PDA

View Full Version : Resetare galerie photo



Laurentiu Craciunas
23-12-2005, 11:38
Salut,

dintr-o eroare stupida am schimbat dimensiunile tuturor pozelor din galeria photo, ajungand toate la o marime maxima de 200 px (deci foarte mici) si am decis sa resetez galeria (am sters toate pozele si userii).

Cine avea user inregistrat acolo este rugat sa-l reinregistreze, poate acum veti alege sa inregistrati acelasi user ca si pe forum (nu veti avea de tinut minte 2 combinatii user/parola).

Multumesc pentru intelegere si sorry.

georgian
11-01-2006, 16:35
nu gasesc explicati cum sa pun poze in galerie,please help me.

Johnny
11-01-2006, 23:27
Pentru galerie tre sa faci iar user,sa te inregistrezi.Poti face acelasi user ca pt forum.Apoi te loghezi si o sa apara un buton de upload.E destul de simplu.Pozele trebuie aprobate de mine sau de Hyper.Daca vrei sa mearga si mai repede imi dai un pm.

georgian
11-01-2006, 23:51
nu-mi apare nici un buton de uploade.....sorry. m-am logat cu chiu si vai ca pe georgian nu ma lasa ca mai e un user, dar nici parola nu mi-o lua ... sint dodo(gorgian) daca poti schimba userul ar fi ok.

Johnny
12-01-2006, 01:45
Mai exista un user georgian, sa inteleg ca nu tu l-ai facut ?Daca userul e facut de altcineva(e ala adresa de mail deci e posibil) atunci tre sa te impaci cu ideea,nu ei ce face.
Dupa ce te loghezi, alegi o categorie dintre Pesti /Acvarii .. etc si in dreapta sub butoanele Acvarist.ro si Forum e o iconita cu o sageata pe care scrie upload.De acolo se uploadeaza poze.Sper s-o gasesti.

razvan
12-01-2006, 08:50
am incercat "de test" sa urc niste poze la "alte", urmand ca cineva sa le mute la "lipirea acvariului" (acolo as fi vrut sa le pun direct, insa butonul de upload e inactiv)

este vre-o problema cu galeria??

a! si poate sa-mi spuna si mie cineva ce inseamna butonul ala cu "leuchtkasten" de sub poze?? nu le am cu nemteasca... deloc.

Johnny
13-01-2006, 01:28
Acum exista buton si acolo.Nu stiu ce inseamna chestia in germana iar galeria functioneaza.Atat ca eu trebuie sa validez pozele ,se poate si fara validare dar asta numai Hyper poate decide.

mona
22-02-2006, 21:00
luminati-ma si pe mine...butonul de upload l-am gasit, pozele le iau cu browse din calculatorul meu...dar la url ce trebuie sa mai scriu?

Laurentiu Craciunas
22-02-2006, 21:03
luminati-ma si pe mine...butonul de upload l-am gasit, pozele le iau cu browse din calculatorul meu...dar la url ce trebuie sa mai scriu?
la url nu scri nimic decat daca vrei sa pui poza de pe net nu de la tine de pe hdd, in cazul ala pui linkul la care se afla poza :)

ai citit postul asta (http://www.acvarist.ro/forum/viewtopic.php?t=178) ?