternative pentru cei cu venituri mai mici si nu numai).Ca sa revenim la pesti ce alte specii ai mai descoperit in Cismigiu sau I O R ?(poate eu le-am ratat)

teosi
29-12-2009, 15:04
Are 90l.

razvan
29-12-2009, 17:44
in cismigiu nu stiu ce mai salasuieste (acum poate doar patinatori), insa in ior stiu sigur ca se gasesc gambusia. insa cum stiu ca sunt niste TIMPITI de prima clasa, nu te incurajez sa incerci sa-i ti, dar cred ca sfaturile mele sunt fara rost, avind in vedere ceeace deti la momentul actual.

teosi
07-09-2010, 20:54
Am si gambusia Si nu sint deloc timpiti(afara se vind foarte bine pentru starpirea tantarilor,rezista intre -4gr si +40)