Results 1 to 5 of 5

Thread: Compatibilitate

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes

    Compatibilitate

    Salut !

    Imi cer scuze ca poate nu am postat unde trebuie, insa am o intrebare la care nu ii gasesc inca un raspuns clar.
    Am un acvariu nano de 27l populat cu creveti RCS. In una din multele mele excursii printr-un anume pet shop ( nu dau nume sa nu se creada ca fac reclama ) am observat ca aveau sewellia lineolata.
    Acum intrebarea mea este urmatoarea: Aceasta specie de sanitar ( de care sunt topit..imi place la nebunie ) ), este compatibilia cu crevetii mei? Mereu am in mintea imaginea acvariului meu cu creveti si un astfel de exemplar pe piatra , insa nu as vrea sa ma trezessc ca raman fara creveti sau sa fie alergati toata ziua.Mentionez ca si la puiuti ma refer. ( ma intereseaza daca are ceva de impartit si cu inculpatii fiind mai mici :d )
    Va multumesc anticipat si imi cer scuze daca am intrebat vreo prostie.
    Mentionez ca m-am si documentat inainte nu am sarit direct cu intrebarea.

    O zi buna,
    Bogdan

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes
    Salut,

    Chiar nu este nimeni care sa aiba ceva experienta cu aceasta compatibilitate?
    Sau ramane sa aflu pe pielea crevetilor mei?

    Multumesc

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Iasi
    Posts
    139
    Post (Dis)Likes
    Acesti pesti mananca alge asa ca nu vor fi o problema pentur creveti decat ca si concurenta la mancare, evita sa pui prea multi pentur ca nu vor avea suficienta mancare, ca si la Otto. Recomand unul pentru inceput si mai vezi dupa, dar cred ca e suficent.
    PS; Unde ai vazut si la ce pret? PM-me eventual

  4. #4
    High member solomonking's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucurestil
    Posts
    617
    Post (Dis)Likes
    puterea exemplului la nivel de individ conteaza!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes
    Va multumesc frumos pentru raspunsuri. Unul singura intra in calculul meu, acvariul avand dimensiune redusa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •