Log in

View Full Version : CO2



mmaxalb
01-10-2008, 16:28
am ramas fara co2 si nu stiu unde sa o incarc in ploiesti
la vechiul centru din bariera uniri sa mutat si nu stiu unde [sau a dat faliment]
e urgent

Leviathan
02-10-2008, 09:56
Din pacate nimeni nu stie concret, dar...

Fabrica de oxigen care e in Bariera Bucuresti, pe o straduta dintre liceu si UPG, s-ar putea sa aiba. Am inteles ca si la teleajen exista ceva asemnator, si la Negoiesti la fel. Mai intreb, poate poate...

mmaxalb
02-10-2008, 11:40
alea mari le cunosc xenia si mihai bravu dar toate au program pina la 16 iar eu lucrez pina la 17
deci daca stiti ceva cu program mai lung
in bariera bucuresti stau eu iar acolo se inbuteliaza doar o2
la negoiesti lucrez si se incarca doar petroliere [GPL butam propan]

daca nu gasesc ceva deschis dupa 17 o las pe luni

mmaxalb
16-10-2008, 18:04
nu reusesc
cel din mihai bravu nu incarca decit cu contract iar buteliile sunt trimise la timisoare
cel de la xenia nu il gasesc toata lunea stie de el dar unde este faptic nimeni nu stie
azi am umblat cam 3 ore prin xenia si nu am facut nimica
daca aveti ceva date mai concrete rog help

mmaxalb
17-10-2008, 17:04
iam gasit
pentru doritori sunt in spate ,linga servisul ipso de fapt 50m mai in fata in dreptul depozitului galben imediat dupa curba, mergeti incet ca alfel treceti pe linga

Leviathan
29-12-2009, 18:05
deci, am ajuns is eu azi la xenia si mi-am reincarcat buteliile.

venind din oras, dupa restaurantul "ca la mama" se face la stanga imediat, pe o cale de acces larga in stanga careia se afla o firma de servicii tip security. se merge 50 de m se face prima la stanga din nou si apoi prima la dreapta. La capat -dupa 400 de m strada se bifurca in fata fiind service neogel in stanga service ipso, iar in drepata un drum mai ingust intre un gard de tabla si o hala mare galbena. se face dreapta iar statia de incarcare co2 se afla imediat dupa gardul de tabla .

incarcarea a 2 butelii de 5, 2 litri (4 kg) - a costat 12 lei.

a.aurel
29-12-2009, 22:09
Nu stiu daca iti mai este de folos dar poate te va ajuta pe viitor link-ul de mai jos: http://www.linde-gaz.ro/international/web/lg/ro/like35lgro.nsf/docbyalias/depot_ploiesti
Cei de la Linde au centre in toata tara iar pe site-ul lor sunt trecute adresele si numerele de telefon