PDA

View Full Version : Goldfish @ Catfish



CVL
31-08-2008, 11:41
Salutare la toata lumea
Ma numesc Vlad si sunt stabilit in Brisbane-Australia. Ma bucur sa fiu printre cei ce iubesc acvaristica. De mic copil am fost fascinat de acvaristica...de cateva luni miam achizitionat si eu un tanc de 300 L un filtru de 1000 L/ora si un neon pentru plante. M-am hotarat sa tin cativa goldfish si un catfish si nu prea stiu daca se vor intelege impreuna cele doua specii. Pestii ii am cam de 3 luni si nu am nici o problema cu ei. As dori sa stiu daca pot sa ii inmultesc sau daca am nevoie de un pond pentru goldfish pentru inmultire .As mai dorii sa aflu cam ce specii de pesti as mai putea tine impreuna cu ce mai am.
Va multumesc.....numai bine

gratian_666
31-08-2008, 22:46
se impaca bine, mai putin carasul cu plantele :lol:
mai poti pune koi

CVL
01-09-2008, 12:07
din cate am inteles carasul nu prea are probleme daca sunt plante dar din acelea mai groase putin sa nu le poata rupe....mai mult tin plantele pentru catfish

Decamio
01-09-2008, 14:02
Hmm, nu stiu daca este chiar asa. Cel mai bine mi se pare carasul cu el insusi, nici macar cu koi. Am ajuns la concluzia asta dupa ce am observat ca koii se fac ceva mai mari decat carasii si au nevoie si de mai mult spatiu. Cat despre inmultirea carasilor... este mai mult o provocare pentru multa lume. Ai nevoie de alt acvariu in care sa pui icrele pe care le-au scos fie pe cale naturala, fie prin mulgere. CVL, vezi ca ai un pm de la mine.