Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 46 of 46

Thread: Scalari manacapuru red back F2

  1. #41
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Salut !
    Incantator, am urmarit ambele filmari pana la capat !
    Foarte frumos !
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  2. #42
    Base member alinutz29's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    397
    Post (Dis)Likes
    Multumesc mult Dan!
    Acvariu 450L,Temp:25,Filtru 2xEheim 2080,Nisip Cuart 0,8-1mm,cioate.Pesti:3 manacapuru F2+6 pinoy,25 neoni rosii,20 cory,15 ancistrusi&Luri,melci neritine/asasini/substrat;3 Acvarii 54L cu creveti crystal red PRL+Blue dream+red cherry,melci,moss,microsorum etc.

  3. #43
    Base member alinutz29's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    397
    Post (Dis)Likes

    Cool

    Am reusit zilele astea sa fac o filmare scurta cu scalarii tineret manacapuru red back...cred ca va fi ultima lor filmare in acest acvariu, si azi maine sau cand am timp am sa ii mult in acvariul de 450L alaturi de restul

    Sunt 8 bucati...si au crescut bine! sper sa le placa in casuta mai mare

    https://www.youtube.com/watch?v=bCcwvCEwkSo
    Acvariu 450L,Temp:25,Filtru 2xEheim 2080,Nisip Cuart 0,8-1mm,cioate.Pesti:3 manacapuru F2+6 pinoy,25 neoni rosii,20 cory,15 ancistrusi&Luri,melci neritine/asasini/substrat;3 Acvarii 54L cu creveti crystal red PRL+Blue dream+red cherry,melci,moss,microsorum etc.

  4. #44
    Base member alinutz29's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    397
    Post (Dis)Likes
    Trebuie un update aici, de musai ca de bunavoie

    Am reusit zilele trecute o filmare cu acvariul de 450L in care am mutat tot de cateva zile cei 8 tineret de mancapuru red back alaturi de cei 6 rio nanay maturi.
    In acelasi timp am mutat si vreo 6 cory sterbai si 7 cori adolfoi....tot in acvariul mare. Intre timp am achizitionat inca 7 cory black venezuela maturi...sunt la carantina in acvariul steril de 100L.

    Acum, am comandat si cei 40 buc de rhodostomus.....astept sa ajunga saptamana viitoare apoi ii voi tine in carantina cam 1 luna sau mai mult si apoi hopa sus cu ei in acvariul de 450L.
    Stiu ca am prea multi pesti acolo.......darrrrrrrr......voi mai selecta din nanay si manacapuru si vreau sa dau si 2 geophagusi (numa sa vad cum dzo am sa ii prind ca nu cred ca reusesc la ce am acolo)...plus tre sa mai dau un gibbiceps mare, dar iar nu reusesc sa imi fac timp sa il prind.

    Filmarea nu e profi, dar sa zicem (poate daca scoteam din cutie si trepiedul era altfel)

    https://www.youtube.com/watch?v=fIz23xlUZjQ
    Acvariu 450L,Temp:25,Filtru 2xEheim 2080,Nisip Cuart 0,8-1mm,cioate.Pesti:3 manacapuru F2+6 pinoy,25 neoni rosii,20 cory,15 ancistrusi&Luri,melci neritine/asasini/substrat;3 Acvarii 54L cu creveti crystal red PRL+Blue dream+red cherry,melci,moss,microsorum etc.

  5. #45
    Base member alinutz29's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    397
    Post (Dis)Likes
    e ceva timp nu am mai facut o filmare cu acvariul meu de 450l, dar azi am reusit.
    Sper sa va placa

    Momentan fauna este asa: 8 manacapuru red back tineret, 6 rio nanay adulti, 8 geophagus red head tapajos adulti, 6 red nose tetra, multi corydorasi:sterbai, adolfoi panda etc, ancistrus super red, ancistrus albino, L333, L201, L183 etc.

    https://www.youtube.com/watch?v=R410XMybuXs

    Ape limpezi tuturor acvaristilor!

    Astept inca sa imi ajunga si cei 10 Aequidens maronii (Keyhole Cichlid) pe care ii voi tine 2 3 luni in acvariul de carantina/crestere si apoi ii mut in cel mare....din cel mare voi da vreo 2-3 geophagusi si acel gibbiceps mare
    Acvariu 450L,Temp:25,Filtru 2xEheim 2080,Nisip Cuart 0,8-1mm,cioate.Pesti:3 manacapuru F2+6 pinoy,25 neoni rosii,20 cory,15 ancistrusi&Luri,melci neritine/asasini/substrat;3 Acvarii 54L cu creveti crystal red PRL+Blue dream+red cherry,melci,moss,microsorum etc.

  6. #46
    Base member alinutz29's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    397
    Post (Dis)Likes
    Am reusit o filmare azi cu noile achizitii, Aequidens maronii (Keyhole Cichlid).
    Sunt 10 pui draguti care s-au acomodat bine cu toate ca i-am primit numai de 1 saptamana si cateva zile, mananca aproape orice fel de mancare si tot timpul sunt activi prin acvariu. Dupa ce mai cresc o sa fie mutati in acvariul de 450L.
    Multumesc prietenilor mei de la Nevertebrate.ro !

    Clip video calitativ aici: https://www.youtube.com/watch?v=He1kn148aFk
    Acvariu 450L,Temp:25,Filtru 2xEheim 2080,Nisip Cuart 0,8-1mm,cioate.Pesti:3 manacapuru F2+6 pinoy,25 neoni rosii,20 cory,15 ancistrusi&Luri,melci neritine/asasini/substrat;3 Acvarii 54L cu creveti crystal red PRL+Blue dream+red cherry,melci,moss,microsorum etc.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •