Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: Acvariu nou

  1. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    8
    Post (Dis)Likes
    Da, ai dreptate. Pe viitor cand nu voi mai avea acest betta atunci vreau un acvariu doar cu neoni, caz in care se schimba totul incepand de la acvariu cu unul mai mare pe care nu are rost sa il iau momentan ca sa tin in el un singur peste. In concluzie da,in momentul de fata este mai mult treaba de design avand un singur betta.. Va multumesc oricum la toti pt sfaturi si pareri!

  2. Likes dandumitru liked this post
  3. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Birlad
    Posts
    52
    Post (Dis)Likes
    Salut!

    Intotdeauna este mai bine sa-ti alegi singur echipamentele. Acvariile cu kit vin cu asigurarea unui necesar minim. In acest fel, in functie de ce vei avea in final in acvariu (plante, animalute) iti alegi lumina, filtrarea, etc.
    Ma gindeam ... daca as putea cumpara timp, as fi cel mai sarac om de pe pamint.

  4. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Birlad
    Posts
    52
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Ilea Alin View Post
    Salut la toata lumea! Am si eu o intrebare sau mai degraba cer o parere de la voi, sunt la primul acvariu si as vrea sa stiu ce acvariu imi recomandati dintre cele doua alese de mine si anume ori diversa 40(cu toate cele necesare incluse) ori un acvariu am gasit de 36 litri,deci foarte putin mai mare ca diversa 40 si sa imi iau eu restul de accesorii,adica lampa,filtru intern si incalzitor..diversa 40 dupa cum stiti este cu capac,celalalt nu(este un acvariu simplu cu colturile din fata curbate,sticla dintr-o bucata). Vreau sa tin in el doar un betta mascul care momentan este intrun bol si eventual cativa neoni pe langa el. Ca si bani as iesi aproximativ la acelasi pret..Iar ca spatiu doar atat am intrun colt unde vreau sa il pun motiv pentru care nu imi pot lua mai mare..Va multumesc la toti anticipat! Respect.

    Salut!


    Intotdeauna este mai bine sa-ti alegi singur echipamentele. Acvariile cu kit vin cu asigurarea unui necesar minim. In acest fel, in functie de ce vei avea in final in acvariu (plante, animalute) iti alegi lumina, filtrarea, etc.
    Ma gindeam ... daca as putea cumpara timp, as fi cel mai sarac om de pe pamint.

  5. #14
    Base member max's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    317
    Post (Dis)Likes
    Am inceput sa caut informatiile de care am nevoie singur si am citit de aquael ledy. chiar azi am pus mana pe unul. sticla subtire iar legatura siliconica dintre bucatile de sticla nu mi se par solide. am vazut ca in partea de sus geamurile nu sunt lipite.

  6. #15
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    127
    Post (Dis)Likes
    Daca ai nevoie de un filtru, am eu unul de vanzare. Oase FiltoSmart 100 + incalzitor. Garantie pana in 2021, la noi in tara. Pretul este 250 RON. Il pot da incepand cu 26.03.2018.

  7. Likes vazilian liked this post
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •