Results 1 to 1 of 1

Thread: Fertilizanti cu o alta infatisare si plante. Acum si un nou produs

  1. #1
    Base member GabrielM's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    ramnicu valcea
    Posts
    402
    Post (Dis)Likes

    Fertilizanti cu o alta infatisare si plante. Acum si un nou produs

    PENTRU VOI aceasi fertilizanti sub o noua infatisare. Tel 0756835525

    Va aduc in atentie o oferta de fertilizare completa pentru plantele de acvariu. Cea mai buna oferta pret calitate din tara la acest moment. PPS PRO impreuna cu Trace Mix Plus, constituie o formula completa de fertilizare, sunt o combinatie de microelemente si macroelemente necesare dezvoltarii plantelor de acvariu. Am in oferta si componente macronutrienti, micronutrienti …cat si o formula speciala originala produsa de mine, ce se adreseaza acvariilor masiv plantate si cu multe plante rosii, acvarii ce folosesc lumina puternica si co2 presurizat. Toate pozele de pe etichete sunt plante reale din acvariile mele, am adaugat si poze cu acvariile unde folosesc acesti fertilizanti.

    Fertilizant macro PPS Pro special-25 lei (220 grame ), doza un litru solutie
    Fier Chelat DTPA-20 lei (40 grame ), doza pt un litru solutie
    Fertilizant macro PPS Pro - 20 lei (171 grame), doza pentru un litru solutie
    Fertilizant micro Trace Mix Plus - 20 lei (40 grame) doza pentru un litru solutie

    KNO3 - azotat de potasiu - 10 lei 100 grame
    K2SO4 - sulfat de potasiu - 10 lei 100 grame
    MgSO4 - sulfat de magneziu - 10 lei 100 grame
    KH2PO4 - fosfat monopotasic - 10 lei 100 grame

    De foarte multe ori am fost intrebat daca am o formula speciala de fertilizare. Folosesc micro Trace Mix Plus si fier chelat DTPA , dar si o formula mai speciala de macro PPS Pro adaptata la nevoile mele cu acvarii masiv plantate si multe plante rosii Am hotarat sa impartesesc cu voi aceasta formula si este disponibila pentru cei interesati
    Amandoua formulele, macro PPS Pro si micro Trace Mix PLus se dizolva in 1000 ml apa(orice tip de apa)si se dozeaza 1 ml la 40 litri, zilnic. De exemplu, la un acvariu de 100 litri se pune zilnic 2, 5 ml fertilizant macro si 2. 5 ml fertilizant micro (de aici rezulta ca 1 litru de fertilizant din fiecare ajunge aproape un an: 365 zile * 2, 5 ml fertilizant = 912, 5 ml fertilizant

    Ambalajele de produse fac parte din vietile noastre, asa ca am dorit sa dau FERTILIZANTIILOR mei o noua infatisare mult mai placuta, dar care sa vina si in ajutorul clientilor. O identificare corecta pe sortimente datorita pozelor, o pastrare mai buna a lor si de ce nu ambalaje care se pot folosi si cu alta ocazie sunt cateva beneficii care sper sa ajute. Fertilizantii pe care eu ii folosesc cu succes de 7 ani sunt in pungi cu fermoar ( clips ) si cu instructiuni complete pentru o folosire corecta, la preturi imbatabile. Sunt 4 ani de cand comercializez aceasta fertilizare completa si pentru cantitati mai mari pot face o oferta foarte buna.
    Dozele de micro Trace Mix Plus, macro PPS Pro, Fierul chelat se dizolva intr-un litru de apa calduta, apa de retea sau apa plata, iar din aceea solutie se dozeaza zilnic cate 1 ml la fiecare 40 litri apa acvariu net, inainte de aprinderea luminii. Contin Bor, Cupru, Fier, Mangan, Molibden, Zinc, Azot, Fosfor, Potasiu , Magneziu si Fier Chelat. Dozele de macro PPS Pro special se dizolva intr-un litru de apa calduta, apa de retea sau apa plata, iar din aceea solutie se dozeaza zilnic cate 1 ml la fiecare 40 litri apa acvariu net, inainte de aprinderea luminii. Contine Azot, Fosfor, Potasiu si Magneziu. Aceasta formula speciala se adreseaza acvariilor masiv plantate, cu multe plante rosii sau plante pretentioase. In acvariile unde va fi folosita trebuie o lumina puternica si co2 presurizat, a fost creata pentru acvariile cu nevoi ridicate de fertilizare. Concentratia mai mare a anumitor macroelemente, in conditiile prezentate, vor ajuta plantele de acvariu sa creasca mai rapid si mai robuste. Pentru o fertilizare corecta se recomanda fertilizarea zilnica, dar se poate aplica cu succes si fertilizarea saptamanala, asta insemnand ca vom pune de 7 ori cantitatea zilnica la o singura dozare. La fiecare folosire se agita flaconul pentru o dispersare a depunerilor.
    Nota informativa : in acvariile plantate unde se folosesc fertilizanti nu folositi carbune activ in filtrare sau lampi uv, deoarece substantele din solutie vor fi deteriorate. Acesti fertilizanti sunt special creati sa nu afecteze vietatiile din acvariu, inclusiv crevetii.
    Consiliere gratuita pentru folosirea acestor produse .
    Plantele se scot din acvariu din momentul vanzarii. Telefon 0756835525. Transport gratuit cu banii in cont si bonusuri consistente la tot pachetul sau pachete mai mari.

    100 fire gazon Staurigione repens – 1 leu firul
    2 fire Ludvigia peruviana -10 lei firul
    2 fire Rotala Coin leaf-5 lei firul
    5 fire Ludwigia senegalasis-5 lei firul
    20 fire Rotala macrandra Narrow Red-5 lei firul
    4 fire Pogostemon kimbely- 5 lei firul
    20 fire Polygonum (Persicaria) sp. “Kawagoeanum”-3 lei firul
    5 fire Ludwigia minired - 4 lei firul
    20 fire Rotala sp 4 – 3 lei firul
    10 fire Ludwigia ovalis - 4 lei firul
    5 fire Heteranthera zosterifolia - 2 lei firul
    10 fire Eichornia diversifolia – 3 lei firul
    10 plante Blixa japonica-4 lei planta
    3 fire Rotala rotundifolia sp. Colorata-3 lei firul









    Last edited by GabrielM; 07-12-2017 at 13:14.
    Fertilizare completa micro PLANT SERUM, macro PLANT SERUM si fier chelat DTPA

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •