Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: La Multi Ani Romania!

  1. #1
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes

    La Multi Ani Romania!

    La multi ani tuturor romanilor! Traiasca Romania dodoloata!

  2. #2
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    La multi ani!! TLC !!

    Avand in vedere halul in care am ajuns, consider ca simplul "La multi ani, romani!" nu atinge nici o coarda... asa ca adaug cateva pasaje din crezul unui om atat de demonizat, de denigrat, de incercat, cu disperare, sa fie sters din memoria romanilor- si cu rezultate bunicele, din cate am vazut. Nu mai ridica nici o suspiciune faptul ca el si altii au fost asasinati in stil talmudic-banditesc... dar eu imi fac datoria.

    "Deci nu numai că democratia înlătură elita natională, dar o înlocuieste cu ce este mai rău în mijlocul natiei. Democratia va alege: pe oameni fără nici un fel de scrupul, deci fără morală. Pe cei care vor plăti mai bine, deci pe cei cu mai multă putere de coruptie. Pe scamatori, sarlatani, demagogi, care vor iesi mai bine la concursul de scamatorie , sarlatanie, demagogie, din timpul perioadei electorale. Printre ei se vor strecura si câtiva oameni de treabă, oameni politici chiar, de bună credintă. Vor fi sclavii celor dintâi.
    Adevărata elită a unei natii va fi înfrântă, înlăturată, pentru că ea va refuza să concureze pe aceste teme. Ea se va retrage si va sta ascunsă. De aici, consecinte funeste pentru stat."
    "Politicianismul infectează viaţa noastră naţională.
    Organizarea acestui tineret, în afară de necesitatea autoeducării, mai este necesară şi spre a-l feri şi izola de politicianism şi de infecţia lui.
    Mai mult! Această organizare a tineretului va rezolva însăşi problema politicianismului care nemaiprimind elemente tinere, va fi condamnat la moarte prin inaniţie, prin lipsă de alimentare.
    Teoria care ne îndeamnă să intrăm toţi în partide, pentru a le face mai bune, dacă zicem că sunt rele, e falsă şi perfidă. După cum de le începutul lumii curge, zi şi noapte, necontenit, prin mii de râuri, prin fluvii numai apă dulce în Marea Neagră şi nu reuşeşte să-i îndulcească apa, cin din contră se face sărată şi cea dulce, tot aşa şi noi în cloaca partidelor politice, nu numai că nu le vom îndrepta, dar ne vom strica şi pe noi."

    C.Z.Codreanu
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  3. Likes sefer jesirah, bogdan94, dandumitru, bilti liked this post
    Dislikes kari, Tank, Tph disliked this post
  4. #3
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Pot sa stiu ce l-a oparit asa pe membrul Tph de mi-a dat dislike?? Sunt doar adevaruri!!

    @Tph, ai inteles macar ceva, sau esti vreun hater de alta natie, sau vreun neomarxist relativist, alergic la valorile autentice?
    Banuiesc, SPER, ca functionezi pe modul "programat de propaganda"; daca nu adaugam autorul, tot dislike dadeai? Ti se iarta spalarea de creier, ca multi sunt dezinformati, dar aversiunea fata de un adevar NU!
    Last edited by Tatanka; 01-12-2016 at 19:36.
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  5. #4
    Base member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Vârteju- Magurele
    Posts
    324
    Post (Dis)Likes
    Butoanele "laic" si "dislaic" se apasa foarte usor si optiunea nu se poate sterge, din pacate. Poate a gresit. Stiu ca eu am dat niste dislike-uri eronate din cauza browserului de pe mobil.

  6. #5
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    As vrea sa am optimismul tau, dar un dislaic accidental ar fi fost semnalat de cel care posteaza, ca sa nu fie inteles gresit. Din pacate, in cazul multor romani a prins cultivarea dispretului fata de "-isme"- patriotism, nationalism, crestinism etc. "Isme" care fac parte organic din liantul care face natiuni din haite si triburi, in cazul oricarui sange.
    Asa ca nu-mi fac iluzii. Cel mai probabil, aia e opinia lui, visceral anti- CZC, dar, oops, si anti-logica. Fiindca CZC descrie acolo cheia guvernarii pentru tara si a deratizarii politice...
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  7. Likes bogdan94 liked this post
  8. #6
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    corectitudinea politica va distruge natiunile si europa.

  9. Likes Tatanka liked this post
  10. #7
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    La multi ani!

    Era un test interesant cu niste tablouri:
    Unui grup ii erau aratate trei tablouri dar nu erau numiti autorii. Tablourile erau alese in asa fel incat tabloul X sa fie mai atragator si ca atare majoritatea au ales tabloul X

    Altui grup i s-au aratat aceleasi tablouri dar si cu numele autorilor. Nimeni nu a ales tabloul X, autor fiind A Hitler.

    Spun asta desi nu sunt de acord (printre altele) cu reflectiile despre democratie ale lui CZC.

    In acelasi stil Gica Contra : pana in 1990 Ziua Nationala a Romaniei era 23 August. Dupa revolutia din 89, mai multe partide din opozitie au propus ca 22 Decembrie sa fie noua zi nationala. Marele FSN condus inca de comunisti nu a putut suporta asa ceva. Ca atare, au propus rapid si au adoptat fara probleme ca 1 Decembrie sa fie Ziua Nationala. Acum, la 1 Decembrie a fost citita Declaratia de la Alba Iulia (de catre un episcop greco catolic care a murit apoi in inchisorile comuniste). La punctul 1 Declaratia spunea asa:
    “Deplină libertate națională pentru toate popoarele conlocuitoare. Fiecare popor se va instrui, administra și judeca în limba sa proprie prin indivizi din sânul său și fiecare popor va primi drept de reprezentare în corpurile legiuitoare și la guvernarea țării în proporție cu numărul indivizilor ce-l alcătuiesc. “

    Practic, sarbatorim un act incalcat inca de la primul punct si avem o sarbatoare votata de niste “emanati”

    Pana in 1947 Ziua Nationala era 10 Mai. Multi asimileaza aceasta sarbatoare cu ziua monarhiei, insa in fapt semnifica castigarea independentei Romaniei fata de Imperiul Otoman.
    Majoritatea tarilor care si-au castigat independenta au ziua cu pricina ca zi nationala. USA sarbatoreste castigarea independentei fata de UK, nu extinderea teritoriului cu Alaska.

    @bilti: slava Domnului, cei care au trecut prin cenzura comunista pot fi mai greu afectati de PC.

    Inca o data La multi ani! si sa fim sanatosi.
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  11. Likes Tatanka, kari, dandumitru, bilti liked this post
  12. #8
    Member kari's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    LUDUS
    Posts
    282
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Tatanka View Post
    La multi ani!! TLC !!

    Avand in vedere halul in care am ajuns, consider ca simplul "La multi ani, romani!" nu atinge nici o coarda... asa ca adaug cateva pasaje din crezul unui om atat de demonizat, de denigrat, de incercat, cu disperare, sa fie sters din memoria romanilor- si cu rezultate bunicele, din cate am vazut. Nu mai ridica nici o suspiciune faptul ca el si altii au fost asasinati in stil talmudic-banditesc... dar eu imi fac datoria.

    "Deci nu numai că democratia înlătură elita natională, dar o înlocuieste cu ce este mai rău în mijlocul natiei. Democratia va alege: pe oameni fără nici un fel de scrupul, deci fără morală. Pe cei care vor plăti mai bine, deci pe cei cu mai multă putere de coruptie. Pe scamatori, sarlatani, demagogi, care vor iesi mai bine la concursul de scamatorie , sarlatanie, demagogie, din timpul perioadei electorale. Printre ei se vor strecura si câtiva oameni de treabă, oameni politici chiar, de bună credintă. Vor fi sclavii celor dintâi.
    Adevărata elită a unei natii va fi înfrântă, înlăturată, pentru că ea va refuza să concureze pe aceste teme. Ea se va retrage si va sta ascunsă. De aici, consecinte funeste pentru stat."
    "Politicianismul infectează viaţa noastră naţională.
    Organizarea acestui tineret, în afară de necesitatea autoeducării, mai este necesară şi spre a-l feri şi izola de politicianism şi de infecţia lui.
    Mai mult! Această organizare a tineretului va rezolva însăşi problema politicianismului care nemaiprimind elemente tinere, va fi condamnat la moarte prin inaniţie, prin lipsă de alimentare.
    Teoria care ne îndeamnă să intrăm toţi în partide, pentru a le face mai bune, dacă zicem că sunt rele, e falsă şi perfidă. După cum de le începutul lumii curge, zi şi noapte, necontenit, prin mii de râuri, prin fluvii numai apă dulce în Marea Neagră şi nu reuşeşte să-i îndulcească apa, cin din contră se face sărată şi cea dulce, tot aşa şi noi în cloaca partidelor politice, nu numai că nu le vom îndrepta, dar ne vom strica şi pe noi."

    C.Z.Codreanu
    Din simpla nepricepere am dat dislike acestui post contrar vointei mele , se pare ca io nu mai pot face nimic pentru a indrepta situatia daca o poate face vreun moderator sa-mi anuleze dislikeul rog s-o faca multumesc
    Ded altfel sunt cu totul deacord cu cele spuse de C.Z.Codreanu
    ןnɹoʇıuoɯ ǝɔɹɐoʇuı ǝuıq ıɐɯ' nʇɐb ɐɹɐop ǝʇ nu ɐs ızǝʌ

  13. Likes Tatanka liked this post
  14. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Constanta
    Posts
    129
    Post (Dis)Likes
    Baieti, vedeti ca incepe sa va iasa fascismul din acvarii si incepe sa depuna idei de dictatura pe capac. Ori e bine stiut ca daca ai capacul neluminat, ideile fasciste eclozeaza rapid si infesteaza tot bazinul pana il distruge. Acuma, sa stiti ca iti poti iubi tara fara sa fie nevoie sa ii adulezi pe sefii garzii de fier. Pentru ca daca asociezi patriotismul cu fascismul, nu justifici iubirea de tara ci justifici iubirea fata de legiune. Ori a trai in secolul XXI, a avea acces la informatie, educatie, a fi liber si cu toate astea tu sa tragi tot la țăruș, asta inseamna sa te condamni la inapoiere si bezna.
    Hai, APE LIMPEZI!
    LIIIIMPEZI! <:-P
    Fara linkuri externe in semnatura.

  15. #10
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Parca ii aud pe rusofilii din Moldova sau pe aia din filmele lui Nicolaescu: "FASCISTII"!!!
    Tank, daca asociezi ratiunea cu fobiile viscerale si cliseele de gandire obtinute prin spalarea temeinica a creierului, nu intelegi obligatia aferenta dreptului la exprimare.
    Ca un indiciu, ia si tu rubrica "search" a lui Goagal si vezi ce soi de oameni au aderat la ideile lor... asta daca intr-adevar iubesti lumina si ti-e sila de bezna. O sa ai suprize.

    Incepe cu ceva si mai simplu: spune-mi cu ce anume NU esti de acord din ideile citatului? Asta, daca poti iesi din bezna visceralului fanatizat si apoi zari limpezimea unor idei...
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  16. Likes bogdan94 liked this post
Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •