PDA

View Full Version : Salutare!



Kosmos
18-01-2007, 13:42
Salut. Eu sunt Kosmo. Pe o parte din userii de aici ii stiu dupa nume din alta parte :lol:
Am un acvariu de aprox. 90 l in care se alearga 8 Conchonius si un molly negru. Numarul si combinatia de culori au fost optiunea sotiei mele din motive de feng shui. Am niste plante, dar le merge cam prost din motiv de lipsa de lumina si din cauza ca nu m-au pasionat prea mult. Schimbarea substratului (cam mari pietricelele si cam putine) si imbunatatirea iluminarii sunt urmatorii pasii, dupa care voi apela la donatii de plante nepretentioase pentru a-l inverzi nitel.
Mai am un acvariu de aproape 40 l in care deocamdata nu sunt pesti, dar este posibil sa ajunga un paradis pentru un betta frumos. Am mai avut si mi-au placut foarte mult, dar din pacate traiesc cam putin.
Mi-am creat un cont cu userul Kosmo, dar din cauza Spam Guard-ului de la cutia mea de mail (presupun) mailul de confirmare nu a ajuns la mine asa ca am creat acest nou cont.

Watermark
18-01-2007, 15:52
Bine ai venit.
Interesanta chestia feng shui. Pai daca tot a ales pestii sa aleaga si decorul, plantele.
Si poate pui nishte poze. Sa vedem estetica.

Kosmos
18-01-2007, 16:43
Acvariul nu are decoratii feng shui ceea ce nu ma deranjeaza ca nu prea imi plac chestiile chinezesti. Ar putea fi facut ceva dragut totusi, dar daca e prea evident chinezesc nu mai seamana a acvariu si nici nu cadreaza cu restul incaperii. Poze o sa pun dupa ce schimb substratul si fac alte modificari.
Plante a ales multe...dar nu de acvariu. Astea sunt in "grija" mea si de-aia nu arata prea bine :cry: .

Kosmo75
18-04-2009, 16:48
Salut, sunt acelasi user, dar dupa o pauza de prin toamna nu am mai reusit sa imi accesez contul "Kosmos" asa ca am creat altul.

cristinucu
18-04-2009, 22:32
Pe unde stai mai aproximativ linga Politehnica?
Ca si eu stau in zona asta si suntem vecini de cartier :grin: