PDA

View Full Version : la un pestisor guppy i s-au inegrit marginile inotatoarelor?



Aryan2001
29-08-2009, 23:47
Buna tuturor,

Acum seara am observat ca unui pestisor rosu guppy i s-au inegrit aripioarele pe mergini? Inseamna ca va face pui? In cat timp? Cand trebuie separat de ceilalti pesti? Ca sa il separ in alt acvariu, acvariul in care il mut trebuie ciclat? Am timp sa ciclez noul acvariu in care sa mut guppy gravida pana face pui?

Va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturi, sunt foarte, foarte incepator.

Aryan2001 :?: :shock:

Ed. silvester...colega dragă, inţelegem că sunteţi incepător, dar există rubrică dedicată guppylor sau de ce nu la secţiunea BOLI...
Tura asta îl mutăm, data viitoare te propun pentru AVERTISMENT ca să nu se supere alţi colegi useri ale caror posturi au disparut ...SUBIT...

Norberto93s
29-08-2009, 23:58
poi daca s-au inegrit aripioarele nu inseamna ca este gestrant. si eu am masculi de guppy care, cand sunt nervosi li se innegreste coada. dar in nici un caz nu este gestant. asteapta si alte pareri.

Aryan2001
30-08-2009, 00:06
Multumim. Eu si baietelul meu ne-am speriat. Nu stiam ce trebuie sa facem.

O seara minunata!

Silvester
31-08-2009, 19:46
Sfatul meu este să îi hrăneşti cît mai puţin, o singura dată pe zi e mai mult decit suficient şi atunci cu foate foarte mare zgărcenie...
Te afli din ce am dedus in cazul " CICLARE DIN MERS " care e cel mai defavorabil posibil...
Citeste asa dar despre subiectul in cauză şi dacă lucrurile o iau razna se recomandă post negru şi schimb de apă zilnic...

Silvester
31-08-2009, 19:49
poi daca s-au inegrit aripioarele nu inseamna ca este gestrant. si eu am masculi de guppy care, cand sunt nervosi li se innegreste coada. dar in nici un caz nu este gestant. asteapta si alte pareri.

Eşti cumva coleg cu "celebrul"...ARGENTIN... :scratch