PDA

View Full Version : Acvariu 30l



danny2oo832
08-12-2008, 22:37
Acvariul meu de 30 litri http://www.youtube.com/watch?v=GAV79Ry6SE4 luatimi si idu de mess: Danny2oo832

zfcristian
08-12-2008, 22:41
misto scalari cu gurami in 30 de litri de apa! :twisted:

Alt_Razvan
08-12-2008, 22:47
Speciile din acvariile tale le cunosti?
Ce zici? Sunt compatibile ?
Cochilii de melci in acvariu??? Chiar simteai nevoia sa cresti duritatea din apa?
Poti sa postezi si rezultatul testelor ? (pH, KH, GH, NO2, NO3, Fe)

Si inca ceva, crezi ca poti sa folosesti corect limba romana ?

danny2oo832
08-12-2008, 22:59
Speciile din acvariile tale le cunosti?
Ce zici? Sunt compatibile ?
Cochilii de melci in acvariu??? Chiar simteai nevoia sa cresti duritatea din apa?
Poti sa postezi si rezultatul testelor ? (pH, KH, GH, NO2, NO3, Fe)

Si inca ceva, crezi ca poti sa folosesti corect limba romana ?

Am 4 scalari, 2 gurami, 2 xipho, 3 guppy si 1 sanitar... in curand o sa mai iau 2. Despre cochilie este o scoica. Cum pot sa scad duritatea apei? Pot sa postez rezultatul testelor dar imi trebuie un program sau ceva de calculat deoarece nu stiu cum sa calculez

zfcristian
08-12-2008, 23:01
Am 4 scalari, 2 gurami, 2 xipho, 3 guppy si 1 sanitar... in curand o sa mai iau 2. Despre cochilie este o scoica. Cum pot sa scad duritatea apei? Pot sa postez rezultatul testelor dar imi trebuie un program sau ceva de calculat deoarece nu stiu cum sa calculez

Super tare! =)) =)) =))
DAca te uiti atent pe final unul din scalari cand vrea sa se intoarca face o intoarcere din 3 miscari =)) =))

danny2oo832
08-12-2008, 23:04
Am 4 scalari, 2 gurami, 2 xipho, 3 guppy si 1 sanitar... in curand o sa mai iau 2. Despre cochilie este o scoica. Cum pot sa scad duritatea apei? Pot sa postez rezultatul testelor dar imi trebuie un program sau ceva de calculat deoarece nu stiu cum sa calculez

Super tare! =)) =)) =))
DAca te uiti atent pe final unul din scalari cand vrea sa se intoarca face o intoarcere din 3 miscari =)) =))


am observat si eu cred k le place muzica tehno:))

zombie_ro
08-12-2008, 23:04
Pot sa postez rezultatul testelor dar imi trebuie un program sau ceva de calculat deoarece nu stiu cum sa calculez


Scuze @danny2oo832 ca te intreb: de teste de apa ai auzit? Cat despre acvariu ...ar fi frumos fara scoici si fara scalari.... scalarii doar ii chinui asa.....

Angelina
08-12-2008, 23:05
Fiecarui scalar ii trebuie 50l apa.Guramilor le trebuie 80l apa impreuna.Pana si pentru xifo e prea mic acvariu ala!Scoica aia creste duritatea apei.Ghici ce se intampla daca o scoti din acvariu? :lol: Cat despre teste...nu trebuie sa calculezi nimic =)) Trebuie sa cumperi teste de apa si sa faci testele pentru a sti ce parametri are apa ta.Nu le place muzica...au alergie la tortura la care ii supui :evil:

Alt_Razvan
08-12-2008, 23:06
Pot sa postez rezultatul testelor dar imi trebuie un program sau ceva de calculat deoarece nu stiu cum sa calculez
Tu faci misto de mine sau ai probleme de vedere?
Nu trebuie sa calculezi nimic.. Apropo.. Ai teste de apa ????

danny2oo832
08-12-2008, 23:06
Fiecarui scalar ii trebuie 50l apa.Guramilor le trebuie 80l apa impreuna.Pana si pentru xifo e prea mic acvariu ala!Scoica aia creste duritatea apei.Ghici ce se intampla daca o scoti din acvariu? :lol: Cat despre teste...nu trebuie sa calculezi nimic =)) Trebuie sa cumperi teste de apa si sa faci testele pentru a sti ce parametri are apa ta.Nu le place muzica...au alergie la tortura la care ii supui :evil:

danny2oo832 adresa mea de yahoo. Vorbim acolo deoarece sunt solicitat cu mailuri si sunt incepator

danny2oo832
08-12-2008, 23:07
Pot sa postez rezultatul testelor dar imi trebuie un program sau ceva de calculat deoarece nu stiu cum sa calculez


Scuze @danny2oo832 ca te intreb: de teste de apa ai auzit? Cat despre acvariu ...ar fi frumos fara scoici si fara scalari.... scalarii doar ii chinui asa.....


Id-ul meu este danny2oo832. Dami add si vorbim deoarece nu prea am timp sa ma uit pe forum. O sa iti ascult sfaturile deoarece sunt incepator

danny2oo832
08-12-2008, 23:10
Pot sa postez rezultatul testelor dar imi trebuie un program sau ceva de calculat deoarece nu stiu cum sa calculez
Tu faci misto de mine sau ai probleme de vedere?
Nu trebuie sa calculezi nimic.. Apropo.. Ai teste de apa ????


vanzatorul de la magazin nu mi-a zis nimic despre teste de apa dar daca sunteti profesionist in acvaristica o sa va ascult sfatul si o sa scot scoica din acvariu si scalarii, iar daca vreti sa ma contactati luatimi adresa de yahoo: Danny2oo832

Alt_Razvan
08-12-2008, 23:16
Am o rugaminte la tine.... Citeste intai Regulamentul acestui forum.. Dupa ce esti sigur ca l-ai inteles, da-mi un PM si iti redeschid topicul.. Pana atunci, spor la lecturat.
Si da-mi si adresa sa iti trimit un manual de limba romana...


nu prea am timp sa ma uit pe forum
Pai daca nu ai timp sa te uiti pe forum, te rog sa nu o mai faci.. Noi de ce sa ne pierdem timpul si sa te ajutam ?