Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: recomandare plante ! Incepator!

  1. #11
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by claudiu99 View Post
    niste poze cand termini?
    cum termin o sa postez niste poze, deocamdata inca sunt la perioada de studiu, dar cred ca spatamana viitoare ii dau drumul, ca nu mai am rabdare.

  2. #12
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    BRAVO! de multa vreme nu am mai citit asa un thread de la un incepator!, foarte bine faci !, banuiesc ca acvariul e din hornbach 80*35*45, asa il am si eu mult noroc iti urez, lectura usoara, si ce mai , asteptam poze
    Illegitimi non carborundum.

  3. #13
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by ovidiu.cursaru View Post
    BRAVO! de multa vreme nu am mai citit asa un thread de la un incepator!, foarte bine faci !, banuiesc ca acvariul e din hornbach 80*35*45, asa il am si eu mult noroc iti urez, lectura usoara, si ce mai , asteptam poze
    multumesc! acvariul nu este de la hornbach dar la dimensiuni e la fel doar ca e curb, e luat din petshop. si eu abia astept sa vin cu poze

  4. #14
    Member paulica v's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    DEJ
    Posts
    214
    Post (Dis)Likes
    Avand in vedere ca acvariul tau e la inceput, nu te hazarda sa dai multi bani pe tot felul de plante. Acvariul trebuie ciclat. Abia apoi plantele o sa se dezvolte cu adevarat. Ca sa nu mai spun ca trebuie sa fertilizezi sa dai co2 si sa ai lumina corespunzatoare. Altfel nu ai sa cresti nu stiu ce plante. Eu am facut acvariul in decembrie(desi am acvarii de mai demult) si abia acum dupa 3 luni aproape pot sa spun ca totul merge ok.

  5. #15
    Junior Member carabina05's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    BoTosani
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by paulica v View Post
    Avand in vedere ca acvariul tau e la inceput, nu te hazarda sa dai multi bani pe tot felul de plante. Acvariul trebuie ciclat. Abia apoi plantele o sa se dezvolte cu adevarat. Ca sa nu mai spun ca trebuie sa fertilizezi sa dai co2 si sa ai lumina corespunzatoare. Altfel nu ai sa cresti nu stiu ce plante. Eu am facut acvariul in decembrie(desi am acvarii de mai demult) si abia acum dupa 3 luni aproape pot sa spun ca totul merge ok.
    Multumesc de sfat! Asa o sa fac nu ma ambalez prea tare. Dar acu sunt in perioada de documentare , strang informatii si apoi le aplic.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •