Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 81 to 90 of 120

Thread: Proiect Propun sa intram in randul lumii

  1. #81
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by kirucd View Post
    Dupa razboi multi viteji s-arata .....
    Cum spuneam si mai sus ... invatati din greselile noastre si faceti voi lucrurile cum trebuie ... ce va retine?
    Nu inteleg de ce toata lumea se creamponeaza si se leaga de AAR care e proasta, infiintata de niste nulitati in domeniu, cu o abordare gresita, cu nume neinspirat ales ....
    Fratilor AAR e o masea stricata ... inlocuiti-o voi cu un dinte de portelean ... e chiar asa de greu? Se pare ca da ....
    Nu cred ca e cazul sa imi pui in gura cuvinte pe care nu le-am spus, nu crezi?
    Un minim de respect pentru mine si pentru ceea ce incerc sa fac cred ca mi se cuvine,
    asa incat te-as ruga sa nu distorsionezi ceea ce vreau sa spun prin adaugarea de
    lucruri pe care nu le-am spus.
    Vrei te rog frumos sa-mi explici ce cuvinte ti-am pus in gura?
    Sa ma bata mama daca-mi dau seama unde am gresit ....
    Imi cer scuze anticipat daca am gresit fata de tine ... dar totusi nu-mi dau seama ce te jigneste in paragraful de l-ai citat ... si te-as ruga sa-mi explici ca sa inteleg si sa nu mai comit aceiasi gresala pe viitor
    Multumesc anticipat,
    Cristi Ionescu
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  2. #82
    Base member AdiC's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    398
    Post (Dis)Likes
    Hoplo.... din cauza mentalitatii expuse mai sus nu merge nimic in tara asta... si cred ca tot asta e motivul din care este Cristi scarbit si nu mai vrea sa auda de AAR

  3. #83
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    Vrei te rog frumos sa-mi explici ce cuvinte ti-am pus in gura?
    Sa ma bata mama daca-mi dau seama unde am gresit ....
    Imi cer scuze anticipat daca am gresit fata de tine ... dar totusi nu-mi dau seama ce te jigneste in paragraful de l-ai citat ... si te-as ruga sa-mi explici ca sa inteleg si sa nu mai comit aceiasi gresala pe viitor
    Multumesc anticipat,
    Cristi Ionescu
    Nu am spus niciodata ca AAR este o masea stricata, ca e proasta sau ca e infiintata de
    niste nulitati in domeniu.

    Pozitia pe care o am e alta si am explicat inainte ceea ce cred.

    O zi buna,
    Dragos

  4. #84
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Eu propun sa abandonam discutia inainte sa ia o turnura nedorita..
    E clar ca nu iese nimic constructiv si spiritele deja au inceput sa se incinga.

  5. #85
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    @AdiC: te inseli (daca observi, i-am dat like la post).
    Cristi e scarbit din cauza reactiilor primite de cand cu AAR.
    Exemple? Cu duiumul ... hai sa ti-l dau pe cel mai reprezentativ:
    Era o vreme cand boul de Ionescu aducea produse de afara (pe banii lui personali) si le impartea acvaristilor din romania (pe timpul lui personal) fara vreun adaos sau castig. Era VOLUNATRIAT PUR (facturile postate stau dovada).
    Iete ce spunea un acvarist dupa ce a beneficiat de astfel de produse:
    Quote Originally Posted by BogdanHojbota View Post
    mare om, mare caracter!!
    Multumesc pentru siporax si pentru plante.
    Apreciez efortul facut de tine pentru comunitatea acvaristica din Ro, si pentru faptul ca ai folosit finantele proprii si timpul pentru a ne ajuta. Frumos exemplu~!
    Cu sinceritate iti spun ca meriti titul "Acvaristul anului"
    Apoi dupa ce am inffintat AAR, am continuat sa fac acest lucru, dar doar pentru membrii AAR (in ideea clara de a atrage membrii). Rezultatul?
    Quote Originally Posted by BogdanHojbota View Post
    Daca nu ai platita cotizatia de membru pentru buzunarul dn-lui Ionescu si compania
    Si lista poate continua cu ApaNova ...etc
    Multumesc frumos, dar nu mai sunt dispus sa-mi cheltui din proprii bani si din timpul personal pentru AAR.
    Daca tu consideri ca @BogdanHojbota merita sa muncesti ca sa-i oferi lui produse cat mai ieftine, daca tu consideri ca merita sa-ti rapesti din timpul tau personal, al copilului tau, al familiei tale, ca sa alergi pe la diversi sa rezolvi diverse probleme, totul spre binele d-lui Hojbota .... ei bine atunci multa bafta .... apropo, cum merge cu lectura privind infiintarea unei asociatii? Punem sampania la rece?

    @kirucd: Ai dreptate, imi cer scuze pentru acest derapaj.
    In apararea mea nu pot sa spun decat ca luat de val si sub influenta celor postate, te-am bagat si pe tine printre cei care ne-au ironizat si atacat de la inceput ... doar pentru simplul fapt ca am indraznit sa iesim din rand si sa FACEM ceva, evident fara a cere aprobarea Soarelui si a Lunii din acvaristica romaneasca ..
    Tu nu ai spus niciodata nimic rau despre AAR sau despre cei care au infiintat-o.
    Inca o data imi cer scuze public, sper sa realizezi ca sunt sincere si sa le accepti


    Si daca tot imi place mie sa ma repet, hai ca ma car din acest topic pana nu mai spun vreo tampenie ....
    Last edited by cristi_ionescu_79; 21-02-2014 at 10:40.
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. Likes AdiC, Ionut Godea, BBogdan liked this post
    Dislikes BogdanHojbota disliked this post
  7. #86
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Haplo, nu Hoplo.

    Nu stiu daca Cristi este scarbit de mentalitatea mea. Poate de fizionomia mea?

    De asemenea, sunt convins ca mentalitatea mea trage tara asta inapoi. Mentalitatea mea este asta: what's in it for me? Stii ca am scris ca eu prefer sa donez banii aia. Este nasoala mentalitatea mea?

    Sa-ti explic ceva: faceam vorbire despre legatura dintre o asociatie (si puneam intrebarea: ce o sa faca ea in sinea ei) si concursul de acvaristica propus in primul post al acestui thread.
    Deci, eram on topic si discutam cu Batman. Acum, tu imi terfelesti mentalitatea :(. Pai nu-i frumos.
    Sa-ti mai zic ceva: cand discuti cu cineva, critica ideea si evita orice jignire. Aia se cheama discutie. Sa te intreb cum faci o asociatie cu o astfel de mentalitate? Nu te intreb.
    Sa te intreb cum ma convingi pe mine (sau pe altii) sa dea bani catre asociatia acvaristilor sa nu-i doneze catre ceva mai tangibil? Nu te intreb. Tu da-i si lupta cu atacuri la persoana ca asa-i sta bine omului. Uite de aia se duce dreacu tara asta

    Zi buna.

    Edit: Augh! Augh! Augh 3*300=900 . cifra rotunda, iuhuu!
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  8. Likes Tudor.M, BogdanHojbota liked this post
    Dislikes BBogdan disliked this post
  9. #87
    Base member AdiC's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    398
    Post (Dis)Likes
    am citit. nu e extrem de complicat si nici nu e o avere.
    legat de useri de genul Bogdan Hojbota eu nu i-as baga in seama. oricum in tara asta toata lumea asteapta tot gratis fara sa puna umarul. eu asociatia o vad ca pe colectivitate de ajutor reciproc. cine ajuta e la randul lui ajutat mai mult sau mai putin. si prin eforturi comune se pot realiza teluri mari. tot ce ar face asociatia ar face pt membri sai. nu suport cersetoria. nu mi se pare o avere anual 50 lei. cu cat mai multi cu atat mai bine. apropo in concursuri ar participa doar membrii. Asociatia NU va fi de CARITATE.
    de exemplu daca iei un taxi cu inca 3 prieteni si unul dintre ei nu pune bani niciodata dar beneficiaza de transport ar fi echitabil? (acela ar fi Hojbota ) si la un moment dat nu il mai luati si el se apuca de strigat si injurat ca de ce nu il luati. pai sa-si dea seama singur de ce.

    scuze Haplo... e mic telefonul meu...
    nu m-am referit personal la tine... m-am referit la egoismul din postul tau. nu degeaba exista zicala 'unde-i unu' nu-i putere, unde-s doi puterea creste'. e simplu.
    Last edited by AdiC; 21-02-2014 at 11:12.

  10. Likes Ionut Godea, Geani liked this post
    Dislikes Tudor.M, BogdanHojbota disliked this post
  11. #88
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Eu iti doresc succes! Serios si fara ironie.

    Edit: vezi ca ti-am explicat: era o discutie cu Dan Pavelescu, nu ma refeream la ideea ta de asociatie. Pur si simplu era alta discutie, mai generala. Cand voi vedea ceva concret de la tine imi voi da cu parerea, pana atunci ramane valabil ca-ti doresc succes.
    Last edited by Haplo; 21-02-2014 at 11:31.
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  12. #89
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    C
    Eu unul ma retrag din topic: Cred ca am lamurit situatia AAR-ului deci nu-mi mai vad rostul in acest topic ....
    ( do-it!)

    Mai Cristi, vad ca ai prins drag de mine de tot ma citezi prin postarile tale.

    Cea de a doua postare a fost facuta in alt context, cu privire la filtrul de substrat la care ti-am dat exemple de acvaristi reali, care tie nu ti-au convenit? De ce?

    http://forum.acvarist.ro/showthread....566#post475566

    Eu nu vreau sa intru in aceasta discutie inutila si neproductiva si de aceea te rog respectuos sa nu aduci aminte de numele meu.

    Multumesc

    @AdiC, daca e sa dai un exemplu clar, ar fi bine sa sti despre ce e vorba, nu doar sa fabulezi aiurea in necunostinta de cauza.

    Repet nu la lua in discutie, sub forma unui atac direct fara sa sti despre ce-i vorba. Am cerut eu ceva, am intins mana catre careva???

    Cand Cristi aducea siporax, oferta a fost publica pentru toata lumea, si am cumparat si eu siporax cat si plante din bazinul sau, pentru care am platit ca oricare altul. Daca nu voia sa imi trimita, nu trimitea, orice comerciant/vanzator/intermediar/voluntar ce desfasoara astfel de activitati( in scop profitabil sau nu) isi poate alege clientii? corect?
    Last edited by BogdanHojbota; 21-02-2014 at 13:33. Reason: clarificare!

  13. #90
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    90 de postari si topicul e..... ? Varza, dap!

    Morala? Ascultati versurile.... daca nu le-ati ascultati prima data Apoi.... cititi semnatura.



    Succes!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  14. Likes Pavel.Cristian liked this post
Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •