Results 1 to 10 of 10

Thread: Reducere 70 %

  1. #1
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes

    Reducere 70 %

    In Baumax pana pe 28 februarie este reducere 70% la folia pentru iaz. Mai sunt si cateva pompe tot cu aceeasi reducere. Daca pe cineva intereseaza....

  2. Likes ovidiualn liked this post
  3. #2
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    De fapt, reducere la TOT! Eu am luat niste iazuri preformate si o pompa Heissner de 3000l/h. Daca aveam cu ce, luam si folie groasa, si pompele de 5000l, dar a fost destula pleasca la iazuri.
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  4. #3
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    ce marime si cat au fost iazurile?

  5. #4
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Au fost, intr-adevar ... erau 5 mari, de 140x140x45- 869 RON si 4 mici, 140x70x45- 428 RON. Am luat 4 si 4, pompa Heissner 329 RON si 10 caramizi de cocos la 5,99 RON.
    Aplicati reducerea si calculati cat m-a costat la final- mult pentru sacalul care sunt acum, dar un chilipir binevenit pe termen lung: in loc de 5580,9 RON, am scapat cu 1674!!!
    A fost cu ceva suspans... nu se accepta custodie- nu-ti pastrau produsele nici pana la ora inchiderii, chit ca le achitai inainte integral. Am ramas cu toate cele acolo vreo ora jumate, pana cand mi-a venit cocoana inapoi cu banii, fiindca avea ceva cardul de cumparaturi BCR si nu am putut plati!!
    M-am imprumutat deci cash, masiv, dar zic ca face efortul! Haha... noi veniseram acolo dupa hidrofor- ieri mi s-a ars, bestia... dar evident ca hidrofoare si alte chestii mai de oameni normali si pragmatici nu se mai gaseau demult la reducere de 70% ... astea de hobbisti tacaniti se mai puteau gasi, insa .
    Iazuri nu mai sunt (o doamna dorea deja doua mari, cand le saltam eu ); mai sunt insa caramizi de cocos si 2 pompe Heissner de 5000l/h, alea la vreo 500 RON.
    Folia de iaz- la febra aia, cu tot balamucul cu cardul defect (de fapt, banca defecta), am uitat sa iau preturi :(... Mai erau mincioage faine de iaz la 130 si 150 RON si naiba stie ce alte maruntisuri.
    Merita o deplasare pentru cine are timp si chef, desi dispar toate foarte repede. Baumax va pleca dar in aceeasi locatie vine Leroy Merlin.
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  6. #5
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    la noi am gasit astea vara trecuta fara reducere. sunt ca cele din baumax?

    Attached Images Attached Images

  7. #6
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Nu, nu-s astea. Aici linkurile la pagina lor- da clic si pe infos si detalis:
    http://www.heissner.de/produkte/teic...n-b083-00.html
    http://www.heissner.de/produkte/teic...n-b084-00.html
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  8. #7
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    cam asa ceva?

    Attached Images Attached Images

  9. #8
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Astea ar fi, sunt dimensiuni standard la Heissner.
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  10. #9
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    deci e un fel de black friday in care reducerile sunt cam la aceleasi preturi cu alte firme. pozele sunt de anul din hornbach.

  11. #10
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Nu, astia inchid, golesc rafturile- 70%! Inca putin si-s moca ... Nici o reducere la bazinele astea din ce am vazut eu pana acum. Poate mi-a scapat, dar am vrut demult unul din ala mare si nu tin minte vreo reducere.
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •