Results 1 to 2 of 2

Thread: Acvariu din Constanta

  1. #1
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes

    Acvariu din Constanta

    Nu mai fusesem de 2 ani si azi cand am ajuns pe acolo am zis sa intru, sa vad ce si cum. Sincer cautam jordanella floridae si am zis poate dau de cineva sa-mi faca o lipeala, dar nu era nimeni pe acolo in afara de casierita si paznic (cand am ajuns eu, ieri, sambata, pe la 17:00 puneau un afis cu modificarea programului, incepand de luni, pana pe la ora 15:00 parca).
    Mi-au placut discusii ca aratau sanatosi si acvariul cu scalari pentru ca aveau o gramada de spatiu, cu niste crypto balsae mari si frumoase in bazine, dar ce m-a impresionat a fost acvariul mare din mijloc (unde erau sturionii, rechinas, pisici de mare si din astea) era complet schimbat cu niste ditai silver arrowana, niste pacu grasani, mari si frumosi, pisici de apa dulce, chitale si alti pesti, care aratau destul de sanatosi.
    Ce am mai vazut: niste juvenili de aligatorgar si de polypterusi, doua murene, din care una mare frumoasa, broasca testoasa cu carapace moale (parca scria ca-i din China) si in rest chestii uzuale.
    Daca ajungeti pe la cazino dati o geana.

  2. Likes vazilian, catalos, barosanu liked this post
  3. #2
    Senior Member catalos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,798
    Post (Dis)Likes
    brothere - tu esti bastinas - "de-acolosha", si in plus faci drumetii Buc - Cta (cam cum mergem noi la joabe - adica aproape zilnic)
    si noi ne-am duce racheta crede-ne, dar cu familii, responsabilitati, e mai greut oleaca, insa oricum eu unul iti multumesc pt indrumare
    cătălos

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •