PDA

View Full Version : Salut



Al_koholic
17-12-2006, 13:00
La doua saptamani de cand m-am inscris pe forum, deoarece un nick si un avatar sunt doar atat, cred ca este cazul sa ma prezint si eu.
Sunt George, 34 de ani si in familia mea acvariile au aparut inainte sa apar eu pe lume. Toate amintirile mele din copilarie sunt legate de pesti, acvarii si acesorii rusesti ( in perioada comunista ).
Pana acum aproape doua luni am folosit un acvariu de 190 litri brut insa am avut un accident si l-am spart intrand cu pumnul in el simtitnd astfel ca-mi trece Dunarea prin casa. Nasol este ca in urma scurt circuitului s-au dus naibii toate accesoriile inclusiv filtrul extern.
De-a lungul vremii am trecut cam prin toate speciile de pesti mai putin discusi si ciclide africane - cu doua luni inainte sa sparg acvariul m-am documentat despre ciclide africane pregatindu-ma sa-mi fac un acvariu pentru acesti pesti iar acum ma simt ca un copil caruia i-a fost luata jucaria preferata.

sper sa invat multe de la voi..

Johnny
17-12-2006, 16:39
Salut si bine-ai venit .Imi pare rau pentru accidentul tau dar astea sunt lucruri pe care le patim fiecare si peste care trebuie sa trecem ,sa nu le lasam se ne afecteze pasiunea fata de acvaristica. ;)

lupul-sur
17-12-2006, 18:07
Si eu dau cu pumnul :) dar in special tintesc usile si frigiderele:). Bine ai venit!

Sorin
17-12-2006, 23:41
Sal & welcome. Sper ca nu stai la bloc, altfel inseamna ca in astea 2 luni le-ai zugravit camera la cei de jos :) Btw, cum e senzatia? (ca m-am tot intrebat cum ar fi sa vezi un butoi de apa prin casa... eu stau la 7) ;new43