Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16

Thread: Let's play!

  1. #11
    Senior Dan Hīncea's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucuresti, Berceni - Popesti Leordeni, Ilfov
    Posts
    2,148
    Post (Dis)Likes
    cum dreaku sa ma supar???!
    la mine se intampla frecvent sa montez invers in/out - e ceva in natura mea - invers!
    scriam la un moment dat aici, intr-un alt juranal al meu cum ca "tot ce putea fi pus invers... am montant invers"

    ai uitat vad... ai uitat repede! cum nu am bagat prelungitoarele, cum dupa ce le-am bagat mi-am dat seama ca unul din picioare sta pe unul dintre cablurile prelungitorului....
    Cum am ridicat de stand cu tot cu acvariu, hardscape, substrat si 1/3 apa .... si asta de 2 ori


    ca sa ma fac mai bine inteles, am facut gauri si in fundul standului special pentru a trage pe acolo prelungitoare. Astfel incat, toate hangaralele sa stea in stand sa nu mai vezi nimic altceva atunci cans sunt usile standului inchise.
    Doar acvariul tre sa fie vizibil!

  2. #12
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Hai să fie īntr-un ceas cu cuc! Frumos aranjamentul, baftă īn continuare.
    Să-mi spuneți cum vreți pozele cu mine, cu sutien sau la liber?

  3. #13
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Parca aveam o intelegere: setam fiecare cate un acvariu si la urmatorul concurs de aquascape ne inscriem sa vedem care din noi ia penultimul si care ultimul loc. In schimb tu l-ai lasat pe uscatul ala sa-si bage mana pe acolo.

    @liliacule in sutien si chiloti comestibili boss

    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    daca pe (forumul) asta a aparut dan in tatele goale si pe celalat o sa apara celalat dan (aka pavelescu) in tatale goale ... atunci celebra plm si io unu ma car pe feisBUCI ca de tate o sa mi se ia multumita voua ...
    in rest ... boloboci & shit ... :P
    Bah ideea este ca de muncit a bagat imbracat, dar cand a venit partea de creatie si contemplare a inceput sa se dezbrace ai vazut? Iti dai seama acasa ce alearga in jurul acvariului in curu gol de-i vin idei?

  4. Likes vazilian liked this post
  5. #14
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    imi dau seama ....
    probabil d-aia si-a si facut casa in poponesti leordeni ...

    asta ar trebui sa fie bannerul pe acvaconcept :

    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. Likes victor z, solomonking liked this post
  7. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Mogosoaia
    Posts
    166
    Post (Dis)Likes
    Ieri, cu prietenii mei Jing Tao si Liu Xing, am plantat gazon. A trebuit sa apelez la 2 chinezi, ca prieteni acvaristi sa ma ajute.. .

    Boroboatele continua, am uitat sa bag mopanii in apa inainte si acum am o tentativa de black water!

    Pricinosilor, care sunteti! Sa va urez de bine?

    P.S. ventuza are valoare sentimentala, nu va legati de ea!

    P.P.S. ca sa incheiem ,,ostilitatile'' , am vrut un acvariu frumos in casa, punct! Fara pretentii de aquascaping, concursuri de belit ...blana la urs si festivaluri de...la cal! Din acest simplu motiv, am apelat la Dan. Am facut 7 in 1! Stand, acvariu, am cumparat ce-mi mai lipsea, am apelat la experienta lui, pentru amenajarea unui acvariu dragut! Daca era altul mai breaz, vorbeam cu el. Asa ca ...
    Attached Images Attached Images
    Last edited by sefer jesirah; 12-07-2017 at 12:49.

  8. Likes vazilian, solomonking liked this post
  9. #16
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Cu alte cuvinte nu ai gasit o bunoaca priceputa in decoratiuni interioare, l-ai adus pe uscat si l-ai pus sa se dezbrace... Clasic!

  10. Likes vazilian liked this post
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •