Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 49

Thread: O Norvegie infricosatoare! Cinci copii rapiti de langa parintii lor

  1. #21
    Junior Member nana's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    55
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by dandumitru View Post
    Da este crunt ce se intampla !
    Este ca si cum la-ai trage de urechiuse, cu multa ura si durere in suflet .

    Draga Nana trebuie sa intelegi si sa te obisnuiesti cu ideea ca ori unde te vei afla pe acest pamant, intodeauna vei fi un sclav si Dumnezeu nu va avea nimic impotriva, indiferent de cum o vei duce cu traiul, iar daca o vei duce bine Dumnezeu va lauda pe stapanul tau pentru cum se poarta cu tine. De la nastere si pana la moarte esti un sclav,pentru ca intodeauna depinzi de ceva si de cineva, de la aerul pe care il respiri si pana la electricitate, de cel care iti ofera electricitatea, de benzina si de cel care iti ofera benzina, iar daca iti pare ca nu esti un sclav inseamna ca nu te impaci cu starea ta, deci esti un pic frustat de situatie, chiar daca iti permiti mai mult decat alti nu vei fi suficient de fericit, pentru ca nu mai ai timp pentru ea.
    Iar daca vrei sa nu fii sclav, ar trebui sa nu depinzi de nimeni absolut, dar si atunci vei fi sclavul naturi.

    PS
    Nana
    Vreau sa intelegi ca ce am spus nu face referire strict la tine personal, in aceiasi situatie sunt si eu si toti cei care populam acest pamant indiferent de statutul social si situatia financiara a fiecaruia.
    Altfel ai pus problema si ai explicat statutul de sclav.Problema mea e cu aceste generalizari "ai plecat acolo esti sclav" .Dar cel caruia i-au fost luati copii s-a interesat cand s-a mutat acolo ca aia sunt nebuni si iti iau copii daca un vecin zice ca le-ai facut ceva ?In SUA nu e la fel?Du copilul in parc si tipa la el sau dai o palma ca na " in Romania poti face si nu-ti ia copilul". Nu sunt de acord cu aceste lucruri si cum spunea cineva "pe tine nu te-au batut ai tai cand erai mic,ce nu ai crescut mare si sanatos ?",acel om o sa-si bata si sotia pe motiv ca "tata ii dadea mamei cate una si sunt inca impreuna".

  2. Likes dandumitru liked this post
  3. #22
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Io zic sa ne calmam. Vorbim despre tara care are grija de un cuplu de pinguini gay. Daca puteti sa-i ajutati cu ceva pe aia doi de s-au trezit cu copii consficati, do it. Daca vi se pare normal, legal, etc, vedeti cu delfinasu, poate rezolvam global problema.
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  4. Likes Tatanka liked this post
  5. #23
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Io zic sa citim inkurile pus de initiatorul topicului .. ca am luat-o prin lalele ...iar alea sunt in Olanda, nu in Norvegia ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. Likes Nimeni liked this post
  7. #24
    Base member OctavianPopescu's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Ploiesti
    Posts
    431
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Haplo View Post
    IDaca puteti sa-i ajutati cu ceva pe aia doi de s-au trezit cu copii consficati, do it.
    Chiar asa, care doreste, cat de curand o sa se faca un protest, unul pasnic, in fata ambasadei norvegiei...sunteti invitati cu totii, eventual puteti sa ma contactati pe mine pe pm, sa anuntam cati v-om merge...o sa incerc sa postez tot ce o sa aflu in legatura cu acesta actiune...puteti fi la curent cu evenimentele pe pagina de facebook postata pe prima pagina

  8. Likes Haplo, Tatanka liked this post
  9. #25
    Base member OctavianPopescu's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Ploiesti
    Posts
    431
    Post (Dis)Likes
    "Avand in vedere faptul ca locatia ambasadei este intr-o zona rezidentiala inghesuita cu strada ingusta, pentru protest ni s-a dat autorizatie pentru 60 de persoane, in sensul acesta rugam pe toti ce ce doresc sa ne sustina in acest demers si sunt din alte localitati sa nu vina la Bucuresti acum. Daca situatia familiei Bodnariu din Norvegia nu se va rezolva, la inceputul lunii ianuarie va fi organizat un alt protest in piata Victoriei din Bucuresti unde exista suficient spatiu pentru o demonstratie de amploare. Pentru luna ianuarie deja sunt programate si in curs de obtinere aprobarile pentru: protest in fata ambasadei Norvegiei de la Washington in 8 ianuarie 2016, si in fata ambasadei Norvegiei de la Brussels in 9 ianuarie 2016."

    https://m.facebook.com/notes/norway-...53775354728592

  10. Likes Tatanka liked this post
  11. #26
    Base member OctavianPopescu's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Ploiesti
    Posts
    431
    Post (Dis)Likes
    Au inceput sa se miste lucrurile, si guvernul norvegian a inceput sa ia atitudine!!
    http://newsnetcrestin.blogspot.ro/20...-cade.html?m=1!

    P.s.pentru sebi http://newsnetcrestin.blogspot.ro/20...resat.html?m=1

  12. #27
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    La multi ani! Pentru cine are copii, cred ca este clara drama familiei.
    Pentru cei interesati, iata un articol cu cateva detalii care explica titlu ales de Octavian http://www.contributors.ro/global-eu...omanilor-tace/
    Aveti acolo un istoric al abuzurilor care fac Norvegia infricosatoare
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  13. #28
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Totul pentru că directoarea şcolii unde īnvaţă cei mici s-a supărat cānd una dintre fete a cāntat melodii religioase.
    Cati dintre voi, cand erati clasa a VI-a (fetita are 12 ani) ati avut vreun coleg/colega care sa va cante "melodii religioase" in pauze?
    V-ar conveni sa va vina copilulul de 12 ani acasa si sa va spuna ca la el in clasa e un baiat pe nume Abu Bakr care le canta "melodii religioase", ceva despre cele 1000 de cadane virgine care-i asteapta cracite pe lumea ailalta daca se jertfestc alaturi de ISIS in lupta sfanta? A?

    Nu sunt de acord cu metodele statului norvegian!!! Nici nu am cum sa fiu .... sunt tata si mai sunt si nascut/crescut in tara lu' Spaga si a lu' Mica Intelegere.
    Conform acestei mentalitati asteptam noi reactii si raspunsuri de la ceilalti ... numai ca nu toti "ceilalti" au crescut in aceiasi tara si au aceiasi mentalitate.

    Exemplificare: @haplo, maine cand te duci la munca, treci prin Piata Victoriei, gaseste un gabor de la circulatie, du-te la el si spune-i: "Fuck You!". Apoi povesteste-ne in acest topic ce s-a intamplat, cum a reactionat si cum a raspuns "celalat" si cum ai rezolvat problema. Apoi, cand o sa ai ocazia sa calatoresti intr-o tara nordica, fa acelasi lucru: du-te la un gabor de-al lor si zi-i aluia: "Fuck You!". Evident la fel: povesteste-ne in acest topic ce s-a intamplat, cum a reactionat si cum a raspuns "celalat" si cum ai rezolvat problema.

    Un coleg de-al meu lucra intr-un proiect cu un neamt. La un moment dat, a plesnit basica si neamtul respectiv s-a plans conducatorului proiectului ca el se simte jignit si desconsiderat de catre colegul meu. De ce? Pentru ca al meu coleg isi incepea mail-urile catre nemtalaul respectiv cu "Hi" in loc de "Hi Norbert" (Norbert il chema pe neamtul respectiv). Seful proiectului (tot neamt si el) ne-a explicat intr-o sedinta doar cu noi ca asa este la ei, asa e saluta la ei. M-am apucat si am deschis toate mail-urile primite de la nemtalai si ghici ce? Toate incepeau ori cu "Hi Cristi" ori daca mailul era adresat mai multor persoane: "Hi all"

    Ideea e ca nu am primit aceiasi educatie (buna sau proasta), nu avem aceiasi mentalitate (buna sau proasta) ... dar parca noi romanii avem pretentia sa ne aruncam sosetele in casa oricui din lumea asta exact in locul unde ni le lasam la noi in casa ...

    Daca ati fi in locul acelei familii ce ati face? Ati avea pretentia ca statul norvegian sa dea o lege care sa permita cantecele religioase (indiferent de mesajul transmis in acel cantec) in clase sau v-ati intorce in romanica voastra scumpa in care poti sa te si masturbezi in clasa in pauza fara sa se sesizeze nici o directoare ... sau daca se sesizeaza o face doar in ideea unei mici atentii .....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  14. Likes Nimeni liked this post
  15. #29
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Faci niste analogii ciudate. Ce treaba are ISIS cu un cantecel retinut de o fata de 12 ani? Mai ales cand este un cantec crestin? Explica si tu mai clar ca pe mine ma pierdusi?
    Si daca vine copilu cantand Martinez's wife is s... my d...?
    Dar, daca vine cantand Trei pastori? Tu spui ca este tot una? Oooochei....
    N-o sa merg sa injur gabori, ce traznaie mai este si asta? Ce sa aflam? Ca intr-o parte iau amenda si bataie si in alta parte bataie si amenda?
    Tu probabil esti furnizor pentru nemti. Lucrez si eu cu nemtii, sunt client. Si cand este cazul le dau peste bot. Aici nu discutam despre diferente culturale, pe alea le accept.
    Nu asteapta nimeni de la altii rezolvarea. Fiecare face cat poate si cat este legal si de bun simt. Vrei sa dam cu pietre, sa facem trupe de comando, etc? Nu. Este o familie cu romani aflati intr-un moment delicat al vietii. Unii dintre noi incearca sa-i ajute cum ne duce capul. Nu putem sa eradicam foqmetea, poluarea, violurile, etc. Vrem sa ajutam, cu cat putem, o familie cu romani.
    Edit: gaboru din Piata Victoriei a oprit circulatia cand veneam cu copchilu din spital, dupa operatia de polipi. Doar ca sa trec eu cu copchilu in brate. Nu am folosit masina ca nu avea rost .
    Gaboru din Germania a aparut din asfalt cand am parcat masina sa ma uit la numele strazii, m-a invatat unde sa parchez faravsa platesc.
    De ce sa-i injur?
    Last edited by Haplo; 05-01-2016 at 15:13.
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  16. Likes Tatanka liked this post
  17. #30
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    Cati dintre voi, cand erati clasa a VI-a (fetita are 12 ani) ati avut vreun coleg/colega care sa va cante "melodii religioase" in pauze?
    V-ar conveni sa va vina copilulul de 12 ani acasa si sa va spuna ca la el in clasa e un baiat pe nume Abu Bakr care le canta "melodii religioase", ceva despre cele 1000 de cadane virgine care-i asteapta cracite pe lumea ailalta daca se jertfestc alaturi de ISIS in lupta sfanta? A?

    Nu sunt de acord cu metodele statului norvegian!!! Nici nu am cum sa fiu .... sunt tata si mai sunt si nascut/crescut in tara lu' Spaga si a lu' Mica Intelegere.
    Conform acestei mentalitati asteptam noi reactii si raspunsuri de la ceilalti ... numai ca nu toti "ceilalti" au crescut in aceiasi tara si au aceiasi mentalitate.

    Exemplificare: @haplo, maine cand te duci la munca, treci prin Piata Victoriei, gaseste un gabor de la circulatie, du-te la el si spune-i: "Fuck You!". Apoi povesteste-ne in acest topic ce s-a intamplat, cum a reactionat si cum a raspuns "celalat" si cum ai rezolvat problema. Apoi, cand o sa ai ocazia sa calatoresti intr-o tara nordica, fa acelasi lucru: du-te la un gabor de-al lor si zi-i aluia: "Fuck You!". Evident la fel: povesteste-ne in acest topic ce s-a intamplat, cum a reactionat si cum a raspuns "celalat" si cum ai rezolvat problema.

    Un coleg de-al meu lucra intr-un proiect cu un neamt. La un moment dat, a plesnit basica si neamtul respectiv s-a plans conducatorului proiectului ca el se simte jignit si desconsiderat de catre colegul meu. De ce? Pentru ca al meu coleg isi incepea mail-urile catre nemtalaul respectiv cu "Hi" in loc de "Hi Norbert" (Norbert il chema pe neamtul respectiv). Seful proiectului (tot neamt si el) ne-a explicat intr-o sedinta doar cu noi ca asa este la ei, asa e saluta la ei. M-am apucat si am deschis toate mail-urile primite de la nemtalai si ghici ce? Toate incepeau ori cu "Hi Cristi" ori daca mailul era adresat mai multor persoane: "Hi all"

    Ideea e ca nu am primit aceiasi educatie (buna sau proasta), nu avem aceiasi mentalitate (buna sau proasta) ... dar parca noi romanii avem pretentia sa ne aruncam sosetele in casa oricui din lumea asta exact in locul unde ni le lasam la noi in casa ...

    Daca ati fi in locul acelei familii ce ati face? Ati avea pretentia ca statul norvegian sa dea o lege care sa permita cantecele religioase (indiferent de mesajul transmis in acel cantec) in clase sau v-ati intorce in romanica voastra scumpa in care poti sa te si masturbezi in clasa in pauza fara sa se sesizeze nici o directoare ... sau daca se sesizeaza o face doar in ideea unei mici atentii .....
    Cam asta era si "referirea" mea la "Trimisul dupa tigari": ceea ce tu esti obisnuit sa percepi ca fiind "NORMAL".... poate in alte parti NU SE POATE sa fie normal!

    - In primul meu comentariu am pus accentul pe femeie: care este norvegianca si ar trebui sa aiba o "cultura locala"... am amintit si faptul ca cei 2 parinti muncesc chiar in sectorul administrativ si AR TREBUI sa stie cum trebuie sa se comporte in "societatea civila".... Dar se pare ca ambii s-au "romanizat" (adica traiesc acolo ca si cum ar fi in Romania: "au drepturi".... sanki)
    Nu te poti kk de cate drepturi isi cer romanii pe te miri unde: ei au dreptul sa faca ce vor, sa traiasca cum vor, sa se comporte cum vor... UITAND in acelasi timp ca AU SI OBLIGATII! Asta ati cam uitat majoritatea celor care ati comentat aici.

    Am tacut apoi si am zambit... urmarind discutia, dar vad ca si Cristi s-a gandit la aceeasi chestie ca si mine.
    Eu ma gandeam, in timp ce zambeam: Buei... tipati in gura de sarpe ca Norvegienii "nu le respecta drepturile"... dar cand vine vorba de musulmani - moschei - refugiati.... imediat va opariti la fund si o incepeti cu "IN TARA MEA?".... pai bine ma? In tara ei... directoarea aia de scoala sa simtit "ofensata".. si a reactionat ca atare. Punct.

    In alta ordine de idei.... ca tot o ardeti cu homosexuali, pinguini si alte chestii.... sa stiti una de la mine: pe scandinav.... nu il freaca la melodie ce faci tu IN MEDIUL TAU PRIVAT! Poti face orice... nimeni nu iti duce grija! Functioneaza egalitatea intre semeni si dreptul fiecaruia de a alege si decide ptr el insusi. Nu ca in Ro: nu poti da o basina ca imediat se sensibilizeaza vecina care iti asculta la usa! Acolo ai niste reguli de comportament: le respecti... e bine ptr toti. Nu se respecta?... Se iau masuri! Atat impotriva ta.... cat si impotriva altora, scandinavi get-beget care eventual au gresit/gafat cu ceva: regula de egalitate functioneaza... nu tine ca tu esti strain si ala nu..... iar tu esti "asuprit/persecutat...
    A calcat pe bec, are 2 optiuni: ori repara greseala... ori plateste ptr ea!
    Voi vorbiti de abuzuri dar niciunul nu sesizeaza faptul ca STATUL actioneaza pentru A PROTEJA UN INDIVID.... si de a ii da DREPTUL DE A ALEGE SINGUR! Iar acel "individ" este COPILUL/COPII in cauza!!!! Copii aia AU DREPTUL sa primeasca informatii din 2 surse si SA DECIDA SINGURI daca merg la biserica ptr ca VOR EI.... sau ptr ca DORESC PARINTII. Asta e "indoctrinarea" de care spune Socialul: cand lasi libera optiune si nu actionezi prin constrangere... e totul ok.
    Si cum e o vorba din batrani... care spune: Daca ii repeti unui om zilnic ca e prost.... ajunge sa te creada! Cam asa si cu religia: neavand optiuni de analiza... crede-tace-se conformeaza!
    In Finlanda de exemplu, chiar citeam aseara: anul trecut 78mii de finlandezi AU DECIS SA RENUNTE la statutul religios de luterani. Si sunt 5milioane de toti finlandezii astia.
    Crezi ca sa ofuscat careva? A facut cineva "petitie"? Nu..... Statul a zis "OK, e dreptul tau, alegerea ta".
    Ps: treaba cu "renuntatul": ca practicant al unei religii (luterane in speta) esti obligat de stat de plata unei cotizatii anuale, cotizatie din care se formeaza STRICT bugetul bisericii (nu ca in RO.... taiem de la spitale ca vrea Patriarhul....) Aici matematica e simpla: ai 3 milioane de "practicanti, simpatizanti... asta e cota alocata, de restul... "te descurci": pui osul la treaba si iti produci singur banii de proiecte si autofinantari.... Iar anul trecut... 78mii de finlandezi au decis ca este inutil sa plateasca acea taxa MODICA... deoarece ei nu se duc la biserica si nici nu frecventeaza "societatea respectiva"... Nu va ganditi ca au renuntat din te miri cine stie ce economie.... taxa e in jur de 100€ anual, nu stiu exact, dar nu e capat de tara.

    Ca sa intelegeti ceva din tot "cazul acesta"... va invit sa cititi comentariile din primul link atasat, cel cu articolul.... sau mai bine va dau copy aici la un comentariu foarte "explicativ"... asa, pe intelesul tuturor:


    Dan Banan spune: 25 noiembrie 2015 la 2:33

    Cazul asta are mai mult de a face cu nationalismul norvegian si conflictul cultural. Pe aici daca nu te conformezi culturii locului risti repercursiuni in felurite domenii. Referitor la cazul de fata (religios), felul cum se face evanghelizare in Romania sau in State e foarte putin agreat pe aici, norvegienii sunt foarte rezistenti la moralizare si schimbare, nu le place discursul care ii face sa se simta incomod, se vede si in mediul politic si in presa. Daca incerci sa faci asta cu ei vei fi rapid ostracizat, poti fi si adult nu doar copil, si exista repercursiuni. Si la scoala, si la locul de munca, si la bar etc. In caz ca n-ati observat, societatea norvegiana pune mai multa valoare pe confortul si comoditatea cetatenilor decat pe libera exprimare. Modelul american sau francez in care ai dreptul sa te exprimi indiferent ce sentimente starnesti prin ceea ce zici e foarte dezavuat pe aici. Cautati in presa si in declaratiile politicienilor si va veti convinge. Esti tolerat si liber sa te exprimi cata vreme nu deranjezi status-quoul.

    Dan Banan spune: 25 noiembrie 2015 la 14:21

    Locuiesc aici de putin peste 10 ani, vorbesc fluent norvegiana si imi place sa stau bine informat cu privire la chestii care pot sau nu sa ma afecteze acum sau in viitor. E de recomandat sa intelegi societatea in mijlocul careia te afli, ca sa stii la ce sa te astepti. Politica de norvegianizare sistematica a minoritatilor practicata in sec XIX si XX a trebuit sa fie abandonata prin anii 70-80. Dar ideea de “fii ca noi, nu iesi din rand” e vie bine mersi. Barnevernet este doar una din mai multe cai prin care statul si societatea aici incearca sa te bage “inapoi in rand”.

    Dan Banan spune: 25 noiembrie 2015 la 15:14

    Inca un comentariu si gata, ca sa nu va plictisesc.
    Legislatia internationala cu privire la drepturile si libertatile omului e cam aceeasi peste tot in lume. Insa felul cum este interpretata si aplicata de fiecare tara in parte tine de cutumele locului. Litera legii e aceeasi si aici si in Romania si in USA si in Germania si in Japonia si in Brazilia etc. Insa felul cum ea este inteleasa si aplicata tine de cultura si obiceiurile locului. De aia avem interpretari si practici diferite ale aceleiasi legi la nivel global. Sper ca m-am facut inteles.
    Problema acestei familii este ca au idei si practici alogene care nu se conformeaza cutumelor locului. Adica au iesit din rand. De aia si-au pus sistemul in cap. In Norvegia a fi crestin este considerat o alegere, motiv pentru care in societatea norvegiana libertatea religioasa este la coada de tot, in urma si subordonata tuturor celorlalte drepturi cetatenesti. Aviz crestinilor evanghelici.
    Eu spre exemplu, la un curs de coaching profesional, am fost luat la misto de la catedra pentru ca am mers la o scoala biblica, si ca prin asta sunt cica alaturi de cei care vor sa lezeze drepturile si confortul cetatenilor majoritari. Asteptati-va la asemenea incidente in viitor. Cine se bazeaza ca si crestin pe dreptul (dat de stat) la libertate religioasa se inseala grav, pentru ca devine din ce in ce mai populara ideea ca a crede in Dumnezeu e o alegere nu o non-alegere si deci nu prea se mai considera un drept. Sau daca da, atunci un drept subordonat si tolerat, nu neaparat unul fundamental.

    Asta spusa asa.... de un alt "spalat pe creer" care a inteles ca in viata ai drepturi si obligatii. In primul rand ai obligatia ca atunci cand vii musafir "in casa mea"... sa suni la usa, nu sa intri cu bocancii direct in sufragerie si sa tipi la mine sa iti aduc o bere... "doar esti musafir, nu"?

    Si ptr cine mai are de comentat si gasit cate o "scuza" ptr fiecare cuvintel "Contra".... (ca deh, asa-i romanul: despica firul in 4 pana ajunge tot cum vrea el) uite si ce zice O MAMA romanca, tot de acolo:


    Cris spune: 12 decembrie 2015 la 6:35

    Nellie, in primul rand te inseli…am si eu o fetita…in al doilea rand, despre motivele retinerii copiilor, ar trebui sa va documentati si sa cititi bine…motivul care este dat aici, scrie clar, este decat unul dintre motivele care au dus la acest fapt…care sunt oare celelalte motive?!? Stati linistiti, nu aresteaza pe nimeni pentru o rugaciune…dar…am mai spus…nu trebuie jignit nimeni…au trecut aproape 3 saptamani de atunci, dar nu se mai aude nimic…au spus ca dau rezultatul audierilor, spune motivele retinerii..dar se pare ca decar atat vor sa stim…Si, stai linistita…vin dintr-o familie de crestini, de “pocaiti”, si stiu mai bine situatia din majoritatea familiilor. Cu siguranta principalul motiv nu a fost indoctrinare radicala, ci a fost cu totul altul pe care ei nu vor sa il stim


    Cris spune: 10 decembrie 2015 la 23:57

    Mi se pare foarte normal…te poti exprima liber atata timp cat nu deranjezi si nu ofendezi pe nimeni!

    La asta v-ati gandit? Si eu la inceput am spus clar ca "nu aiurea" iti ia copii din casa si NU LA PRIMA ABATERE.... acolo sunt chestii nestiute pe care parintii e logic ca nu au de ce sa le spuna.

    Ps: eu in locul statului norvegian... stiti ce as face?
    Asta asa, ca urmare a "presiunii opiniei publice" din toata lumea: As zice simplu: sunte-ti cetateni romani? I-a luati-va frate copiii de aici si.... expulzati in Romania. Sa vedem atunci cum sare iar "opinia publica".....
    Last edited by Nimeni; 05-01-2016 at 18:57.
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  18. Likes cristi_ionescu_79, roshadow, Killick liked this post
    Dislikes Haplo disliked this post
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •