PDA

View Full Version : Ma bucur ca am gasit acest site



BLUE
18-01-2007, 16:58
Bine v-am gasit! Ma bucur ca am gasit acest site si mai ales acest forum! Multa informatie, lume buna si prietenoasa din cate am vazut. Am navigat putin pe net in cautarea unui remediu impotriva melcisorilor maronii care mi-au invadat acvariul si asa v-am gasit pe voi. Daca va gaseam acum 3 luni cand mi-am infiintat acvariul de 100 de l aflam ca sub pietris trebuie un strat fertil si ca betta este incompatibil cu gupy frumos colorati :) Ma numesc Gabriel, am aproape 23 de ani si inca unul pana termin Facultatea de Medicina. Acvariul este ceva extraordinar in si cred ca de acum inainte nu ma voi mai despartii de el niciodata. Ma bucur sa vad ca exista o comunitate a acvaristilor si sper sa auzim numai de bine!

Katryna
18-01-2007, 17:33
BINE ca l-ai gasit si bine ai venit! Si bine ca mai creste numeric grupul pasionatilor! Fratilor, a venit si doctorul :roll: :roll: :roll: Uhhh, doctorii...nici aici nu lipsesc??? :mrgreen:

razvan
18-01-2007, 18:57
bun venit doctore!!!!
vezi ca ai niste "vecini de retea" aici pe forum... poate dati unii de ceilalti, ajutorul DIRECT conteaza de multe ori in situatii extreme.

se mai simt citiva medicinisti cu artemia pe capac ?!?!?!? :mrgreen: :mrgreen:

Katryna
18-01-2007, 19:08
Dragul meu BLUE, sa nu crezi ca am ceva personal cu tine ca esti viitor medic! Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Eu am ceva personal cu medicii IN GENERAL !!! Mi-s asa de dragi ........... pana acum ma duelez cu doi... ;new25 ;new25 ;new25

Watermark
18-01-2007, 20:06
Bine ai venit.
Entuziasmul este cel mai puternic afrodisiac deci manifesta-te :).
Si noi ne bucuram ca mai creste nr.
Poate ne mai auzim.

BLUE
18-01-2007, 20:23
Katryna, sunt sigur ca daca m-ai cunoaste mai bine m-ai placea, chiar daca urmeaza sa devin ceva ce nu prea suporti tu.... :) Va multumesc pt primire!

Katryna
18-01-2007, 20:50
Pai doar ti-am zis ca mi-s dragi doctorii! Atat de dragi incat pe unul mi l-a dat Dumnezeu tata, iar pe al doilea mi l-am ales singura, ca print consort... Dar asta nu inseamna ca medicii si farmacistii vor fi vreodata altfel decat cainele si pisica... Desi marea majoritate a farmacistelor sunt maritate cu medici... Ce aveti frate, cu noi, nu aveti destule fete la voi in facultate??? :mrgreen:

BLUE
18-01-2007, 22:31
Fetele de la noi nu e prea frumoase... :twisted:

valibvb09
19-01-2007, 07:06
Pai ia trage o fuga pana la Politehnica :) ! Daca e ca la Timisoara, cand te vei intoarce la tine in facultate vei fi fascinat de fetele de acolo :P .
Back on topic: Si noi ne bucuram ca ai venit!

mihael9
19-01-2007, 13:41
E bine ca exista un astfel de site,unde gasesti aproape toate raspunsurile legate de acvarii....In vremurile trecute tot era atat de secret tinut, nu ti ar fii spus nimeni cum sa intretii un acvariu, sa intretii o planta, etc, sa nu ma zic cum sa inmultesti pestii....Cheltuiam o gramda de bani pe pesti, vanzatorii vindeau fara sa-mi spuna si mie tainele acvaristicii, murindu-mi o grmada de pesti(mai si plangeam cateodata dupa unii pesti)...ce oameni rai...

BLUE
19-01-2007, 13:45
pai mai Katryna, chiar nu stiam de medici si farmacisti....doar de astia de pe medicala ca se cam contreaza cu cei de la chirurgie in legatura cu importanta lor....E!

Razvane, eu cunosc un vecin cu un acvariu mare, cu ciclide in el...poate dai si tu mai multe detalii, e important sa cunosti lume cu aceleasi pasiuni

valibvb09
19-01-2007, 18:38
@mihael9, poti sa-ti deschizi un topic al tau unde sa-ti faci "intrarea" si poate acolo ai sa dai si niste detalii despre acvariul pe care-l ai.
Pe de alta parte ma bucur ca si noi, astia din zona Timisoara-Arad suntem din ce in ce mai multi!
Bine ai venit!