Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Eveniment acvaristic

  1. #1
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes

    Eveniment acvaristic

    Salutare!

    Vineri am avut onoarea să fiu invitat la deschiderea showroom-ului AcvaConcept - al colegului Dan Hîncea, cunoscut și sub numele de scena hadul.
    M-am întâlnit/reîntâlnit cu Lucian Iliescu, Valentin Drugă, Mihai Victor, Victor Zaharia, Ionut Lațcan, Vladimir Chirilov, Claudiu Truță. A fost frumos, am amenajat acvarii, ne-am hâhâit ca babele, am beut, am mâncat (sărutmâna pentru masă!). Ah, am mai discutat printre altele și despre acvaristică
    Dacă doriți să vedeți poze (vor fi și clipuri), aici le găsiți: http://www.acvaconcept.ro/inaugurare/
    În curând va fi achiziționată și o cameră de supraveghere, așa că il veți putea vedea live pe hadul cum dă cu mopul prin showroom
    Țin să-i mulțumesc lui Dan, că printre atâția grei a găsit un loc și pentru mine (eu sunt greu doar la propriu). Cine dorește să viziteze (și de ce nu, să dea o mână de ajutor la amenajare), programul e afișat pe site.
    Și dacă vă întrebați cine e individul care amenajează un acvariu, dar nu se desparte de paharul cu vin, io sunt ăla

    Doamne ajută, Dane, să fie într-un ceas bun!

  2. #2
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Tu esti secretara care mi-a raspuns cand l-am sunat pe Hadul?

  3. Likes catalos liked this post
  4. #3
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Da tătare, te-ai umezit când mi-ai auzit vocea suavă?

  5. Likes catalos liked this post
  6. #4
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Direct pipilica, iti dai seama.

  7. Likes catalos liked this post
  8. #5
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Sa fie intr-un ceas bun !

    Sincer, parca as fi dorit sa stie mult mai multa lume despre acest eveniment. In cateva cuvinte, hotarare, calitate, profesionalism fara compromisuri, din toate punctele de vedere.
    Pentru cei care fac primi pasi in acvaristica acest loc reprezinta piatra de temelie, iar in acelasi timp si obiectivul pe care trebuie sa-l atinga atunci cand investesc timp si bani in acest hobby, pentru a obtine bucuria lucrului bine facut si satisfactia ca au reusit sa duca la bun sfarsit un proiect, fara teama ca va putea face o greseala, care va taia elanul placeri de a intretine un acvariu. Este un loc care trebuie vazut, nu numai pentru ce se afla acolo ci si pentru a face cunostinta cu experienta omului pe care il veti intalni acolo si va fi gazda voastra.

    La mai multe intalniri si actiuni de acest fel !

    Si retineti un aspect "" acesta este un domeniu in care nu exista concurenta, deoarece orice scape este subiectiv si poate da frau liber imaginatiei voastre fara a respecta reguli, decat, doar atunci cand se doreste participarea la concursuri acvaristice "" .......
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  9. Likes vazilian, Dan Hîncea, alex08 liked this post
    Dislikes alexandru_2487 disliked this post
  10. #6
    Senior Member catalos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,798
    Post (Dis)Likes
    Doamneeeee, cat imi lipsiti !
    cătălos

  11. #7
    Senior Dan Hîncea's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucuresti, Berceni - Popesti Leordeni, Ilfov
    Posts
    2,148
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dan.pavelescu View Post
    Salutare!

    Vineri am avut onoarea să fiu invitat la deschiderea showroom-ului AcvaConcept - al colegului Dan Hîncea, cunoscut și sub numele de scena hadul.
    M-am întâlnit/reîntâlnit cu Lucian Iliescu, Valentin Drugă, Mihai Victor, Victor Zaharia, Ionut Lațcan, Vladimir Chirilov, Claudiu Truță. A fost frumos, am amenajat acvarii, ne-am hâhâit ca babele, am beut, am mâncat (sărutmâna pentru masă!). Ah, am mai discutat printre altele și despre acvaristică
    Dacă doriți să vedeți poze (vor fi și clipuri), aici le găsiți: http://www.acvaconcept.ro/inaugurare/
    În curând va fi achiziționată și o cameră de supraveghere, așa că il veți putea vedea live pe hadul cum dă cu mopul prin showroom
    Țin să-i mulțumesc lui Dan, că printre atâția grei a găsit un loc și pentru mine (eu sunt greu doar la propriu). Cine dorește să viziteze (și de ce nu, să dea o mână de ajutor la amenajare), programul e afișat pe site.
    Și dacă vă întrebați cine e individul care amenajează un acvariu, dar nu se desparte de paharul cu vin, io sunt ăla

    Doamne ajută, Dane, să fie într-un ceas bun!

    Sa fie!
    multi dintre voi stiu deja, sau mai bine zis au stiut ceea ce vreau eu sa fac! si da, este un loc de intalnire pentru acvaristi. multi dintre voi mi-ati dat sfaturi, pe care le-am urmat... sau nu, dar cu siguranta le-am ascultat! pentru care va multumesc.
    daca nu era forumul asta probabil ca nu ajungeam aici! si Juwel daca ma citesti si mai tii minte una dintre primele mele postari, iti spun acum ca aici am vrut sa ajung!
    Pavelescule, eu tre sa-ti multumesc pentru tot efortul tau si sa-ti pup cucuiele pe care le ai de la moldoveanca ... din pricina mea! aici au fost grei sau nu, dar au fost oameni!



    Quote Originally Posted by avl View Post
    Tu esti secretara care mi-a raspuns cand l-am sunat pe Hadul?
    taci tatare ca ai muscat ca bibanu'!
    sunt suparat pe tine ca ai zis ca vii...

    Quote Originally Posted by dandumitru View Post
    Sa fie intr-un ceas bun !

    Sincer, parca as fi dorit sa stie mult mai multa lume despre acest eveniment. In cateva cuvinte, hotarare, calitate, profesionalism fara compromisuri, din toate punctele de vedere.
    Pentru cei care fac primi pasi in acvaristica acest loc reprezinta piatra de temelie, iar in acelasi timp si obiectivul pe care trebuie sa-l atinga atunci cand investesc timp si bani in acest hobby, pentru a obtine bucuria lucrului bine facut si satisfactia ca au reusit sa duca la bun sfarsit un proiect, fara teama ca va putea face o greseala, care va taia elanul placeri de a intretine un acvariu. Este un loc care trebuie vazut, nu numai pentru ce se afla acolo ci si pentru a face cunostinta cu experienta omului pe care il veti intalni acolo si va fi gazda voastra.

    La mai multe intalniri si actiuni de acest fel !

    Si retineti un aspect "" acesta este un domeniu in care nu exista concurenta, deoarece orice scape este subiectiv si poate da frau liber imaginatiei voastre fara a respecta reguli, decat, doar atunci cand se doreste participarea la concursuri acvaristice "" .......
    nenea Dane, iti multumesc pentru cuvinte! si acum, mai ales acum poarta iti e deschisa!!

    Quote Originally Posted by catalos View Post
    Doamneeeee, cat imi lipsiti !
    stiu ... tu muncesti mult )


    Una peste alta va multumesc si aici tuturor care, intr-un fel sau altul ati dat o mana de ajutor - si va astept cu mare drag sa bem o apa de osmoza (staropramen de preferat) sa facem un scape, sa vorbim despre un reductor sau sa testam o lampa cu led.
    Toata lumea e bine primita, fara exceptie, fara animozitati - asa cum spunea un prieten, care a venit tocmai de la cluj (Claudiu Truta): " Acvaristica se face intre sticle"
    ca or fi de bere, sau de vin ... si mai bine!

    va astept!


  12. Likes dandumitru, alex08, kyoshoy liked this post
  13. #8
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Esti suparat degeaba. Am plecat pe la 19:00 din Constanta si era deja peste 21:00 cand am ajuns in Bucuresti. M-ai prins nasol ca am de alergat zilele astea. Weekendul asta trebuie sa plec in Sibiu. Cam cand sa vin?

  14. #9
    Very high member dandumitru's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti Dr. Taberii
    Posts
    1,495
    Post (Dis)Likes
    Sa-ti povestesc eu Tatare !

    De la 21.30 la 22.30 in fiecare zi si dupa 24.00 pana la 04.00 in fiecare zi de weekend incepand de vineri !
    Lasa bre ca berea de tatic o poti da la Hadul. Nu ?
    Sa nu vrem sa fie cum ne place, sa fie cum a lasat natura, si ne va fi mai bine - Daniel Dumitru
    " Natura " Taraboste " Gazonul japonez "

  15. #10
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Adevarul e ca la @hadul e singura expozitie de acvarii din .ro .... sau mai stiti voi alta?
    Oare cum s-ar putea promova asa ceva, nu doar in mediul online?
    Si ca sa anticipez o intrebare: Nu stiu bah cand vin ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  16. Likes Dan Hîncea liked this post
Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •