Results 1 to 3 of 3

Thread: Incepator cu acvariu Aquael Leddy Set 80-102 litri

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    1
    Post (Dis)Likes

    Unhappy Incepator cu acvariu Aquael Leddy Set 80-102 litri

    Buna seara...am primit cadou un acvariu Aquael Leddy Set 80-102 litri,75x35x40....mai pe toate magazinele de profil mi s-a spus ca grosimea sticlei folosite este de 6 mm dar ca sa ma conving am trimis un e-mail firmei producatoare si aici am primit raspunsul ca grosimea sticlei este de 5 mm...la dimensiunile lui,oare voi avea probleme? Am citit multe pareri cum ca la acestw dimensiuni este recomandată sticla de 6 mm...ma tem sa nu gasesc apartamentul inundat,atat al meu cat si al vecinului....pareri va rog pt a știi ce sa fac.....numai bine!

  2. #2
    Base member OctavianPopescu's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Ploiesti
    Posts
    431
    Post (Dis)Likes
    De obicei la acvariile de firma nu trebuie sa iti faci griji,poate doar daca au o vechime mai insemnata...cand iti faci acvariu home-made,sticla e o sticla ordinara,si d'aia sunt date diferite grosimi in functie de litrajul acvariului.la cele de firma cica ar fi o sticla mai rezistenta,iti dai seama ca nu fac ei acvariul sa se sparga in casa...

  3. #3
    Member marko's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    281
    Post (Dis)Likes
    Eu zic sa nu-ti faci griji. Doar ca la manipulare/mutare dintr-un loc in altul trebuie sa fii mereu atent. Si este necesar sa aiba suport, fie din plastic din fabrica, fie procuri unul mai durabil de la jbl.
    MEMBRU ARK

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •