PDA

View Full Version : salutare



ralucel
27-03-2007, 16:11
Buna!
Iaca ma prezint si eu, ca asa e politicos.
Raluca, 25 de ani, Cluj.
Am un acvariu de 180 l, luat la inceputul anului. In el: filtru, incalzitor, perdea de apa, decoratii, plante (mereu altele, ca le tot maninca, desi le dau de mincare extra-portii si sint aproape obezi!), pesti: 3 guppy (tocmai a "nascut" gupita cea mare pentru prima data vreo 30 de pui sanatosi, i-am separat), 3 scalari, 3 gurami, o beta (ca i-a murit babatul in urma unui razboi nocturn cu adversar necunoscut), un carasel, 5 melci, "lipiciosi" si alti sanitari (cu totul, vreo zece).
Am avut pina acum destul de multe aventuri: morti cu cauze necunoscute, apa tulbure etc. Sper sa ma dumiresc pe masura ce trece timpul si invat de la altii. Ca prietenii mei nu prea au pesti.
O zi buna!

Betta_Boy
27-03-2007, 16:14
Salut, bine ai venit pe forum. Fii fara grija ca ai ce invata de aici si la randul tau vei transmite la altii ce ai invatat ;). Bafta, acvaristica si postare placuta!

crares
27-03-2007, 16:17
bine ai venit
sper sa-ti placa forumul
e foarte fain si folositor dar sa fiu sincer sunt unii useri cam artagosi
:cry: (nu dau nume :roll: ;) :mrgreen: )

titi
27-03-2007, 16:22
buna ralucel si bine ai venit. si eu sint nou pe forum si sint de acord cu betta_boy. mi se par cam putini pesti intr-un acvariu de 180 l. dupa ce o sa citesti mai multe, sint convins ca o sa poti sa-l imbunatatesti . multa bafta si rabdare !

razvan
27-03-2007, 18:22
servus..
o singura observatie ;) carasul nu-si are locul alaturi de scalari, in rest,mai bine "mai gol" (au grija guppy) decit mult prea plin ;)

toate cele bune...

clodul
27-03-2007, 23:18
Ceau si mult succes .

woolphy
27-03-2007, 23:25
Salut, salut si bine ai venit pe forum. Vad ca si tu esti din cluj. Incet, incet ne strangem si din "metropola" asta. Daca ai nevoie de cateva fire de plante poti apela cu incredere la mine. Multa bafta in ceea ce ti-ai propus!

ionutlatcan
28-03-2007, 01:58
salve si spor la cetit...

woolphy
05-04-2007, 14:43
Scuze dar numai acuma am vazut postul tau. :cry: Momentan pot sa iti dau niste Pistia (de suprafata) daca ai nevoie. Scz inca o data :cry: