View Poll Results: Abordare alegeri parlamentare

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Stiu ce sunt alegerile parlamentare, dar nu ma intereseaza si nu votez

    3 12.50%
  • Stiu ce sunt alegerile parlamentare, dar nu ma intereseaza si imi anulez votul

    4 16.67%
  • Nu am auzit de alegeri parlamentare

    0 0%
  • Stiu cu cine votez la alegerile parlamentare

    12 50.00%
  • Nu stiu inca cu cine votez, ma hotarasc pe loc

    1 4.17%
  • Nu stiu inca cu cine votez, ma voi documenta

    4 16.67%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 61 to 70 of 81

Thread: Alegeri parlamentare in Ro

  1. #61
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Ce om sanatos la cap ar vota o lista prezentata de Alina Gorghiu, sau Nicusor Dan (asta cred ca a evadat dintr-un centru de oligofreni cu dizabilitati si aia, fiindu-le lene sa-l ia de pe strazi, il lasa sa dezlegat prin tara). Bai nene eu toata viata am trait cu demnitate, am avut marele noroc sa am posibilitatea sa tin capul sus, sa fac ce vreau, cum vreau, sa injur, sa desconsider si sa evit toti dobitocii din jurul meu. Cand vreodata o sa am puterea sa-mi tin fierea, intre dinti, sa votez cazaturile alea, doar ca sa nu iasa PSD. Mi-a iesit pe nas sa votez toti refuzatii la export, ca sa nu iasa PSD-ul, dar cu mirificul asta de presedinte am atins orice punct de penibilitate, pe care eu pot sa-l suport.
    Asa ma duc la vot, desenez o casuta, scriu M--E, votez si gata.
    Si ca sa fie clar, pentru toti dehainatii, in care s-a trezit spiritul civic: pai nulitatile astea care conduc acum, din PSD, sunt acolo numai si numai datorita politicii si deciziilor luate de Iohannis si PNL. Au avut absolut ce le trebuia, tot bai frate. A pus presedinte la PNL pe cine a vrut (cum frate Alina Gorghiu), DNA-ul i-a facut partie, la servicii a pus pe cine a vrut, strada i-a pus guvernul ales de el si in maxim un an a reusit sa duca PSD-ul la cel mai mare scor din istorie. Pe astia vrei sa-i votez?

  2. #62
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Tătare, câteodată mi-e frică de tine

    PNL din păcate a ajuns un partid de scara blocului. Nu mai știu nimic de Blaga, dar sper că putrezește în pușcărie.

  3. #63
    Member oviwankenobi's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    125
    Post (Dis)Likes
    Salutare,
    ca sa nu mai intru in amanunte ca vad ca haplo e inca setat pe ciolos cat de bun este si n-o sa am indiscretia sa-l intreb de unde isi banii ca sa-i spun cine este ).Ia cititi voi carticica asta https://scorilos.files.wordpress.com...informare1.pdf si comparati cu ce s-a intamplat in ultimele 10 zile, eu am ajuns la concluzia ca e " copie la indigo'
    Problema e ca in curand se va fura pt a 3 oara votul cica democratic (inca), prima data a fost cu referedum demitere base, 2 a fost cu colecttiv " tineri frumosi si liberi" si a 3 oara va fi acum dupa bamboo in care iara tinerii frumosi si " liberi' au iesit. Ok, de masa de manevra stim ca este in abcedarul baietilor " cu ochi albastrii" , asta e, daca se poate,se poate.Problema cea mai grava este '"coincidenta" asta COLECTIV -BAMBOO, nu faptul ca dupa a existat aceasta masa de manevra cu acesti tineri frumosi,ci faptul ca acest patron impreuna cu mai multi martori sustin ca s-a dat foc. Si daca la COLECTIV s-a petrecut la fel? Atunci e foarte grav domnilor!
    Indiferent cine va conduce aceasta tara daca se dau urmatoarele legi:
    1. raspunderea judecatorilor
    2. procurorii scosi din statutul asta de " magistrati" si lege a raspunderii procurorilor- nu de alta dar sunt si eu un ' penal" cu un rechizitoriu semnat de augustino lazare asta, taticul actual al procurorilor in care se minte singur cu subiect si predicat in acuzatii si judecatorii de 10 ani se fac ca nu vad si cand ii intreb , tac din gura.
    3. declarate ilegale si inchise firmele astea comerciale " de sub acoperire'' de pe teritoriul Romaniei ale baietilor cu aceiasi ochi albastrii.

    Daca se fac aceste 3 lucruri indiferent de ce partid conduce, va pot spune cu certitudine, ca vine si Nirvana in Romania ).

  4. #64
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Și aparent, nu PSD-ul a inventat apa caldă și mersul pe jos.

    http://www.zf.ro/eveniment/guvernul-...vului-15996225

    Guvernul Cioloş discută o „amnistie penală” majoră: dacă prejudiciul din evaziune este mai mic de 20.000/50.000 de euro, nu se face dosar penal; dacă se plăteşte integral prejudiciul, ANAF nu va mai face plângere penală.

    23 Noiembrie 2016

  5. #65
    Member oviwankenobi's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    125
    Post (Dis)Likes
    ) Si ministrul pruna iese in strada cu frumosii , pe scurt , vrajeala securista, dar tinerii frumosi si liberi , de ce nu au iesit in strada cand pruna a mai dat o lege in care tot baietii astia cu ochii frumosi, daca nu le place de fata ta, te pot controla chiar pe strada la oua, la propriu, fara mandat de la judecator.

  6. #66
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dan.pavelescu View Post
    Și aparent, nu PSD-ul a inventat apa caldă și mersul pe jos.

    http://www.zf.ro/eveniment/guvernul-...vului-15996225

    Guvernul Cioloş discută o „amnistie penală” majoră: dacă prejudiciul din evaziune este mai mic de 20.000/50.000 de euro, nu se face dosar penal; dacă se plăteşte integral prejudiciul, ANAF nu va mai face plângere penală.

    23 Noiembrie 2016
    Nu stiu prea multe despre aceasta apa calda, dar sunt cateva cuvinte cheie in stire, facute cu bold. Asta este o transpunere a relatiilor normale dintre oameni: daca iti prinzi colegul ca iti bea berea, in cazul in care iti face si el cinste cu o bere treaba este rezolvata. Daca nu, la bulau. Retine ca DISCUTA, nu ca se intalnesc noaptea sa le dea. Daca tie ti se pare echivalent...
    Oricum, te sfatuiesc sa verifici mai bine informatia:
    1. Este vorba despre o propunere de modificare venita de la Ministerul de Finante, nu de la Justitie
    2. Se propun modificari mai mult modificari de ordin fiscal, mai putin de ordin penal
    Textul legii este asa:
    În cazul săvârşirii unei infracţiuni de evaziune fiscală prevăzute de prezenta lege, dacă în cursul urmăririi penale sau al judecăţii, până la primul termen de judecată, învinuitul ori inculpatul acoperă integral prejudiciul cauzat, limitele pedepsei prevăzute de lege pentru fapta săvârşită se reduc la jumătate. Dacă prejudiciul cauzat şi recuperat în aceleaşi condiţii este de până la 100.000 euro, în echivalentul monedei naţionale, se poate aplica pedeapsa cu amendă. Dacă prejudiciul cauzat şi recuperat în aceleaşi condiţii este de până la 50.000 euro, în echivalentul monedei naţionale, se aplică o sancţiune administrativă, care se înregistrează în cazierul judiciar.

    Eu zic ca este o mare, mare diferenta. Oricum, cuvantul de ordine este: discutia. La vedere, in timpul zilei. Si evaziunea fiscala este una, abuzul in serviciu si albirea dosarelor... alta.

    @oviwankenobi
    "ca sa nu mai intru in amanunte ca vad ca haplo e inca setat pe ciolos cat de bun este si n-o sa am indiscretia sa-l intreb de unde isi banii ca sa-i spun cine este "

    Hai sa evitam chestiuni de genul asta. Vrei sa vorbim despre galeti de plastic, ulei si faina, unde psihotronice si acuzatii nedovedite asupra unor firme? Dar despre revolutii filmate pe diagonala sa para ca 500 de oameni sunt 2000? Ti-am explicat clar ca Ciolos a fost bun prin comparatie cu altii. Dar, fata de aia a fost bun nenica.

    @avl: sunt pline campiile de oameni care au trait asa cum au vrut ei. Si? Care este marele gheseft? alta intrebare...
    In rest ai dreptate. Am criticat PNL-ul ceva mai sus, despre USR am o parere extrem de proasta. Inteleg ca daca te duci la vot iti pierzi libertatea?
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  7. #67
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Oricum, inteleg ca impingeti urmatorul principiu: ce fac astia acum este justificabil pentru ca si aia au facut nu stiu ce? OK, Pruna a facut, Ciolos a dres. Ovi, ai vrut tu sa iesi in strada si nu ai putut? Eu vorbeam de vot, nu de cine a gresit mai mult . Daca sunteti convinsi ca astia fac bine, aveti si unde sa-i sustineti si ce sa faceti, no worries
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  8. #68
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Eu n-am susținut că ăștia fac bine ce fac, dimpotrivă, au dat cu bățu' în baltă. Eu doar atrag atenția că nu sunt singurii care au furat și jegmănit poporul. Și că nici un partid/persoană politică nu merită deranjul meu.

    Apropo, că mi-am adus aminte, îți povesteam într-un post despre ipocrizie și scârbă. Într-o zi eram la semafor în rond la Victoriei și am văzut doi tineri (un bărbos și o fată) cum împărțeau flori unui grup de jandarmi. Foarte frumos, nu? Dar apoi au cacarisit-o, s-au apucat să facă selfi-uri cu jandarmii. Am stat și m-am întrebat: au împărțit flori pentru că așa au simțit că e bine, sau doar de dragul unor poze pentru facebook?

    Și o discuție, avută ieri cu o colegă (care se duce seară de seară la protest). Am întrebat-o de ce-și chinuie copiii prin frig și de ce se duce acolo, mai precis. Răspunsul a fost halucinant:
    - Nu știu! Dar așa mi-au inoculat ai mei, să urăsc "trandafirul"

    Cum spuneam într-un post: "Am tras cu ochiul pe facebook să văd ce mai zic tefeliștii. Păi ce să zică... unii se duc la protest pentru socializare cu "tovarășii de la bloc" (acolo e un fel de mall, dar mai mare și fără bani). Alții, ca să agațe studente și corporatiste. Alții, de dragul "huăăă, jos, m*ie, dă-i la oase, tu-l în gură". Și o parte din convingeri politice."

    Vă rog să vă întrebați prietenii dizidenți de ce merg la protest, chiar sunt curios. Poate chiar mă învârt eu într-un anturaj dubios, cine știe..

  9. #69
    Member oviwankenobi's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Brasov
    Posts
    125
    Post (Dis)Likes
    Hai ca eu inchei discutia asta cu tine haplo ca ca am impresia ca esti si tu un postac din asta ' dapa net"la 50 de bani postul. Afla ca si eu ti-am castigat dreptul asta sa slobozi ce vrei tu si unde vrei, prima data in 87 si atunci am aflat pe pielea mea ce este un spray lacrimogen si cum se mulau batele pe spatele meu si in 89 cand eram in mijlocul ' rascoalei' cand au inceput niste nemernici sa traga cu glont adevarat, unde la 15 metri de mine au fost impuscati mortal un coleg de liceu impreuna cu tacsu, habar n-ai ce inseamna o manifestatie adevarata, iesiti cu telefoane si aprindeti luminite si va postati pe feisbuci, in piata sunteti toti tineri frumosi si civilizati , si " pa net' va aratati adevarata fata cu injuraturi si mai ales amenintari. Adevarata fata a pietarilor de pe victoriei am vazut-o astazi la o stire scurta scurta - si aici ii dau dreptate lui pavelescu cand povestea ca se duc tinerii sa agate corporatiste- stirea era cam asa cu imagini video de aseara: niste tineri, mai mult ca sigur psd-isti au venit in piata cu o plancarda pe care scria ceva de genul " rugam anaf-ul , ca si firmele straine ( a se citi multinationale) sa fie egale in taxe si impozite , ca si firmele romanesti". Ce au facut demonstrantii corporatisti? au sarit la ei sa le rupa plancarda, i-au scos din piata si behaiau de zor, hotii , hotii ati gresit protestul, ati gresit protestul". Concluzie pietarii de pe victoriei? " romani adevarati'. Scopul acestei demonstratii , draga haplo, este sa se fure inca odata votul !!,Si ca sa-ti mai dau inca odata peste nas afla ca la vot s-a iesit in limitele normale ,intr-o democratie.Daca vrei 75 % real,ca propaganda va spune 100%, muta-te in singura tara din lume unde o sa ai procentajul asta, aceasta fiind Republica populara Coreea de NORD!!,
    In posturile anterioare ai scris ca ''prostul simt a castigat", adica ai dat de-nteles ca daca am fost la vot , sunt prost, in fine , poate ai vrut sa spui altceva , si a iesit asta.Dar ai mai spus ca tinerii nu au iesit la vot, te-nseli inca odata, afla ca 30 % din tinerii 18-24 au votat! poate procentul real este mai mare, ca la ce recensaminte se fac in Romania..... Si culmea , haplo, tinerii 18-24 au votat bara-bara adica 50% psd si 50% pnl usr si alti sri

    Imi mentin parerea cU privire la legile care trebuiesc date + asta care o uitasem cu impozitarea multinationalelor de ce sa nu plateasca impozit? De exemplu, sa luam ceva mai mic ca MC donalds care are un profit mediu- daca nu ma insel- de 150 milioane de coco/anual.De ce sa nu plateasca si ei 16%, dupa ce parinti cretini si mai ales putori isi duc copii si ii imbuiba cu 'hemburgher" adica plastice ( asta e gustul dupa o ora )si dupa aia afli ca copilul tau are nu stiu ce fel de cancer, asa ca, sa lase si ei 20 si un pic de milioane de coco/an din cei 150 ca sa incercam sa ne reparam copiii .
    Va e frica ca pleaca , stati linistiti , unde-i profit , nu pleaca nimeni.
    Si o ultima statistica; intr-un an, din ultimii 3 , s-au dat mandate de ascultare pe siguranta nationala, de 16 ori mai mult ca in 'iu,es,ei'. Adica intr-o tara cu 300 de milioane de oameni, cu grad de terorism maxim, cu drept de arma, zeci de grupari paramilitare- daca nu sute,cu tot felul de ' militii' au de 16 ori mai putine mandate de ascultare intr-un an, ca in "planeta noastra romanica'. Lazar augustin , behaia ca " nu e o prioritate legea de raspundere a magistrattilor, avem alte probleme , nu vedeti , terorismul frontalier". Probabil ca procentul ar fi fost doar de 2 ori mai mare daca in oala cu ' iu,es,ei mai bagai si Germania Franta,Anglia si Spania toate la un loc.Si atunci ma intreb retoric, in ce tara traim? ca 95 % din procese sunt castigate la CEDO si baetii si fetele care te-au acuzat si judecat ii doare-n cur de tine pt ca nu raspund nici macar cu o masina ( a se citi bashina).Aici arestul a devenit o banalitatede parca am fi o tara de infractori. Eu dupa 90 am trait vreo 7 ani in Franta, pai sa vezi acolo infractiuni, cu smecherasi cu tir de electronice furat, cu 2 garaje langa al meu gasite de politisti pline cu zeci de mii de perechi de incaltaminte de marca,in cutii noi nouti, ca noi suntem la copii pe langa ei!

    si cu asta am cam terminat ca sunt satul, cititi carticica la care v-am dat linkul, si incercati sa si intelegeti si doar dupa aia poate voi mai sta de vorba , Pana atunci, un week-en placut.

  10. #70
    High member avl's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Bucuresti/13 Septembrie
    Posts
    684
    Post (Dis)Likes
    Jos MAfiA !!!

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •