Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17

Thread: Useri activi

  1. #11
    High member iulian_cioclin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Onesti - Bacau
    Posts
    595
    Post (Dis)Likes
    Eu m-am lasat de acvaristica de vreo 5 ani. Cum microbul asta nu dispare niciodata, din toamna aceasta m-am reapucat.
    Primul lucru pe care l-am facut, a fost sa intru pe vechiul forum.acvarist.
    Am constatat cu stupoate ca nu mai este comunitatea de acum 5 ani.
    Chiar nu inteleg de ce a migrat lumea pe facebook, o prostie mai mare nici ca se putea. Eu am invatat acvaristica de pe forumul asta, unde gasesti informatiile frumos structurata, unde fiecare isi deschidea propriul jurnal, era totul ca o carte. Sunt curios acum cum un nou pasionat de acvaristica poate invata ceva de pe facebook. Mare pacat... sper ca intr-o buna zi sa redevina forumul asta ce a fost...
    Craciun fericit membrilor activi!

  2. #12
    Base member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Vārteju- Magurele
    Posts
    324
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by bilti View Post
    deja pe facebook nu mai poti pune la vanzare pesti. rahat.
    Poti vinde animale atata timp cat o faci legal, cu factura, certificate... Micul business nu se mai poate face decat pe olx sau forumurile specializate

  3. #13
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Salut, multe s-au schimbat de cand purtam discutii cu mii de useri activi aici. Cauzele sunt multiple, forumurile in general au devenit mai putin utilizate odata cu ascensiunea Facebook. Am promis ca mentin forumul activ din respect pentru munca si timpul investit aici de useri, moderatori si admini (peste jumatate de milion de postari).

    Prima instalare a fost in 2007 cu un forum phpBB, migrat in 2010 pe vBulletin. Acum am dat o tura prin consola de admin si am gasit peste 13,000 de usere inregistrate de boti pentru spam. Le-am sters in bloc pe toate, dar din pacate au fost si victime colaterale (usere inactive inca, dar inregistrate de persoane reale). Am instalat o modificare care ar trebui sa previna inregistrarea userelor de catre boti.

    Ce facem de acum? Eu imi ofer in continuare suportul tehnic in functie de cum imi permite timpul, daca cineva are idei de resuscitare sunt deschis la discutii in privat.

    Numai bine!

  4. #14
    Very high member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Fetesti
    Posts
    1,026
    Post (Dis)Likes
    Salutare baieti! Imi pare bine sa va "revad"...
    Intr-adevar e pacat ca nu mai este activitatea de acum cativa ani. Tone de informatii de aur si experiente din care ai ce invata ca incepator stau ascunse pe forum in timp ce pe facebook se dau niste sfaturi de te crucesti.
    Eu am hotarat sa ma reapuc de acvaristica dupa o pauza de vreo 10-12 ani. Vreau sa imi fac la birou un acvariu micut (pana in 50l) pentru prima mea dragoste... Barbus Tetrazona... Momentan sunt in cautarea unui bazin sau ma bate gandul sa il fac eu.

  5. #15
    Base member alinutz29's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    397
    Post (Dis)Likes
    Salutare tuturor si La multi ani!

    Eu sunt activ pe acest forum si mai postez din cand in cand.....dar am observat ca foarte putini colegi sunt activi...chiar extrem de putin. Toate postarile sunt vechi......

    As zice sa se vor resuscita forumurile incet incet pentru ca facebook ul isi cam pierde din utilitate odata cu restrictiile impuse.

    Plus, ca aici informatia este structurata si de calitate.
    Acvariu 450L,Temp:25,Filtru 2xEheim 2080,Nisip Cuart 0,8-1mm,cioate.Pesti:3 manacapuru F2+6 pinoy,25 neoni rosii,20 cory,15 ancistrusi&Luri,melci neritine/asasini/substrat;3 Acvarii 54L cu creveti crystal red PRL+Blue dream+red cherry,melci,moss,microsorum etc.

  6. #16
    Base member ulyse's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucuresti - Berceni
    Posts
    445
    Post (Dis)Likes
    Salutare si La multi ani!

    Azi am reusit sa ma reloghez si eu dupa mult timp, uitasem user, parola si aveam nevoie urgenta de cateva informatii ... foarte bun forumul ... de acvaristica nu m.am lasat, doar am neglijat un pic acvariile, acum m.am "reactivat", am reinstalat CO2-ul, din pacate gasesc destul de greu plante si astept sa creasca putinele specii gasite la Hornbach.

    Sa auzim numai de bine!

  7. #17
    Junior Member CandyStress's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    93
    Post (Dis)Likes
    10 luni (sau 10 ani ? ) mai tarziu ... hop si eu am decis si eu sa ma reapuc de facut un acvariu si ma gandeam ca mai gasesc lume pe aici cu ceva plante, sfaturi, un jurnal ...

    Noroc ca informatia utila de pe forum inca nu s-a pierdut

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •