Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 37 of 37

Thread: The island - 100 L

  1. #31
    Base member cosmin_ruz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Braila
    Posts
    459
    Post (Dis)Likes
    Să l stăpānești sănătos și să meargă totul ca uns!!! Īmi place culoarea Rotundifoliei Red!

  2. Likes FloFish liked this post
  3. #32
    Member FloFish's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Braila
    Posts
    165
    Post (Dis)Likes
    Cosmin, nu stiu cum sa dau de tine altfel, si ma tin dinainte de Revelion sa te anunt, maine... 3 ianuarie la ora 18, la All saints in Bariera, incercam sa facem o intalnire a acvaristilor Braileni. Te asteptam si pe tine cu mare drag!!

  4. #33
    Base member cosmin_ruz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Braila
    Posts
    459
    Post (Dis)Likes
    Sper ca īncercarea să fie o reușită! Nu pot ajunge! Salutări tuturor! Sper să văd ceva poze!!!

  5. #34
    Base member cosmin_ruz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Braila
    Posts
    459
    Post (Dis)Likes
    Hey!!!! Cum a decurs īntālnirea? Vreau să aud povești!

  6. Likes FloFish liked this post
  7. #35
    Member FloFish's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Braila
    Posts
    165
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cosmin_ruz View Post
    Hey!!!! Cum a decurs īntālnirea? Vreau să aud povești!
    Hey, intalnirea a fost un succes.
    Ne-am gasit la 6, timizi. Eu (organizatorul), Lucian si Alin. In 3 am inceput o discutie pentru Alin, incepator, are nevoie de lumina pe un acvariu din plastic Hopar de la animax (35litri), dornic de plantat... am cautat niste neoane mici de 8w pe net, am gasit pe la Marbo, ne-am racit... Apare Gigi (administratorul grupului pe FB), Madalin (de la animax) si Liviu (de la Berze). Incep discutiile, glumele si binenteles berile. Se discuta despre linii de guppy, oscari, piranha. Intre timp mai vin 3 baieti, Bogdan cu fratele sau si Sorin. Bogdan incepator de vreo 2 luni are deja vreo 4 borcane... febra incepatorului cu guppy, xipho, creveti, plante...ciorba. Sorin, un baiat foarte de treaba crescator de Ancistrusi, creveti, melci si 2 bomboane colorate de Discusi. Incepe sa se intregeasca echipa cand apare si Cristian, detinator a 5 acvarii mari, un foarte bun acvarist de tanar, speranta acvaristicii Brailene. Mai lipseste 1, Ionut, care apare destul de tarziu, crescator de discusi. Discutii au fost pe toate temele timp de 3 ore cand deja unul cate unul incep sa plece. Am ramas in final Eu, Liviu si ultimul venit Ionut... care am mai baut 3-4 beri pana am fost dati afara de chelneri.
    Am incheiat un episod frumos, cu oameni minunati, se anunta un alt episod mai interesant si mai palpitant. Au lipsit cativa, dar ii asteptam la urmatorul eveniment. Liviu de la Berze, vrea sa fie gazda următorului episod, la Paste.

  8. Likes cosmin_ruz liked this post
  9. #36
    Member FloFish's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Braila
    Posts
    165
    Post (Dis)Likes
    Si despre acvariu 2 vorbe, 3 minciuni!
    L-am mai tuns ca era jungla.


    Am pus in functiune ph-Controllerul... deocamdata il am setat la 6,4 .. nu stiu inca cat este ideal nu m-am documentat deloc... pur si simplu l-am setat asa, dupa schimbul de apa. Inainte de schimb cu vreo cateva zile aveam 5,7 ph-ul... Am mai facut si un test al TDS ului.


    Am avut si o problema cu temperatura, 2 zile am avut incalzitorul blocat, nu stiu ce i s-a intamplat dar am facut rost de altul la intalnire, imprumut. Acvariul stand intr-un apartament nelocuit cu temperatura ambientala de 12-14 grade, temperatura apei scazand la 15-16 grade. A avut de suferit ultimul cory. Asa am ramas fara niciunul in acvariu.

  10. #37
    Base member cosmin_ruz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Braila
    Posts
    459
    Post (Dis)Likes
    Salutare oameni dragi și frumoși! Regret că nu am putut fi alături! Sper ca la următoarea īntālnire să fiu prezent!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •