Results 1 to 3 of 3

Thread: micsorare debit filtru extern

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    4
    Post (Dis)Likes

    micsorare debit filtru extern

    Salutari tuturor , bine v-am gasit .Am cumparat recent un acvariu de cca 180 l si am primit alaturi de acesta un filtru extern (Dophin c1300 ).Din cate am gasit pe net , filtrul are un debit de peste 2000l \ ora ceea ce cred ca e un pic peste normal la volum vasului .Exista sansa sa micsorez debitul pompei sau ar trebui sa caut alt filtru ? Filtrul are robineti pe tur si retur dar nu cred ca-l pot regla dupa ureche plus ca nu stiu cat de sigura treaba .Multumesc

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    4
    Post (Dis)Likes
    http://www.myaquariumclub.com/how-to...ilter-581.html .Desi daca indesim filtrul ,pompa nu prea va mai avea ce pompa

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    4
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by marius.b View Post
    Salutari tuturor , bine v-am gasit .Am cumparat recent un acvariu de cca 180 l si am primit alaturi de acesta un filtru extern (Dophin c1300 ).Din cate am gasit pe net , filtrul are un debit de peste 2000l \ ora ceea ce cred ca e un pic peste normal la volum vasului .Exista sansa sa micsorez debitul pompei sau ar trebui sa caut alt filtru ? Filtrul are robineti pe tur si retur dar nu cred ca-l pot regla dupa ureche plus ca nu stiu cat de sigura treaba .Multumesc

    Am gasit filtrul intr-un magazin si se pare ca debitul e undeva la 1000 l / ora care probabil e mai apropiat de realitate . Se poate sterge postarea , oricum lumea e in vacanta se vede

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •